Autor Wątek: Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!  (Przeczytany 3520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« dnia: Styczeń 22, 2006, 17:14:52 pm »

gEntillo

  • Gość
No i stało się. Za oknem minus 17 i pompka nie startuje. Silnik kręci ale co z tego je?li pompka nie daje paliwa. Mimo tego, że jest spięta na krótko. Niezależnie od układu steruj?cego pompk?. Jest spięta w obwód razem ze ?wiatłami. I jak tylko zapalę ?wiatła to pompka rusza. Ruszała. Dokładnie taki sam był objaw gdy jeszcze była podpięta normalnie do sterowania. Pewnego dnia po mro?nej nocy pompka też kompletnie stanęła. A wcze?niej też wariowała. Bo samochód przy jeżdzie na benzynie stopniowo tracił moc aż do całkowitego wył?cznia silnika. Elektryk podpi?ł j? na krótko. Sugeruj?c jednocze?nie problem z komputerem albo gazem. W tym momencie na benzynie dało się jeżdzić, ale spadki mocy nadal występowały choć były minimalne. Pisałem już o tym w innym po?cie. Jak w nocy przyszedł mróz to pompka rano nawet nie ruszyła. Czy taki objaw w jasny sposób wskazuje na pompkę? Czy pompka może zamarzn?ć? Zaczyna mnie to dobijać. Wcze?niej przy jeżdzie na benzynie silnik tracił moc co też mogłoby wskazywać na niezbyt zdrow? prace pompki paliwowej. Najgorsze jest to, że pompka podobno była niedawno wymieniana. Mam ten samochód od miesi?ca.   :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, 21:01:39 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Szczerze mowiac wydaje mi sie ze czeka Cie sprawdzenie pompy i prawdopodobnie wymiana. Skoro poprzedni wlasciciel wymienial, to niech da Ci karte gwarancyjna - na to sa roczne gwarancje i jesli Cie nie oklamal, a pompa sie zepsula, to bedziesz mogl reklamowac ja.

No chyba ze te polaczenia robione przez mechanika nie sa za dobre.

Pompka sama w sobie chyba nie powinna zamarznac.
Bardziej jesli masz marnej jakosci paliwo w baku to moglo zamarznac.

Niestety takie mrozy to katastrofa dla naszych poldziakow.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2006, 22:05:27 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Tylko bez paniki - moj też nie zaskoczy i obwiniam o to zlej jako?ci paliwo oraz akusia
Poczekaj na dodatnie temperatury wtedy wszystko winno wrocic do normy ;)
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2006, 22:05:33 pm »

WojtaS_NH

  • Gość
Miałem podobny problem, jak było troszeczke zimno, to pompka raz dzialala, raz nie ... wymieniłem pompkę, podaje paliwo i zapala za pierwszym razem.

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2006, 22:15:13 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
pytaniezasadnicze czy pompka jest słyszalna jak dasz pr?d kluczykiem??jesli jest a nie zapala to pewnie paliwo zamarzło (kumpla poldek juz 2 raz u mnie w garazu odmarzał własnie przez paliwo skoro nawet przez przewody nie dało rady odpalic 3 godziny w garazu i jak rek? odj?ł więc moze ale nie musi być to padnieta pompa paliwa u siebie juz wymieniałem pompe a objawiało sie to szarpaniem na obrotach,czasem potrafił zgasn?ć az w koncu całkiem siadła......

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2006, 10:39:28 am »

gEntillo

  • Gość
Więc po kolei. Wiem jaki d?więk wydaje pracuj?ca pompka. Ta na 100% nie pracuje.  Benzynke leję na BP, zakładam więc dobr? jako?ć. Ale to wszystko nic. Wczoraj wieczorem postanowiłem jeszcze raz sprawdzić. I co? Pompka chodzi. A wczoraj przez cały dzień było u mnie przynajmniej - 15. Ani razu nawet nie drgnęła. A jak zaczęlo się robić zimniej to w końcu ruszyła. Niestety przy wczorajszych próbach zarżn?łem akumulator. I już nic z tego. Ja ocipieję z tym samochodem.

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:00:39 pm »

policyjny

  • Gość


ja sobie tak z tym poradze

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:51:22 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
Cytat: "policyjny"
Obrazek

ja sobie tak z tym poradze


a ja biały mam i też będe uszlachetniał paliwko jutro  :twisted:

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2006, 20:27:55 pm »

policyjny

  • Gość
mogelm go dolac duuuzo wczesniej
dopiero wriocilem z akumulatorem z auta pilowalem i prawie zapalil ale nic  z tego chyba gdzie paliwko zamarzlo w przewodach bo slychac jak pompka podaje

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:03:13 am »

gEntillo

  • Gość
Wczoraj założyłem stary akumulator który stał w piwnicy i odpalił cholernik. Ale dzisiaj niestety nie dał już rady :sad: Niech te mrozy już się skończ? bo normalnie wyjdę z siebie i stanę obok.

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2006, 20:15:07 pm »

policyjny

  • Gość
dzis rano pochodzilz 2 minuty i zgasl dalsze krecenie nic nie pomoglo
wieczorem odpalil i uz nie pozowolilem mu zgasnac trzymalem obroty na 4tys
zminielem stacje i dolalem denki

Zamarznięta pompka paliwa??????!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2006, 07:49:05 am »

gEntillo

  • Gość
No i dzisiaj znowu. Prawie cały tydzień bez problemu. Ale oczywi?cie szczę?cie nigdy nie trwa wiecznie. Dzisiaj rano walę na parking. Wsiadam do Vipera, przekręcam .... no i nic. Pompka stoi. Nie ma się co oszukiwać. Pompka kaput. I kolejna kasa do wydania. Panowie warto się bawić w jak?? regenerację? Czy lepiej od razu kupić now??

A po dwóch godzinach pompka znowu działa. Bez jakichkolwiek działań z mojej strony. Po prostu postanowiłem spróbować i działa. Zwariuję!!!!!! hihihihihihihihihihihihi