Autor Wątek: Utwardzanie amortyzatorów.  (Przeczytany 6362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Utwardzanie amortyzatorów.
« dnia: Grudzień 28, 2005, 21:52:07 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
Witam

Chcialbym utwardzic amory i wiem ze bylo pisane tu o firmie w Piasecznie jednak nie moge znalesc adresu . Jest jeszcze taka kwestia ze ja mieszkam dosyc daleko od warszawy i czy ta firma zrobila by to wysylkowo albo ewentualnie gdybyscie mogli polecic jakas firme w okolicach Radomia zajmujacego sie regeneracja i utwardzaniem amorow ??

pozdrawiam i z gory dziekuje  :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2013, 12:34:59 pm wysłana przez BARTEK#1925 »

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 22:45:21 pm »

rolek

  • Gość
Jutro wezmę adres od kumpla do tego go?cia z Piaseczna i podam Ci dokładne namiary ale je?li mnie pamięć nie myli to firma mie?ci się na  ulicy Jan Pawła

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 22:58:06 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
o byl bym bardzo wdzieczny , a moze wiesz jak to z ta wysylka jest ??

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2005, 23:08:56 pm »

rolek

  • Gość
Nie wiem jak jest z wysyłka ale będziesz miał numer telefonu to się dokładnie zapytasz. Ja z kumplem zawie?li?my do niego amortyzatory rano i na drugi dzień były już do odbioru.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2005, 11:15:59 am »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
a jak sie ceny ksztaltuja za wszystkie 4 amory ?? no i jak mi radzicie co mu powiedziec zeby na ile utwardzal ?? myslalem o utwardzeniu w stopniu takim jak do kjs ale bede nim jezdzil tez na codzien , bardzow to twarde bedzie ??

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2005, 22:25:42 pm »

rolek

  • Gość
Mirosław Więckiewicz
Piaseczno ul. Jana Pawła II 15
 tel. 750-17-88
Jest jeszcze zakład w Warszawie na Grochowskiej 44 ale nie mam do nich telefonu.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2005, 19:31:58 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Czyli zawozi się do nich amorki a oni je regeneruj? i utwardzaj??? Ile taki interes kosztuje i czy się to opłaci wogóle no i czy bezpieczne. Wiem ze się regeneruje takie których już się poprostu nie da zdobyć. Ale utwardzenie no to brzmi ciekawie.(zwł?szcza ze mój pływa jak balia :? )

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2005, 20:19:22 pm »

ajk#1212

  • Gość
można utwardzić amortyzatory domowym sboisobem choć jest on do?ć chamski. robili?my tak ze znajomym w maluchu. wiercili?my otworek na górze w miejscu takim żeby tłok tam nie pracował następnie wylewali?my olej do menzurki i wlewali?my do amorka gęstszy olej w ilo?ci minimalnie wiekszej niż była oryginalnie. ja stosowałem hipol, ale s? pewnie lepsze specjalne oleje do amorków. a ha. warunek ze amortyzatory musz? być w miarę w dobrym stanie. regeneracja w zakładzie to koszt około 30 pln za sztuke. kiedy? sie dowiadywałem.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2005, 20:54:17 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
ale np moje sa w kiepskim stanie i sam gestrzy olej nic nie da

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2005, 21:44:02 pm »

ajk#1212

  • Gość
Regeneracja amortyzatorow to nie tylko wymiana oleju, to wymiana takze innych rzeczy. Ze starego amortyzatora zostaje obudowa. Zeby utwardzic trzeba wymienic czesc przez ktora przeplywa olej z gornej czesci do dolnej. W zaleznosci od ilosci otworow, ustala sie twardosc amortyzatora.
W Poznaniu regeneracja amortyzatora kosztuje 25 plus wymiana 25. Za komplet wychodzi wiec 200 zl. Jak bede mial troche kasy to kupie sobie amortyzatory olejowo-gazowe np. Bilstein. Tylko cena jest malo atrakcyjna.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2005, 23:03:38 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
wymiana tzn wmontowanie i wymontowanie z samochodu ??

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2006, 20:53:44 pm »

rolek

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Czyli zawozi się do nich amorki a oni je regeneruj? i utwardzaj??? Ile taki interes kosztuje i czy się to opłaci wogóle no i czy bezpieczne. Wiem ze się regeneruje takie których już się poprostu nie da zdobyć. Ale utwardzenie no to brzmi ciekawie.(zwł?szcza ze mój pływa jak balia  )

Kumpla amortyzatory były zrobione trochę słabiej niż do kjs’ow, ale twardsze niż zwykłe, do tego skrócone sprężyny od traka i płaskie resory i samochód był jak przyklejony do drogi.
A koszt to 30 zł za sztuke ale amortyzatory trzeba przywie?ć już wymontowane.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2006, 15:22:51 pm »

goœć

  • Gość
może kto? się orientuje czy we wocławiu kto? regeneruje amorki?

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2006, 15:25:57 pm »

Meggido

  • Gość
A nie lepiej nówki kupić?

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2006, 15:50:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nowe na tyl to 75pln - ja kupilem od Trucka ,to jeszcze trzeba gumki dorobic
amor od trucka tylny ma mniejszy skok o jakies 10mm ,ale to nie ma najmniejszego znaczenia
mowa oczywiscie o amorach truck--> plusa ,bo z tylu maja z obu stron oczka
trucka sa twardsze ,ale spodziewalem sie wiekszych roznic

teraz szkoda mi kasy i mysle o utwardzeniu przez zmiane oleju - tylko nie wiem czy hipol nie jest zbyt gesty ,moze jakis 20W50 by sie nadawal
jak spuszcze orginalny olej to porownam gestosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2006, 20:18:19 pm »

Godzill

  • Gość
A o utwardzeniach sprezyn albo o kupnie innych do Caro ? nie interesuje mnie ucinanie (bo mi kiepsko znosi dziurki na drogach )

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2006, 20:32:40 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
spr?zynki od trucka ale bedzie wtedy wysoko stał. takie to można troszke obci?c. amorki utwardzone to bardzo dobra sprawa. ja swoje bede zawoził w najbliższym czasie.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2006, 21:03:37 pm »

Godzill

  • Gość
a jak by kupic monroe amorki i wlac inny olej? da to cos?

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 15, 2006, 21:19:26 pm »

master

  • Gość
witam. ja u siebie w c+ póltora roku temu w firmie midas przy ul. ostrobramskiej w Warszawie wyrwalem w promocji 4 monroe gazowe za 400zl + wymiana gratis. Auto jest teraz twardsze i jest ok. polecam.

Amortyzatory raz jeszcze
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2006, 00:36:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
planuje kupienie sprezyn od trucka - saz drutu 14mm ,a od caro/atu maja 13.5mm ,a te stare chyba 13.2mm
oczywiscie musze obciac z jeden zwoj ,tak ,aby przod przynurkowal troche wzgledem stanu dzisiejszego - strasznie wyglada srebrny zenolop z tymi samymi szparami na kolami z tylu i z przodu - wyglada jakby mu doopa osiadla ,a ja chce uzyskac ksztalt klina
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.