Autor Wątek: na gazie pali a na benzynie nie  (Przeczytany 2393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

na gazie pali a na benzynie nie
« dnia: Styczeń 27, 2006, 12:41:03 pm »

wicher

  • Gość
mam poloneza 1.5 90r.z gazem.na gazie chodzi jak trzeba ale na benzyne sie nie przelacza.gaznik dobry i pompka tez.co to moze byc?


2 temat.
co zrobic jak mi pali 17litrow gazu w miescie?jak sprawdzic i ewentualnie naprawic trzymajace hamulce?bo na forum wyczytalem ze to moze byc taka przyczyna.

Nie pali na benzynie!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2006, 22:14:37 pm »

karol983

  • Gość
Witam Wszystkich i mam pytanie. Mam Poloneza 1,6 GLE rok 93( ale niestety jeszcze na "w?skich o?kach") i mam taki problem:Na gazie mi wspaniale pali i jak zapale przy mrozach to nie ga?nie jak puszcze gaz ale żebym niewiem jak go prosił na benzynie nie zapali jak jest zimny. Jak sie nagrzeje to zapali. Mam silnik po remoncie, wymienilem nawet pompe paliwa bo nie jest droga ale nic to nie pomogło. Co może byc przyczyn?, że nie pali na benzynie??Czy moze chodzić o gażnik bo może byc juz w nienajlepszym stanie i niewiem czy kupić jakis po regeneracji??!!
PS. Jak zgaszę go na benzynie to i rano przyjde to jak zaczynam krecic to lekko lapie silnik i zaraz gasnie tak jakby samo paliwo na swiecach jeszze wypalil. Pomożcie prosze!!!

na gazie pali a na benzynie nie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2006, 12:47:17 pm »

pluton_14

  • Gość
Rozne moga byc przyczyny , zabrudzony gaznik , zle wyregulowany gaznik , zaplon , a gumi jagod dolewales ?



PZDR Pluton

na gazie pali a na benzynie nie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2006, 16:35:05 pm »

Miłosz

  • Gość
Prawdopodobnie ga?nik wyregulować trzeba. Lepiej kupić ga?nik nowy niż regenerowany bo taki nie wiadomo ile pochodzi  :roll:  :roll:

na gazie pali a na benzynie nie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2006, 18:08:05 pm »

Miłosz

  • Gość
tak to że pali 1 litrów może być przyczyna zakleszczenia sie hamulców.
A tak wogóle to temat z gazem i nenzyna był już troche razy poruszamy mam ten sam problem :roll:  :roll:

[ Dodano: 2006-02-09, 18:08 ]
oto jeden przykładowy link http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?p=165729#165729

na gazie pali a na benzynie nie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2006, 21:40:15 pm »

ajk#1212

  • Gość
Pojed? do mechanika, niech Ci ga?nik porz?dnie wyczy?ci i wyreguluje, może masz ?le ustawione/dziurawe pływaki, miałem to samo i pomogło. Jak je?dzisz na gazie to ga?nik jest pusty i może się tak zdarzyć. Może też być ?le wyregulowany, zapchane dysze itd..

Co do spalania to po je?dzie zobacz czy masz nagrzane felgi, je?li tak to to może być przyczyn?. Ale powiniene? czuć, że auto nie chce jechać. Je?li to nie to, spróbuj regulacji, może jest to powi?zane z tym problemem benzynowym, ja bym na Twoim miejscu zrobił regulację ga?nika i gazu, sprawdził ?wiece, kalble, filterki.
Pozdrawiam

na gazie pali a na benzynie nie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2006, 01:58:49 am »

Długi#1865

  • Gość
ja wymienilem filtr paliwa i plywak w gazniku i zaczal palic na benzie...mialem to samo;)

na gazie pali a na benzynie nie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2006, 11:26:55 am »

ajk#1212

  • Gość
Sopróbój zrobic tak jak ja zrobilem, jak dlugo auto na benzynie nie jezdzilo.
Rozpedz sie na gazie , na 5 biegu do powiedzmy 90 km/h przelacz na benzyne i jednoczesnie zredukuj na 3 i wcisnij gaz do podlogi , zrob tak kilka razy, u mnie zaskoczyl po 7-8 razie.