Autor Wątek: Problem z elektryka  (Przeczytany 1265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z elektryka
« dnia: Styczeń 24, 2006, 19:29:58 pm »

ajk#1212

  • Gość
Czesc witam wszystkich w te mrozne dni. Wlasnie z mrozem jest zwiazany moj problem. Poldek stal na mrozie z cztery dni chcialem odpalic a tu nic tylko jekna i koniec. wlozylem drrugi akumulator naladowany a tu prawie to samo jakby troche lepiej krecil ale odpalic sie nieda. Mam pytanie jak sprawdzic pobor pradu akumulator-rozrusznik i jakie powinny byc wartosci poboru prondu w okreslonych temperaturach. Oprucz tego co moze byc powodem tak ogromnego spadku napiecia?

Problem z elektryka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2006, 16:31:59 pm »

kan

  • Gość
Prad rozrusznika najlepiej sprawdzić amperomierzem cęgowym na prad stały. Je?li nie masz  to mierz?c rezystancje przewodu doprowadzaj?cego pr?d i póxniej spadek napięcia. Na pr?d rozrusznika nie ma nzaczacego wpływu temperatura. Na jego warto?ć może wpywac tylko opór jaki stawia silnik a ten to już zdecydowanie może zależeć od temperatury.

Problem z elektryka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2006, 20:10:14 pm »

Chudson

  • Gość
miałem podobnie, aku? cał? noc ładowany i ledwo pokręcił zanim się rozładował, podł?czyłem się klemami do autka brata i też kiepsko kręcił ale już lepiej , a jak załapie to moge go odrazu zgasić i będzie już normalnie zapalał ( najgorsze tylko 1wsze odpalenie z rana ) dzisiaj wymieniłem olej na rzadszy ( bo miałem hardcorowy 20w40 ) no i wymieniłem plecionke między silnikiem a karoseri? bo ledwo sie trzymała , do tego poprawiłem klemy i zobaczymy jak jutro będzie. ( chociaż może być lepiej tylko dlatego ,że temperatura podskoczyła dosyć znacz?co )