Autor Wątek: Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha  (Przeczytany 4092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« dnia: Styczeń 21, 2006, 10:15:57 am »

jarko36

  • Gość
Jak w temacie. W Polonezie Atu 1.6 z wtryskiem Boscha powstał problem- silnik nie chce pracować na benzynie. Raz odł?czyłem akumulator, żeby zresetować komputer, pomogło na chwilę. Silnik dało się uruchomić, pracował dobrze, przeł?czylem na gaz, było ok. jednak gdy zgasiłem, silnika nie można było uruchomić na benzynie. Sprawdzałem dopływ paliwa- jest ok. pompa podaje. Zanim udam się do  jakiego? serwisu (tzn. wydam kasę:)), chciałbym sprawdzić, czy komp nie rejestruje błędów (usterek).

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:11:34 pm »

Mebig#489

  • Gość
Z tego co wiem to bez podłaczenia pod komputer nie da rady.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:47:42 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
niestety bez kompa ani rusz bo to nie jest takie latwe jak w ABIMEXIE :x

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2006, 16:59:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzeba podlaczyc pod komputer
odlaczanie akumulatora nie resetuje ustawien kompa w BOSCH - ma on stala pamiec (tak jest napisane w instukcji)
przy odlaczeniu akumulatora mogles zresetowac komputer od gazu (jezeli taki masz) i wtedy jesnym by bylo ,ze wlasnie on bruzdzi - mozliwe ze cos z emulacja sondy LAMBDA ,ale to trzeba by bylo sprawdzic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2006, 00:34:50 am »

Mebig#489

  • Gość
Mam małe pytanie, po odpaleniu na gazie i przeł?czeniu na bene co sie dzieje.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2006, 12:25:12 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "KGB"
trzeba podlaczyc pod komputer
odlaczanie akumulatora nie resetuje ustawien kompa w BOSCH - ma on stala pamiec (tak jest napisane w instukcji)
przy odlaczeniu akumulatora mogles zresetowac komputer od gazu (jezeli taki masz) i wtedy jesnym by bylo ,ze wlasnie on bruzdzi - mozliwe ze cos z emulacja sondy LAMBDA ,ale to trzeba by bylo sprawdzic


niestety w instrukcji jest napisane, ze po usunieciu zasialania nalezy wykonac procedure resetu (nagrzewania silnika na postoju)... ponadto komp wtrysku straci wszystkie zapamietane usterki po odlaczeniu akumulatora

to wlasnie o reset kompa gazu jest trudniej (dane zapisuje w EEPROMie)... z reguly wiaze sie to albo z pewna procedura albo z podlaczeniem do PC
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2006, 13:44:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Osfald"
Cytat: "KGB"
trzeba podlaczyc pod komputer
odlaczanie akumulatora nie resetuje ustawien kompa w BOSCH - ma on stala pamiec (tak jest napisane w instukcji)
przy odlaczeniu akumulatora mogles zresetowac komputer od gazu (jezeli taki masz) i wtedy jesnym by bylo ,ze wlasnie on bruzdzi - mozliwe ze cos z emulacja sondy LAMBDA ,ale to trzeba by bylo sprawdzic


niestety w instrukcji jest napisane, ze po usunieciu zasialania nalezy wykonac procedure resetu (nagrzewania silnika na postoju)... ponadto komp wtrysku straci wszystkie zapamietane usterki po odlaczeniu akumulatora

ty piszesz o ABIMEXie  ,mam napisane jak wol w ksiazce ze BOSCH nie traci pamieci
ksiazka zdaje sie Morawskiego ,brazowa z PLUSem na okladce ,czyli juz chyba najnowsze wydanie
sprawdze jeszcze raz jak bede w domu ,ale pamietam ,ze sam sie zdziwilem,bo probowalem zresetowac kompa ,a pozniej przeczytalem ze nie mozna

co do kompa GAZU to sie troche zapedzilem ,bo rzeczywiscie wiekszosc nie realizuje samoadaptacji ,ale wieszosc tez po podlaczeniu zasilania ustawia silnik krokowy w polozeniu wyjsciowym
moze byc tez uszkodzona emulacja lambdy i po resecie przez jakis czas dziala ,a pozniej jakis ladunek sie gdzies zbiera (np. w kondziorze) i zaczyna wysylac bledny sygnal
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2006, 14:47:45 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytuj (zaznaczone)
ty piszesz o ABIMEXie ,mam napisane jak wol w ksiazce ze BOSCH nie traci pamieci


pisze o Boschu, a dokladniej o tym co napisano w instrukcji obslugi poloneza C+ na wtrysku Boscha... Morawskiego tez posiadam ale nie pamietam co tam napisano o kompie MonoMotronic... takze sprawdze jak bede w domu :)

Cytuj (zaznaczone)
co do kompa wtrysku to sie troche zapedzilem ,bo rzeczywiscie wiekszosc nie realizuje samoadaptacji ,ale wieszosc tez po podlaczeniu zasilania ustawia silnik krokowy w polozeniu wyjsciowym


piszesz o kompie wtrysku czy gazu? bo zarowno gazowe, jak i wtryskowe przeprowadzaja pewna autoadaptacje (tylko w razie awarii korzystaja z map zapisanych w pamieci i te mapy rzeczywiscie nie znikaja po wylaczeniu zasialnia natomiast parametry autoadaptacji sa tracone - mam na mysli komp Boscha)

jesli chodzi o emulacje to tam nie ma za wielkiej filozofii.... albo jest generator fali prostokatnej, albo zwarcie do koncowki zasialnia albo wyjscie typu otwarty kolektor... raczej jest to element malo usterkowy... ale oczywiscie nie wykluczam i takiej mozliwosci
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:19:36 pm »

master

  • Gość
witam. miałem to samo, tylko ja w c+ bosch resetowałem odpinajac sam komputer bo pro?ciej. komputer gazowy na nic nie wpływał. wymieniLem filtry,kable i założyłem iskry-gaz nowe i nic nie pomogło. udałem się do gazownika a ten załozyl mi przekażnik do resetu kompa wyłanczaj?c zapłon. niemusiałem już maski otwierac. powiedział ze bosch jest bardzo czuły. nawet jakby pomogło,ale......., kupilem nowe swiece ,na których kiedy? jeżdzilem: 4 elektrodowe wr78 bosch i momentalne cudowne uzdrowienie; było super i w mrozy i w upały. potem przy normalnej wymianie ?wiec wsadziłem ngk i nadal jest super, a dwa razy tansze od boschów. zastanawia mnie jakby bylo teraz oryginalnie bez resetowania bo ze 4 lata tak jeżdżę,natomiast nic go nie programuję przy odpalaniu tylko normalnie jeżdżę bo by na benzynę nie urobił grzej?c go ile? tam razy dziennie. stwierdzilm, że programuj?c czy nie niezauważyłem żadnej roznicy. niechce mi sie dalej z tym kombinować jak jest dobrze.cze?ć.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:54:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Osfald,
rzeczywiscie,myslalem o jednym,a napisalem drugi
oczywiscie chodzilo mi o komputer GAZU

co do BOSCHa to sprawdze jeszcze czy nie mam jakiegos przekaznika wylaczajacego,bo u mnie bosch nie sprawia problemow
tak wiec do tematu wroce za dwa tygonie,kiedy wszystko posprawdzam (a bede mial okazje ,bo szykuje mi sie wymiana uszczelek w parowniku  :mad: )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2006, 01:11:53 am »

Mebig#489

  • Gość
Elektronika Boscha składa sie z zespołu wtryskowego i zespołu przepustnicy, o tyle wiem jak zresetować ustawienia przepustnicy to nie wiem jak zresetować ustawienia wtrysku. Co do prób resetowania kompa nic to nie da, skoro po resecie było ok, a następnie powróciło do stanu sprzed resetu istotne jest czy czy miało to miejsce dopiero na ciepłym silniku czy jak był zimny, te rzeczy pozwoliłyby moze zawężyć obszar poszukiwań usterki. Pamiętajcie że bład który został skasowany przy odczycie z wadliwego czujnika powróci ponownie.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2006, 13:05:41 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
KGBbosch nie ma stalej pamieci. Sprawdzone wielokrotnie

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2006, 21:51:33 pm »

wesley

  • Gość
Cytat: "master"
udałem się do gazownika a ten załozyl mi przekażnik do resetu kompa wyłanczaj?c zapłon.
Wła?nie,wła?nie...kiedy? byłem u gazownika i zakładali instalację do opla kadetta i miał on identyczny wtrysk jak mój poldek (bosch),nawet się ich podpytałem gdzie się wpi?ć i z czym.Zakładali dwa przeka?niki obok siebie ,jeden odcinał wtryskiwacz (ja też mam tak),a drugi miał podobno "kasować pamięć"...tak to nazwali. Chyba sobie co? takiego założe,bo mam instalkę pierwszej generacji bez żadnej elektroniki i mam często problem z prac? silnika na benie :badass: Niby check nigdy bez powodu się nie za?wieca,ale może jakie? błędy sobie zapamiętuje i st?d te problemy na benie.Odpięcie akumulatora na jaki? czas pomaga.Gdzie się wpi?ć z przeka?nikiem,żeby resetować tego kompa po każdym wył?czeniu zapłonu. Nieraz po odpięciu akumulatora,nie "wygrzewałem" silnika na wolnych obrotach i było ok. Co o tym myslicie ?

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2006, 20:30:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie musialem jechac do domu
dorwalem dzisiaj ksiazke Morawskiego w Carrefour
na koncu rozdzialu o wtrysku Boscha jest zdanie ,ze : kody usterek mozna odczytac z komputera nawet po odlaczeniu go od akumulatora.

Tak wiec swoje opinie opieralem o ta wlasnie ksiazke
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2006, 13:48:21 pm »

wesley

  • Gość
Ponawiam pytanko...gdzie się wpi?ć i z czym żeby po każdym wył?czeniu zapłonu resetować "komputer" ? Wtrysk na Boschu

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:02:58 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Panowie po odłonczeniu prondu w boschu ginie wszystko błędy itd wiem bo podłanczam sie czasami pod kompa i testowałem Morawski w tej materi nie wiele wie

Jak odczytać kody błędów we wtrysku Boscha
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:39:07 pm »

Mebig#489

  • Gość
Panowie a moim zdaniem podstawowym problemem u was jest brak jednego urz?dzenia, żadne kasowania błedów, po co to, jedynym elementem który przychodzi mi na my?l jest brak emulatora sondy lambda, jeżeli dobrze rozumiem to co piszecie to jest tak, skasowane błędy, auto odpalone na benie a po przej?ciu na gaz wszystko wraca do tego co było przedtem, ja bym obstawiał niestety to ze nie założono wam emulatora i przez to dziej? wam sie takie rzeczy, ja nie mam żadnego urz?dzenia kasuj?cego błedy, nie kasuje ich też ja i nie mam problemów z autem.