Autor Wątek: Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex  (Przeczytany 2630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« dnia: Styczeń 30, 2006, 06:05:16 am »

RATMAN#1809

  • Gość
Mój Ratmobile postanowił wzi?ć urlop.......

Objawy wygl?d?ły następuj?co:
W sobotę tydzień temu (-20C) rano odpaliłem bez problemy wyjechałem z parkingu i nagle zacz?ł strzelać i sie dusić - maska w górę a tam ?niegu nawiane od czorta i trochę.... cały aku zbiorniczek wyrównawczy cewki zbiorniczek wspomagania i parownik zasypane.......
Nie ukrywam że przepchn?łem sie przez zaspy a nie pitoliłęm sie z łopatk?.. (pierwsze auto wyjeżdzaj?ce rano z parkingu a ?niegi prawie po kolana miejscami)
Usun?łem ?nieg ile sie dało pojechałęm - tego dnia profilaktycznie kupiłem kableki WN i wymieniłem - należało sie im już...
Potem w sobote je?dził bezstresowo

W niedzielę rano powiedział buuuuuuuuuuu Aku? nawet nie miał siły obrócić wału...
No to aku do domu i prostownik - po południu zchodzę do auta - bo to dzień dziadka i babci wiec trza sie na wie? wybrać... a oan mówi że nie - to jest włoski silnik i przy -25 on jeżdzić nie będzie...
A dok?łdnie - podpięty dodatkowo 72 Ah poza moim 50Ah ledwo zakręcił silnikiem - z oleju (mineralny Shell Helix jakie? 8 tys po wymianie) zrobił sie smar......

Poddałęm się - pare dni po?niej wpadłem na genialny pomysł że wleje mu literek oleju zagraznego w domu na kaloryferze... Pomogło o tyle że w końcu zacz??ł kręcić wałem .. znowu 2 aku ... w ramach prób uruchomienie zgasiłem kumplowi silnik...... i nic...
podejżenie padło na zamarznięt? wodę w paliwie Podlanie benzynki pod filtr nic nie dało ... czyli czekamy aż odmarznie

Sobota - temperatura ciut poniżej zera podkusiło mnie zej?ć do auta i spróbować odpalić.... SPrawdzam czy pompa podaje paliwo - pompuje jak głupia (odkręciłęm przewód przy wtrysku) kabelki WN - używane jeden dzień ?wiece - jako? latem wymieniałem Iskry - wyczyszczone przerwa ustawiona NIC psikn?łem mu samostartu do filtra NIC w końcu aku poległ......
Kolejne podejżenie padło teraz na to że szlag trafił iskrę - chociaż auto miało momenty jakby próbowało jednak zagadać...... takie chwilowe przy?pieszanie na rozruszniku.....

RATUJCIE!!!!
Co to u diabła może być.... Jak bezpiecznie sprawdzić czy mam iskrę - Podobno na abimexie sprawdzanei na zasadzie wykręconej ?wiecy przyłożonej do bloku to najlepszy sposób na spalenie elektroniki.....

Nie chcę go odawać do najbliższego warsztatu bo tam do wymiany żarówki używaj? 3kg młotka a dalej na sznurku trochę strach jechać (wspomaganie kierownicy i hample lukasa już raz go przez miasto holowałem i nie jest to miłe przeżycie.......)

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2006, 08:09:06 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Przechodziłem w ubieglm tygodniu przez to samo. Tyle, że nic nie wymieniałem i poszedłem na zywioł. Pomy?ałem, ze silnik jest przeciez w dobrej kondycji. Przez te mrozy mogl się torche "zastac". Podladowałem akusia, podlaczylem dodatkowo akusia kolegi, krece, krece no i nic tylko rzezil. Bodajrze za trzecim czy czwartym razem krecilem rozrusznikiem dobre 20 sek i juz prawie zaskoczyl ale odpusilem. Kolejna proba okolo 30 sek krecenia zaczol się telepac i zapalil. :shock: Domyslam się, że tym niezbyt inteligentnym pomyslem moglem zarznac rozruchalca, ale co mi zalezalo - czę?i do poloneza sa tanie. Po odpaleniu poczestowalem go 13l benzynki oraz odrobina uszlachetniacza paliwa. Dodatkowo wyjmuje akusia na noc. Od tej pory czyli od czwartku zapala na dotyk.
Pozdrawiam
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:34:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdz czy masz iskre
wez jakas stara swiece i zmniejsz odstep elektrod do 0.5mm
wloz w fajke i przytknij do silnika - zaluz grube rekawiczki  :mrgreen:
w Abimexie masz dwie cewki - dwa skrajne cylindry i dwa srodkowe
jak na ktoryms nie bedziesz mial iskry to masz spalona cewke

P.S.
w lato Abimex pali zadziwiajaco pieknie na dwoch garach ,tylko pracuje jak maluch (dzwiek pracy silnika)
ba nawet na jednym gaze pali ,ale juz trzeba pokrecic rozrusznikiem i pracy silnika nie mam z czym porownac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:36:58 pm »

kowal

  • Gość
Nie spalona cewke tylko padniety modul zaplonownoy moze byc...

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:53:13 pm »

Kewin#1894

  • Gość
mi w te mrozy równiez nie chcial odpalic ale wina byla przymarznieta przepustnica

ale wtedy pedal gazu stoi w miejscu

a zaworki kiedy ostatnio regolowales
moze nadszedl czas ??

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2006, 01:57:37 am »

batorejro

  • Gość
Jezeli chc?c sprawdzic iskrę wykręcisz swiece podłaczysz do przewodu WN a siwece przytkniesz do silnika lub innego miejsca samochodu o potencjale (-) to modułowi napewno nic sie nie stanie.Szlag go trafi natomiast gdy swiecy nie przytkniesz do masy lub kontakt bedzie za slaby. W pierwszym przypadku cala energia zmagazynowana  w cewce pojdzie na wytworzenie iskry w drugim zas iskry niebedzie tylko przebicie w module.

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2006, 07:36:35 am »

RATMAN#1809

  • Gość
THX za porady
Pytanko z innej paki - ile mniej więcej (rząd 50 - 100 300 ) kosztują cewki do abimexa a ile moduł...

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2006, 09:51:53 am »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "RATMAN#1809"
THX za porady
Pytanko z innej paki - ile mniej więcej (rz?d 50 - 100 300 ) kosztuj? cewki do abimexa a ile moduł...


Masz net :?
Takie pytania to klikasz GooGle i szukasz :!:
lub do sklepu moto  :|

1) Cewka AbimeX All

2) Cewka AbimeX All
W sklepie cos kolo 160zl widzialem ostatnio


Moduł AbimeX All
w sklepie 230zl :badass:  Oryginal

Zima mu zaszkodziła...... 1.6 GLI abimex
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2006, 12:38:17 pm »

RATMAN#1809

  • Gość
Panowie - Cuda sie dziej? na tym ?wiecie........
2 tygodnie kombinowałem co jest nie tak z autem a dzisiaj......
podł?czyłem aku?
przekreciłem kluczyk i.... odpalił od razu..........................

i czykto? mi to potrafi logicznie wyja?nić.....
A WIEM
Powiedziałem poldkowi że jak nie odpali to go sprzedam!!!!!!
I niech mi kto? powie że one nie my?l? - zło?liwe bestje