Autor Wątek: Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta  (Przeczytany 2777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« dnia: Grudzień 03, 2005, 11:07:29 am »

Drobek

  • Gość
Witam. Czy kto? wie jak ustawic rozrzad w 2.0 argenta? Niby niema problemu a jednak. Samochód jezdzi odpala itd tylko jego osiagi to np: na 2 biegu na maksa 60kmh przy bardzo duzych obrotach. Czy kto? wie jak ustawić nie patrz?c na znaki bo jak tak jest ustawiony to ma z 60km. Stwierdziłem ze najlepiej metod? prób i błedów ale jak narazie to nie pomaga. 1 próba to wałek ss?cy przyspieszyłem o 1 z?bek i zacz?ł odrobinke lepiej chodzić. Kolejna próba: przyspieszyłem o 1 z?bek wałek wydechowy i dalej bez zmian i dodatkowo na 3 biegu przy 90kmh Zaczyna szarpać jakby odcięcie paliwa. Czy kto? moze mi pomóc?

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2005, 11:42:37 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
uderz do Seru ,Piotrka#389 , Mrozka lub OLO#35

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2005, 14:14:39 pm »

Drobek

  • Gość
dzieki

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2005, 16:15:25 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
a przy okazji to zapraszamy na spot 10 grudnia  :smile:

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2005, 19:47:00 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
A nie wymieniałes ostatnio kół rozrz?du lub całej głowicy ? Byc moze masz zamienione koło ssace z wydechowym.

[ Dodano: 2005-12-03, 19:48 ]
A zapłon dobrze ustawiony ? Moze przez przypadek ruszyłes kołem wałka posredniego i sie przestawił
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2005, 15:41:27 pm »

Drobek

  • Gość
to ze silnik tak zle pracuje to sie dzieje juz 2 lata i tak jezdze. Jakies 2 tygodnie temu wymieniłem wałek wydechowy poniważ ostatnia krzywka ta co jest nad spływem oleju zrobiła sie okr?gła. Dałem wałek taki jaki miałem najlepszy. Gażnik jest z poldka ale jest lepszy od orginału, a zapłon ustawiany lampa. a co do wałka po?redniego to nie wiem. A do ?więtochłowic sie nie wybierasz??

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2005, 17:14:49 pm »

ADC

  • Gość
Moze byc tak ze masz zamienione kolka ze soba.Musisz w takim razie ustawic w nastepujacy sposob:zdejmujesz pokrywy glowiczek,duze kolo(te na samym dole:)) ustawiasz normalnie a nastepnie walki rozrzadu ustawiasz w ten sposob ze krzywki walka ssacego i wydechowego na 4 cylindrze musza byc skierowane ku sobie-mniej wiecej w ten sposob /.Oczywiscie pisze to orientacyjnie ale w ten sposob bys mogl sie zorientowac czy masz jednak rozrzad dobrze ustawiony.

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2005, 17:38:29 pm »

Drobek

  • Gość
wydaje mi sie ze orientacyjnie to rozrzad jest ustawiony bo jakby całkiem zle był to by nie odpzlał a pali bez zarzutu. ale sprawdze. czyli wał mam ustawi tak zeby pierwsz cylinder był u góry tak? a jak sprawdzic wałek po?redni?

[ Dodano: 2005-12-04, 18:00 ]
a wiec zrobiłem tak jak mówisz i niby te krzywki sa tak jak mówisz, czyli problem nie tkwi w rozrz?dzie :(( czyli juz niewiem co.... może wałek po?redni?? ale jak ma on byc ustawiony??

[ Dodano: 2005-12-04, 18:01 ]
a wiec zrobiłem tak jak mówisz i niby te krzywki sa tak jak mówisz, czyli problem nie tkwi w rozrz?dzie :(( czyli juz niewiem co.... może wałek po?redni?? ale jak ma on byc ustawiony??

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2005, 15:38:06 pm »

Woj-o#772

  • Gość
a co ma rozrz?d do obrotów przy okre?onej predko?ci ?? Przeciez tego nie zmienisz
jak było 60 kmh przy dużych (jakich) obrotach tak bedzie niezlależnie od rozrz?du
no chyba ze moc bedzie 1.5 KM i nie doci?gnie do tych 60 kmh :P

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2005, 18:06:30 pm »

Drobek

  • Gość
no to czekam na propozycje?? znajomy miał podobny problem w fawoeitce i wymienił kable zapłonowe i wszystko oki a ja juz zamówiłem i jutro bede miał. może to to bo przez 3 lata niewymieniałem? ok 60 ty?

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:41:19 am »

Woj-o#772

  • Gość
po?redni jak masz mech pompę paliwa to musi być dobrze inaczej już by nie było silnika ;).
Jak jej nie masz to w sumie jego ustawianie nie ma znaczenia (napędza tylko pompe oleju i aparat).
Z zapłonem w tym silniku jest ciekawie np mój chodzi jak ma statyczny k?t na około 20-30 stopni poniżej tego raczej nie działa ;)

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2005, 22:29:07 pm »

SerU#408

  • Gość
Wszystko zależy od kół rozrz?du jakie masz. Spróbuj ustawić tak: ss?cy w przód o 1 z?bek, wydechowy w tył o jeden z?bek. Po tym zabiegu zanim odpalisz, to zrób kluczem 38 założonym na nakrętkę koła pasowego 2 pełne cykle pracy silnika żeby się upewnić, że zawory nie zetkn? się z tłokami (z reszt?, to jest tak oczywiste, że nie muszę chyba o tym pisać :D)

Pomocy!! Kto wie jak ustawić rozrz?d fiat 2.0 argenta
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2005, 23:27:08 pm »

Drobek

  • Gość
a wiec wymieniłem kable i nic.!!!!!!!!!!!!! próbowałem ustawic wałek ssacy w przód o 1 zebek i wydechowy w tył o 1 zebek i to samo a to ze trzeba najpierw kluczem krecic to jest w tej sytuacji oczywiste aż taki zielony niejestem  :D   a czy kompresja ma cos do tego? niechce mi sie sprawdzac ale jesli ktos mi powie ze ma to sprawdze jak znajd troche czasu. Aha jakby kto? chciał to mam nówki kable do sprzedania do tego silnika za 60 pln,

[ Dodano: 2005-12-09, 22:39 ]
Hmm samochód niby niema tej mocy aleeeee  dzis golf III (benzyna, niewiem jaki silnik) pow?chał dymek  :)  Moze to porostu końcówka tego silnika  :(  Dzięki za rady