Autor Wątek: Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!  (Przeczytany 2115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« dnia: Grudzień 13, 2005, 12:42:41 pm »

Jerzy K

  • Gość
Czołem!! Mam poldka atu 1.6 gsi z 98r, przy szybko?ci ok 70 km/h słyszę szum z mojej lewej strony od drzwi w górnej czę?ci, wkurza mnie to bardzo, wymieniłem uszczelkę drzi i nadal to samo.Co to może być, w poprzednim poldku czro z 95 nic mi nie szumiało, czyżby atu miał inne nadwozie??Pomóżcie!!!

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2005, 13:28:45 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
u mnie szumiala "dziwnie" zamykajaca sie szyba.. tzn. zamykala sie ale na koncowym odcinku szla ukosnie, powstawaly delikatne szparki i szumialo...

ponadto w polonezach szumi to czego juz od dawna nie ma w innych autach.... rynienki dachowe

jesli uszczelke masz ok to sprawdz czy dobrze dolega... sproboj wpychac karte papieru miedzy dzrzwi i uszczelke... jesli gdzies wejdzie zbyt lekko to masz problem albo z regulacja zamka albo z profilem ramki okiennej (mozna opuscic szybe i lekko ja dogiac w danym kierunku)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2005, 16:20:02 pm »

vox+241

  • Gość
przedni słupek na ł?czeniu z dachem ma takie wgłębienie, podobno to też gwiżdże.

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2005, 16:49:49 pm »

Arnold

  • Gość
U mnie jak u kolegi wyzej - szumi z prawej strony (od pasazera). Szyba faktycznie pod koniec ucieka troche na skos i powstaje szpara.

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2005, 19:40:03 pm »

ajk#1212

  • Gość
Ja mam ten sam rocznik i ten sam objaw. Winna jest uszczelka, w której porusza się szyba. Dokładnie chodzi mi o taki pasek materiału znajduj?cy (moja kobieta mówi, że to welur, ale znajd? mi faceta, co wie jak welur wygl?da - chyba, że jest krawcem) się w prowadnicy szyby (?rodkowy słupek). Ten pasek się odkleił i jak opuszczasz szybę, to on opuszcza się razem z ni?, ale się nie podnosi do końca. Pomiędzy górn? uszczelk? a tym badziewiem, o którymi wspomniałem tworzy się 0,5-1 cm szpara i to ona tak szumi (a dokładnie powietrze przez ni? przelatuj?ce). Jak opu?cisz szybę, to możesz temu paskowi pomóc np, ?rubokrętem albo kluczem. Ja tak miałem i u mnie pomogło (chwilowo). Nie chciało mi się tego solidnie podklejać.

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2005, 20:01:13 pm »

Verus

  • Gość
proponuje przyjrzec sie oslonom regulacji luster bocznych,,, kanal ciegna lustra,, tam ostro lubi przewiewac,, odrobina pianki zalatwia temat, oczywiscie pianka nasaczona olejem,, nie ciagnie wody, i nie przymarznie,,, w 8 przypadkach na 10 to jest przyczyna nieznosnego szumu,,,
Caro 1.6 GLi 1997,,  :)

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2005, 08:51:25 am »

Woj-o#772

  • Gość
może być lusterko - wystarczy co? tam dac po d ten plastik wewn?trz albo pod gumkę na zewn?trz. Ale w większo?ci przypadkó to szumi nie domykaj?ca się szyba lub też szyba z powodu braku uszczelek (u mnie np kto? przyciał je nieco za bardzo i były szpary - wypełniłem i jak ręka odj?ł do 120 cisza ;) (rynienek tak bardzo nie słychać jak szyba szczelna :) )

Szumy w poldku - dzrzwi.Pomóżcie!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2005, 12:27:57 pm »

Adampio

  • Gość
Cytat: "mazix"
Ten pasek się odkleił i jak opuszczasz szybę, to on opuszcza się razem z ni?, ale się nie podnosi do końca. Pomiędzy górn? uszczelk? a tym badziewiem, o którymi wspomniałem tworzy się 0,5-1 cm szpara i to ona tak szumi (a dokładnie powietrze przez ni? przelatuj?ce). Jak opu?cisz szybę, to możesz temu paskowi pomóc np, ?rubokrętem albo kluczem. Ja tak miałem i u mnie pomogło (chwilowo). Nie chciało mi się tego solidnie podklejać.


Potwierdzam. jak szumi u gory to opada pionowa (tylna) uszczelka szyby. Trzeba opuscic szybe, wydlubac srubokretem koniec uszczelki, podciagnac do gory ten centymetr i wepchnac nazad. Jak sie che  zrobic to na stale to dac krople kleju pod spod.

A jak szumi z przodu to obluzowana guma na lusterku lub krzywo przykrecone lusterko (robi sie szczelina w ktorej gwizdze)