Autor Wątek: PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!  (Przeczytany 2476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« dnia: Styczeń 30, 2006, 17:30:51 pm »

Adamlolo

  • Gość
Na pocz?tek opisze co posiadam a póżniej pytanko:) Posiadam u mnie w poldasie do?ć bogaty szprzęt graj?cy. 2 wzmacniacze z wysokiej półki i pare tam głosniczków, oczywi?cie zabudowa też sie znalazła:P Wiec chciałem sie dowiedziec jak mozna to wszystko zasilić zeby miało ręce i nogi. Miałem stary akumulator 55Ah do nieogo podłaczony cały sprzęt. Moje wzmacniacze maj? bezpieczniki: 40A oraz 90A. W sumie 130A + radyjko. Chce sie dowiedziec jak mozna to wszystko zasilić bo kupiłem nawet nówke akumulator 62Ah i nic mi nie pomogło moze troszeczku. Jak gram głosniej to kontrolki przygasaja ?wiatła zanikaja i to mnie denerwuje oraz akumulator podczas grania ma 11V ładowania a normalnie ma 14,3V. I mam nówke i cały czas jest on niedoładowywany w 100%. Posiadam również kondensator 1MF. I nic dalej mi wszystko przygasa. Co mam zrobić zakupić drugi akumulator i połaczyc je 2 hmm. Ale niewiem czy alternator wydoli na 2 akumulatory. A moze zminić alternator na jaki? mocniejszy bo słyszałem ze to najlepsza rada ale nie jestem pewny. A czy wogóle s? jakie? mocniejsze alternatory do poldasa od innych aut mocniejsze niż fabryczny FSO. Moze z jakiego? innego autka spasuje. Prosze o pomoc bo tak dalej nie moze byc z moj? malinka :) Dzieki.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2006, 04:01:42 am »

zort#135

  • Gość
Typowy alternator z poldka ma od 55-60A wydajno?ci. Z tego wprost wynika, że potrzebowałby? dwa takie. Jednakże montaż dwóch alternatorów nie jest spraw? prost? nie tylko z mechanicznego punktu widzenia, ale także z elektrycznego - nie można bowiem (a przynajmniej nie powinno się) ich łaczyć bezpo?rednio równolegle. Jedynym słusznym rozwi?zaniem jest dopasowanie jakiego? innego alternatora o wydajno?ci 100-130A (polecam większy). Poszukaj na giełdzie - popatrz na otwory montażowe... z tego co się orientowałem to można spokojnie dobrać alternator o podobnym mocowaniu i pr?dzie około 120A. Drugi akumulator będzie tu pomysłem najbardziej chybionym - twój altek nie daje rady naładować jednego, a co dopiero dwa akumulatory, co spowoduje ich bardzo szybkie zniszczenie...

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2006, 09:31:45 am »

Adamlolo

  • Gość
Tu masz na pewno rację tylko jaki alternator własnie będzie pasował do poldka o takiej mocy. Proszę pomóżcie bo wył?duje nowy akumulator a gwarancji mi nie uznaja jak go tak zniszcze... :evil:

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2006, 11:42:27 am »

ajk#1212

  • Gość
Poszukaj czego? na www.elektroda.pl, tam można znale?ć różne niekonwencjonalne wynalazki, może co? Ci podejdzie, pozdrawiam.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2006, 11:51:32 am »

Lodówa#1826

  • Gość
A ja pana  z Sosnowca zapraszam na SEKCJE. do naszej Sekcji ?l?skiej no i oczywiscie na spoty  :smile:

[ Dodano: 2006-01-31, 11:55 ]
a co do tematu.. to moc silnika wiele nie spadnie... Problemem bedzie zamocowanie ajkiegos mocniejszego alternatora, choc moze z sierry?? albo jakiegos passata. Tam paski napedu alternatora s? klinowe, nie jak w wiekszosci nowych auto wielo klinowe... wiem moze sposób mocowania bedzie podobny jak w polonezie. Musiałbys sie rozejrzec.

[ Dodano: 2006-01-31, 11:58 ]
moze poszukac alt. tego samego producenta, tylko mocniejszego. dla przykładu mój bratw palio miał zmieniany alternator na mocniejszy z powodu montazu klimy.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2006, 15:35:30 pm »

tomallus1

  • Gość
Nie pozostanie ci nic innego jak ograniczenie, do czasu znalezienia alternatora, gło?no?ci słuchanej muzyki, albo odł?czenia pr?dożernych wzmaków.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2006, 16:45:13 pm »

Adamlolo

  • Gość
Nie odłacze tego bo taki juz jestem wiec prosze dlatego o  pomoc was dzieki

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2006, 17:11:00 pm »

Michal

  • Gość
A jakiego przekroju masz kable zasilaj?ce ? gdzie i jaka jest podł?czona masa, jakiej firmy masz akumulator ?. Powiniene? zainwestować w optime albo exide maxxima (ok 1200 zł szt). Może masz zajechany alternator, sprawd? naci?g paska.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2006, 23:17:08 pm »

Adamlolo

  • Gość
Powiem tak kable mam napewno bogate bo to sa orginalne kable boschmanna o przekroju 20mwadrat to chyba wsytarczajace. Metr mnie kosztował 55zł. Masa oczywi?cie jest podł?czona do samochodu oraz juz próbowałem podpi?ć ja do akumulatora i nic nie zminiło. Akumulator mam nóweczke 62Ah ma 3 dni moze 4. chciałem zelowy ale na probę podłaczalem w sklepie i nic nie zminiało. powiedziano mi ze ten alternator jest za mały. Daje za moło amperów i tak będzie a jak kupie akukmulator 80Ah to go nie doładuje. Naci?g paska jest OK bo ładowanie mam normalnie na ?wiatłach i pełnej dmuchawie 14,2V. To jest dobrze bo jeszcze mi to firma sprawdzała. Muszę mieć dodoatkowy alternator b?dz jaki? inny mocniejszy ale własnie nie wiem od czego poasuje. POMOCY!!  :cry: Aha akumulator mam AKUMA 62Ah 510 rozruchu.Nowka

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2006, 23:19:52 pm »

Adamlolo

  • Gość
No to widzisz takie mam kabelek pr?dowy ale go zmnienie:) Przewód masowy mam 10kwadrat. Moze to on jest powodem do niezadowolenia. Powiedz mi co to jest ten regulamin PASCA. i widzę że proponujesz mi jaki? sprzęt STINGER-a. Co to jest za wynalazek oraz gdzie mozna to cos zobaczyc i ile kosztuje. Bo widze ze sie znasz na rzeczy a takich ludzi poważam :D Dzieki sliczne Michał czekam na odpowiedz :P

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2006, 08:45:58 am »

Michal

  • Gość
www.pasca.org.pl tam znajdziesz regulamin i tabele przekrojów kabli zasilaj?cych. Pamiętaj, to podstawowa zasada montażu wzmacniaczy : jeżeli podł?czasz kabel zasilaj?cy o przekroju np 25mm2 między dodatni? klem? akumulatora, a zaciskami wzmacniacza, to musisz takiej samej ?rednicy masę podł?czyć między wzmacniaczem, a karoseri? samochodu i między aku a blach?, albo masę o ?rednicy 25mm2 od wzmachola do aku. Sprzęt firmy Stinger to akumulatory, separatory, i akcesoria do zasilania bardzo dużych instalacji CA, dostępny na rynku w USA.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2006, 00:14:33 am »

zort#135

  • Gość
Podejrzewam, że nikt z kolegów nie zaproponuje Ci niczego na zastępstwo altka. Najprostszy sposób to poje?dzić po szrotach i giełdach samochodowych - POMIERZYĆ i PRZYPASOWAĆ. Robisz merca z poloneza, to włóż w to trochę własnej inwencji i rozgl?dnij się tam, gdzie taki sprzęt można kupić.

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2006, 20:46:26 pm »

Darmar12

  • Gość
Sprawdz alternator od Lublina tak mi się zdaje że chyba pasuje. :D

PROBLEM Z PRˇDEM W MOIM POLDKU POMOCY!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2006, 23:11:15 pm »

Adamlolo

  • Gość
Czy mozesz podac z jaiego silnika bo bym pojechal i zobaczyl oczywiscie jak bedizesz wiedzial. Dzieki za dobra rade :P