Autor Wątek: problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora  (Przeczytany 1373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« dnia: Styczeń 25, 2006, 18:09:25 pm »

mpolak

  • Gość
Witam
Mam dziwny problem z autoalarmem. Kupiłem auto z żekomo nie działaj?cym alarmem (fakt, nie reagował na pilota). Wszystko było dobrze dopuki nie zacz?łem wyci?gać akumulatora na noc(mrozy).  Przez kilka dni nic się nie działo lampka od alarmu gasła bez aku, syrena nie wyła a jak teraz podł?czam akumulator to za każdym razem alarm się uzbraja, nie reaguje na pilota a przy próbie np otworzenia drzwi zaczyna wyć syrena. Żeby j? wył?czyć muszę odpi?ć minus z aku. 2 razy udało się w ten sposób doprowadzić do tego, że po następnym podpięciu alarm był rozbrojony, teraz niestety już to nie działa. Co mam teraz zrobić.
Ps1 Nie mam pojęcia co to za alarm, pilot ma trzy małe przyciski i jeden większy, syrena 6-cio tonowa, po uzbrojeniu migaj? naprzemiennie dwie czerwone diody.
Ps2 Przepraszam za tak szcz?tkowe informacje, ale nie wiem gdzie szukać bardziej szczegółowych danych.

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2006, 23:30:58 pm »

karol-1987

  • Gość
na pewno masz sprawne baterie w pilocie? moze Ci sie wydaje ze alarm nie dziala na pilota a tu pilot moze nie dzialac? jesli wszystko jest ok to nie wiem :P

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2006, 23:42:56 pm »

Chomal#1856

  • Gość
PO PIERWSZE SPRAWDZ BAKTERIE :)
PO DRUGIE PODCZAS ODCINANIA I DOPROWADZANIA PRADU DO ALARMU ISTNIEJE PRAWDOPODOBIENSTW, ZE W TEN SPOSOB PROGRAMUJESZ ALARM. TAK JEST W MOIM PRZYPADKU :!:  JUZ MYSLALEM, ZE MAM USZKODZONY ALARM, ALE POMYSLALEM, ZE TO MOZE POMOC I ODLACZYLEM GO NA 30 SEKUND PO WLACZENIU USLYSZALEM MILY DZWIEK PO KTORYM TO POZNALEM ZE ALARM JEDNAK DZIALA.  :roll:

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2006, 07:50:24 am »

mpolak

  • Gość
Bakterie s? nowe. Po naci?nięciu obojętnie którego przycisku na pilocie zapala się diodka na pilocie co chyba sugeruje , że on działa?

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2006, 08:25:29 am »

Łyku

  • Gość
moze pilot sie rozsztroil, w moim modelu, jak czytalem instrukcje, jest taka mozliwosc (trzeba wcisnac przycisk na centralce i przycisk na pilocie zeby to zestroic)
 najlepiej  by bylo jakbys znalazl centralke i zobaczyl nazwe, moze ktos ma taki sam i podesle ci instrukcje.

zabrzmi to banalnie, ale jak znajdziesz centralke to ja odlacz do czasu jak nie rozpracujesz tego ustrojstwa

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2006, 11:20:27 am »

mpolak

  • Gość
Dzięki, Jutro mam wolne to postaram się j? znale?ć (po kabelku od diody alarmu na desce chyba się uda). Gdyby?cie mieli jakie? sugestie to piszcie.
Pozdr.

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2006, 22:05:44 pm »

thomas#1840

  • Gość
wszelki info podawajcie koledze excalibur777,  na prv lub komunikatory jesli taka będzie jego wola , pomysły na ominięcie problemu opisane tutaj natychmaist zostan? usunięte  ;)

problem z alarmem po podł?czeniu akumulatora
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2006, 12:13:53 pm »

mpolak

  • Gość
Dzięki wszystkim za pomoc. Rozwi?zanie prtoblemu okazało się banalnie proste. Otóż pilot z nowymi bakteriami i tak nie działał (chociaż podczas naciskania przycisków zapalała się diodka na pilocie). Po przełożeniu bateri do pilota zapasowego alarm zacz?ł wł?czać się i wył?czać.
Pozdrawiam