Autor Wątek: Żarówki H4 100/90 W  (Przeczytany 2859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Żarówki H4 100/90 W
« dnia: Styczeń 05, 2006, 18:48:30 pm »

Gordo

  • Gość
Witam, chciał bym się zwrócic z zapytaniem do osób które używaj? b?ć używały takich żarówek (H4 100/90) w polonezie. Czy instalacja w polonezie znosi moc 100/90 W czy trzeba co? przerabiać?? Teorje głoszon? przez gazety itp. znam czyli że instalacja może nie wytrzymać, grozi również pęknięciem szkła reflektora itd...  Więc interesuje mnie praktyka, bo wiem że wiele osób mimo ostrzezen i zakazów je?dzi różnymi samochodami na takich żarówkach, mnie interesuje jak polonez to znosi

Z góry dziękuje i pozdrawiam

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2006, 19:03:07 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
poszukałby? w archiwum  8) było już o tym - generalnie lepiej kupić zwykłe z "plusem" ja np mam teraz Phillipsy blue vision + 50% i jest rewelka wcze?niej Narvy Diamenty + 30% aha - jak masz nieustawione reflektory to nawet jesli pozakładasz 200 to i tak bed? ?wiecić jak w maluchu z pr?dnic? więc pamiętaj o tym jak już na jakie? się zdecydujesz - ja osobi?cie spotkałem się u kumpla ze złuszczeniem odbły?nika i potopieniem jednej kostki
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2006, 19:04:42 pm »

Goœć

  • Gość
Jeżdziłem z takimi żarówkami i wszystko było ok tylo bezpieczniki włożyłem +5A większe i jak zapaliłem z wł?czonymi ?wiatłami to często pasek piszczał przez chwile. Za to ?wiatła drogowe naprawdę mocne!!!

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2006, 20:05:44 pm »

HARNA|

  • Gość
Ja mam Philips Plus Vision, jak zapodasz drogowe to jak  ksenonowe (któtkie), no prawie bo inna barwa :)

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2006, 20:29:13 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Ino zebym cie nie spotkal na drodze jak bedziesz jechal z naprzeciwka z takimi zarowami bo zamorduje :mad:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2006, 21:20:55 pm »

Gordo

  • Gość
te zarówki to nie dla mnie, mi wystarczaj? philips + 30% czy co? takiego :D  kumpel się mnie o nie pytał jest policjantem więc powinien być wzorem..... no cóż :lol:

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2006, 17:11:31 pm »

vollvo#1821

  • Gość
normalnie nic nie powinno się dziać ale w daym okresie  w którym sie znajdujem tzn jazda na ?wiatłach dojdzie do topienia się kostek przy żarówkach

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2006, 19:33:23 pm »

ANMARI

  • Gość
Kupiłem niedawno na allegro żarówki niby xenon 90/100W - fakt ładniutkie lekko niebieskie ?wiatełko ale używałem tylko dwie doby je - ?wiatła miałem takie jakbym jechał maluchem z pr?dnic? (słabe). Ponoć s? bardzo dobre żaróweczki z Philipsa ultra białe czy co? takiego - ale osobi?cie nie próbowałem!

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2006, 20:12:04 pm »

wesley

  • Gość
W gazecie Auto |wiat z 19 grudnia 2005r jest "profesjonalny test 16 żarówek do reflektorów".S? zarówki od 9 pln do ponad 100 pln (Philips SilverVision) i po przeczytaniu tego artykułu kupię te...za 9 pln 8) To wszystko to chwyt reklamowy i nic więcej ! Takie +30% , +50% to...szkoda gadać ! Testowali też żarówki typu "XENON",z nimi było fatalnie.Bardzo słabo ?wieciły,miały krzywe żarniki i zł? geometrie.Nawet farba z nich schodziła :twisted:.Najlepsze żarówki w?ród homologowanych i ze standardow? moc? 60/55W wg.gazety to Hella Light Power za 26,50 pln szt. B.dobrze wypadły Philipsy,ale cena  119 pln za kpl.Pozdro

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:09:36 pm »

KANAL

  • Gość
wesley, jedna kup za 9zl, a druga kup PHILIPSa Premium +30% (ok 13zl/sztuke). W jeden reflektor wloz ta za 9 w druga wloz Philipsa, zobaczysz ze warto dolozyc przyslowiowego piataka. Rzeczywiscie na te BlueVision, +50% czy inne ala ksenony nie warto wydawac tyle pieniedzy ale do tego Philipsa +30% warto dolozyc. Efekt gwarantowany.

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:33:17 pm »

wesley

  • Gość
Cytat: "KANAL"
wesley, jedna kup za 9zl, a druga kup PHILIPSa Premium +30% (ok 13zl/sztuke). W jeden reflektor wloz ta za 9 w druga wloz Philipsa, zobaczysz ze warto dolozyc przyslowiowego piataka. Rzeczywiscie na te BlueVision, +50% czy inne ala ksenony nie warto wydawac tyle pieniedzy ale do tego Philipsa +30% warto dolozyc. Efekt gwarantowany.
Ta za 9 pln to Osram Bilux więc nie jaka? no name...Badania laboratoryjne zrobił Instytut Transportu Samochodowego i to na profesjonalnym sprzęcie do pomiaru ?wiatła,a artykuł z gazety miał tytuł " o 50 % więcej...?ciemy" więc ja wiem...? Może i różnica jaka? jest,ale dla profesjonalnego sprzętu nie bardzo.Ja raczej nie będę przepłacał ;) A i tak nasze bryki  maj? zaje... ?wiatła ! :twisted:

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:39:57 pm »

thomas#1840

  • Gość
a czy kto? z Was ma Tungsramy +30% , ponoć ładnie ?wiec? i widzę jak znajomy wieczorkiem jeżdzi to ma biało przed autkiem tylko na słowo mu nie wierzę , mówi że to s? Tungsramy ale "czort go wie"  :?:

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2006, 22:34:24 pm »

WKLIW

  • Gość
ja mam jedn? rade co do żarówek STRZEŻCIE SIĘ JAK OGNIA TYCH BLU XENON/ZENON CZY INNY CIUL to nie ?wieci wogule

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2006, 23:20:36 pm »

mati_lecha#332

  • Gość
Cytat: "thomas#1840"
a czy kto? z Was ma Tungsramy +30% , ponoć ładnie ?wiec? i widzę jak znajomy wieczorkiem jeżdzi to ma biało przed autkiem tylko na słowo mu nie wierzę , mówi że to s? Tungsramy ale "czort go wie"  :?:


Mam Tungsramy, ale te zwykłe , a nie +30%  i jestem zadowlony.Ale ?wiec? tak samo jak każde inne.

p.s.
Przy okazji przypomniał mi się dowcip.

Przychodzi facet do sklepu i mówi ,że chce żarówkę. Sprzedawca mówi ,że ma polskie po 5 złotych i zagraniczne po 20 złotych. Klient na to  mówi : "To niech pan da t? tańsz?. OSRAM sobie sam."

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2006, 11:57:51 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Żarówki pomomo tego ze s? sprawne powinny być wymieniane max co 2 lata  :!:
Jak kto? nie wierzy niech wsadzi jadn? nowa a drug? star?. Ja stare zwyklaki zmieniłem na +30% róznica tak naprawde była więcej niż o 100. Ja swoje zarówki poprostu zmieniam co rok, razem ze zmianami filtrów,olejów. W sumie niewielki jest to wydatek a naprawde jakosc swiateł jest wyrażnie lepsza.
Na tych 100w jeżdziłęm. W słaby klosz nawet wsadzenie 100w tak naprawde nic nie daje. 100w philipsa tez miałem to jako? uv się awbiło(no nie powiem bo niepamiętam) ?wieciły ładnie, ale niestety szybko zdychały

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2006, 12:08:46 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Je?li miałe? zwykł? żarówkę i włożyłe? +30% to nie dziw się że lepiej ?wieciły, ja mam jen? zwykłł? a ajedn? philips+50% i jedno ?wieci na żółto a dugie na biało, nie chce mi  się tego zmieniać na razie ale mysle o tym żeby dokupić żarówke.

[ Dodano: 2006-01-09, 12:13 ]
W końcu po musi być jaki? efejkt skoro jest napisane +30% +50%, bo jeżeli byłaby to lipa to nikt by tego nie kupił. ale po mimo tych żarówek mam słabe ?wiatła, a na przegl?dzie sprawdzał i muwił że dobrze ustawione.

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2006, 11:34:40 am »

karol-1987

  • Gość
Cytat: "Van#1860"
Żarówki pomomo tego ze s? sprawne powinny być wymieniane max co 2 lata  :!:
Jak kto? nie wierzy niech wsadzi jadn? nowa a drug? star?. Ja stare zwyklaki zmieniłem na +30% róznica tak naprawde była więcej niż o 100. Ja swoje zarówki poprostu zmieniam co rok, razem ze zmianami filtrów,olejów. W sumie niewielki jest to wydatek a naprawde jakosc swiateł jest wyrażnie lepsza.
Na tych 100w jeżdziłęm. W słaby klosz nawet wsadzenie 100w tak naprawde nic nie daje. 100w philipsa tez miałem to jako? uv się awbiło(no nie powiem bo niepamiętam) ?wieciły ładnie, ale niestety szybko zdychały


po co to komu... jak ja pomykam tylko i wylacznie w miescie to w nocy moge jechac nawet bez swiatel... a na trasy wyskakuje sporadycznie. wiecej po nocy poza miastem jezdzilem nauka jazdy jak swoim wlasnym samochodem. sie przepali, wtedy wymieniam :D

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2006, 18:44:02 pm »

ajk#1212

  • Gość
Ja jezdzilem z takimi zarowami dopoki mi sie jedna z nich nie przepalila. Wlozylem standardowe ze wzgledow ekonomicznych (w Realu dostalem mala walizeczke a wniej: dwa H4 i wszystkie typy zaroweczek w zapasie oraz bezpieczniki a wsio za 22 PLN :D ). Wolalem kupic ten zestaw niz  H4 100/90W. Fakt ze palily zajedwabiscie bo ilosci Wat nikt nie oszuka i zadne "plusy" sie nie umywaja.
Instalacja znosi takie zarowy znakomicie bo Polonez to prawdziwa elektrownia :twisted:  Alternator ma taka rezerwe mocy ze spoko starczy. W samochodach od MR 93 wprowadzono mocniejszy alternator typu A 125-55k z wbudowanym elektronicznym regulatorem napiecia. Wiekszy pobor pradu to jedynie zwiekszone obciazenie silnika jak kazdy odbiornik elektryczny i moze jedynie wplynac na wielkosc spalania.
Nic sie nie szczyp teorie o odchodzeniu sreberka to mity. Predzej sreberko odejdzie jak reflektor nieszczelny i wilgoc non stop w srodku.  Zakladaj i smigaj chyba ze przeraza Cie napis na tych H4 100/90W :    :twisted: [glow=red]NOT FOR USE IN EUROPE [/glow]:twisted:
Badz co badz w Europie jestesmy tylko chyba cenami ale zarobkami i poziomem zycia to chyba gdzies miedzy Bangladeszem i czadem. Samo to ze jezdzimy Polonezami swiadczy o tym :roll:  Nie licze pasjonatow :lol:

żarówki H4 100/90 W
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2006, 23:52:46 pm »

Roki

  • Gość
Ja mam takie 100W i nie narzekam na ilosc swiatla. Wlasciwie nie widze roznicy w jasnosci. Natomiast duzym atutem jest barwa swiatla, ktora jest idealnie biala. Kumpel w poldku ma Philips Blue vision i jak stanelismy obok to sie okazalo, ze jego swieca na zolto. Generalnie polecam, problemow z elektryka nie ma.