Autor Wątek: Zapłon a lpg  (Przeczytany 1822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zapłon a lpg
« dnia: Grudzień 13, 2005, 22:58:49 pm »

rox

  • Gość
Wymieniłem dzisiaj aparat zapłonowy i ustawiałem zapłon. Ustawiłem ksi?żkowe 10 stopni ale co? mi ?wita że na lpg troszeczkę inaczej powinno być jeżeli tak to ile

Zapłon a lpg
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2005, 15:53:33 pm »

john02

  • Gość
Ja bym ciut wyprzedził jeszcze na gazie jest mnijesze ryzyko spalania stukowego więc można troszkę wyprzedzić (ile to trzeba do?wiadczalnie) . Powinien troszke lepiej się zbierać  :roll:

Zapłon a lpg
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2005, 13:22:11 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Ja tez slyszalem ze ma byc przyspieszony ale ile dokladnie to nie mam pojecia. Tylko ze u mnie np. przejawia sie ta operacja tym, ze czasem jak zgasze na benie to jeszcze podskoczy silnik ze dwa razy... Ale to tylko czasami... :|

Zapłon a lpg
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2005, 23:02:39 pm »

john02

  • Gość
Samozapłon może też być wynikiem złego ustawienia składu mieszanki co powoduje powstawanie nagaru i piękny samozapłonik  :mrgreen:

Zapłon a lpg
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2005, 19:17:04 pm »

sztywny13

  • Gość
Ja u siebie przy?pieszyłem maksymalnie tak, że na benzynie przy wdepnięciu na chwilkę zadzwoni? zawory, ale na lpg jest bardzo dobrze. Lpg spala się wolniej i dlatego wyprzedzenie zapłonu jest wskazane. Ile stopni jest u mnie to nie wiem. Ustawiałem testowo na drodze, a następnie sprawdzałem skład spalin na analizatorze spalin.

Zapłon a lpg
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2005, 12:39:32 pm »

wiciu

  • Gość
u mnie najlepiej chodził przy k?cie wyprzedzenia 13-14 stopni

Zapłon a lpg
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2005, 23:21:27 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
Ja zawsze wyprzedzam ile sie da :) i niema spalania stukowego a kopyto ma i w normie mi gazu pali.