Autor Wątek: Czy dobrze ładuje akumulator?  (Przeczytany 9065 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2006, 16:33:57 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
dolalem wody i sie laduje. powinno pomoc, nie?
to ja, byly Marcin#839

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2006, 20:02:29 pm »

policyjny

  • Gość
hej  ja mam nowy prostwonik dzis kupiony

napisane jest ze lauje aku do 60 ah ja mam 45

rano i padl calkowicie ale po przejechaniu jakis 10 km wymontowalem go zanioslem do domu mierze napiecie na nim i  wychodzi ze ma 12 z groszem
podlaczylem ten prostownik ( ma wychylany wskaznik ktory pokazywal 2A teraz pokazuje po 10 godzinach ladowania  0A a napiecie na aku wynosi 14,2 a po dczas ladowania 15 z groszem)
czy w szystko jest wnormie tak to powinno wygladac ze spadlo z 2 amperow do zera
akumulator bezobslugowy delphi( w tescie MOTORU wypadl bardzo dobrze napisali ze mam maly prad rozruchowy ale za to szubko sie laduje)
jak dlugo go powinieniem jeszcze ladowac?

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2006, 10:57:38 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
jesli pisza, ze laduje akumulatory do 60Ah to z reguly rozumieja przez to, iz prostownik ma max. wydajnosc pradowa na poziomie okolo 6A...

zmierzone przez Ciebie 12V na klemach akumulatora to tzw. sila elektromotoryczna (najprosciej mowiac jest to napiecie zrodla bez obciazenia zewnetrznego) i jest w normie...

jesli zmierzylbys napiecie ponizej 10,2V to mamy do czynienia ze smiercia kliniczna (po kilku zabiegach daje sie odratowac i przywrocic do normalnego zycia), a jesli ponizej 9,1V to niestety akumulator najprawdopodobniej wykonal zgon przez zasiarczenie... informacje te mozna znalezc gdzies w internecie, stronki nie pamietam (firma zajmowala sie elektrowniami wiatrowymi)

proces ladowania takze w normie (widac, ze Twoj prostownik ma prawidlowo ograniczone napiecie ladownia do okolo 15,5V - patrz rozmowa wyzej)

prad musi spadac ze wzgledu na wyrownujace sie potencjaly zrodla i odbiornika (nie ma roznicy potencjalow - napiecia - to nie ma przeplywu pradu). W momencie kiedy podczas ladowania na rezystancji wew. akumulatora powstalo napiecie prawie rowne napieciu z prostownika prad spadl blisko do zera.

bezobslugowosc Twojego akumulatora moze byc niestety tylko haslem reklamowym... sprawdz dokladnie czy nie ma jakis klapek, nalepek pod ktorymi moga byc korki... jesli Twoj accu ma elektrolit plynny (mokry) to zawsze bedzie koniecznosc dolewania wody i trzeba sie pogodzic z tym z producent pod stwierdzeniem "bezobslugowy" rozumie akumulator ktorego poziom elektrolitu sprawdza sie raz na 3-4miesiace i ewentualnie uzupelnia woda.... sprawdz czy masz gdzies napisane na accu: "bezobslugowy akumulator olowiowo-kwasowy - oznaczane jako SLA (Sealed Lead-Acid - szczelne olowiowo-kwasowe) lub VRLA (Valve Regulated Lead-Acid - olowiowo-kwasowe regulowane zaworami)"

naprawde bezobslugowe akumulatory to np. akumulatory zelowe lub AGM (Absorbed Glass Mat) - ktore maja bardzo nikle parowanie (elektrolit w formie zelu lub caly elektrolit uwieziony jest (wchloniety) w separatorach z wlokna szklanego o wielkiej porowato?ci, znajdujacych się miedzy plytami) i takie akumulatory maja jedynie wentyle bezpieczenstwa (brak mozliwosci otwarcia w sposob nieniszczacy obudowy).

co do czasu ladowania... zalezy on od stopnia wyladowania akumulatora, ktory najlepiej sprawdzic aerometrem i ponizsza tabelka:

Stopien wyladowania [%]    ->    0     25    50   75   100
Gestosc elektrolitu [G/cm3] ->  1,28 1,24 1,20 1,13 1,12
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2006, 11:27:38 am »

policyjny

  • Gość
wzuce fotki ale nie pamietam jakto si erobilo jaka byla ta kombinacja [img]    [img] czy cos pomieszalem?

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2006, 11:30:41 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 21, 2006, 11:44:36 am »

policyjny

  • Gość







 pierwszy pomiar pokazuje podczas ladowania a drugi jak odlacze od  prostownika
 laduje go wczoraj od 9 rano

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:01:53 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
prostownik masz OK... dokladnie taki jak opisywalem (wydajnosc 6A, maksymalne napiecie ladowania okolo 15,5-16V)

natomiast zdjecia sa troszke marnej jakosci... postaraj sie je zrobic w dobrej jakosci i umiesc na jakims darmowym serwerze...
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:06:16 pm »

policyjny

  • Gość
zdjecia robilem  SE K 700i bo pozyczylem cyfrowke

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:07:46 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
a jak poruszasz akumlatorem to slyszysz chlupanie w srodku?
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:47:52 pm »

policyjny

  • Gość
tak jak poruszam slysze chlupanie.

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 21, 2006, 13:08:41 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
to na 90% masz tam gdzies korki pod jakas plastikowa przykrywka czy nalepka... bedziesz musial z czasem uzupelniac elektrolit woda destylowana jak w kazdym innym akumulatorze... ale dzieki temu bedziesz mogl takze zbadac elektrolit aerometrem i dowiedziec sie w jakim stanie jest akumulator
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2006, 13:25:02 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Akumuatory "bezobsługowe" zazwyczaj maj? tak? listwę z korkami zamiast korków i w dodatku często jest to przyklejone jk?? naklejk? więc na pewo musi być od góry.

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 21, 2006, 23:04:09 pm »

policyjny

  • Gość
bylem dzis w tesco i zauwazulem ze starszy taki siwy facet chcial kupic akumulator. stal chyba z 15 minut przy nich mierzyl miernikiem.
zal mi sie go zrobilo jak zobaczylem na co on patrzy ale nie mialem odwagi mu cos powiedziec bo moze mnie wyzwie lub cos podobnego
na poleczce mial : bosch za 239 zl ,centra plus i spark
zagdnijcie na co patrzal????

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 21, 2006, 23:14:03 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
stawiam, ze patrzyl na Boscha... duzo ludzi poddaje sie wplywom znanej, swiatowej marki..., a niestety Bosche nie maja najlepszej opinii...
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 22, 2006, 01:47:08 am »

policyjny

  • Gość
nie

on patrzyl na tego bialego SPARKA`a
199 zl o zgrozo!!!

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2006, 03:18:46 am »

Chomal#1856

  • Gość
A ja tam kupie sobie co? >>Takiego<<

Powiedzcie ze nawet piknie wygl?da

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2006, 09:07:44 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
i znowu pisza, ze akumulator jest "absolutnie bezobslugowy" i znowu zapewne chodzi tu o bezobslugowosc wg normy, w ktorej okreslono jako bezobslugowosc mniejszy apetyt na wode... jednym slowem kontrolowac poziom wody i w razie potrzeby dolewac musimy jak w "obslugowych" tylko odbywa sie to rzadziej.... poza tym nie znam firmy Banner... robia akumulatory dla jakis koncernow?

mysle, ze moim nastepnym akumulatorem bedzie najpewniej jakas centra :smile:
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy dobrze ładuje akumulator?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2006, 17:27:50 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "Osfald"
i znowu pisza, ze akumulator jest "absolutnie bezobslugowy" i znowu zapewne chodzi tu o bezobslugowosc wg normy, w ktorej okreslono jako bezobslugowosc mniejszy apetyt na wode... jednym slowem kontrolowac poziom wody i w razie potrzeby dolewac musimy jak w "obslugowych" tylko odbywa sie to rzadziej.... poza tym nie znam firmy Banner... robia akumulatory dla jakis koncernow?

mysle, ze moim nastepnym akumulatorem bedzie najpewniej jakas centra :smile:


Nie iwm dla kogo i co robia ale akumulatrorki s? bardzo dobre (opinie znajomych)
Pozatym posiadaj? dwie pary elektrod co dla mnie jest wyj?tkowo wygodn? spraw?.
Bezobslugowy to on nie jest na srodku między uchwytami jest zaslepka a pod nia korki (widac na stronie, ktor? podalem) Ja do swojego juz dwa razy dolewalem :)