Autor Wątek: Ile przejedzie silnik 1.6?  (Przeczytany 8466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 08, 2006, 19:49:12 pm »

Drobek

  • Gość
hm u mnie na warsztacie to do poldka to raczej zakładamy tanie uszczelki pod głowice i powiem szczerze jak dobrze dokrecisz sprawnym kluczem  to bedzie fuzac i żadnych reklamacji niebyło Co innego jesli chodzi o inny samochód np. mój 2,0  to wymieniałem juz chyba z 5 uszczelek i z tego 4 rodzaje i najlepsze okazała sie jakas tam niemiecka za ok 80-100 pln a najdroższa jak? załozyłem kosztowała koło 150 pln tez ja  bardzo szybko szlak trafił. Tzn 4 uszczelki  poszły gdy mój ojciec tym autkiem jezdził  :mrgreen:  ja wymieniałem raz i to nie potrzebnie jak sie potem okazało. A wiec nie wszystko dobre co drogie i je?li silnika nie przegrzejesz  to spokojnie 150 000 przejedziesz. A główna przyczyna wymiany uszczelki pod głowica to wła?nie wg mnie przegrzanie silnika

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 09, 2006, 14:03:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dokladnie
uszczelka pod glowice to 20pln
a do poldkow 1.6 nie ma lepszych i gorszych uszczelek ,bo i tak zadna powazna firma nie robi ich do tego silnika
dodatkowo sa to jakies "azbezstowe"  :mrgreen:  uszczelki podatne i naprawde ciezko jest zepsuc taki produkt
jednak glowica musi byc splanowana - kiedys zalozylem do mojego fiaciora bez planowania i teraz juz wiem ,ze nie ma "docisne srubami"
nikt z was nie zgadnie w ktorym miejscu uszczelka puscila i olej wywalalo :evil:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 09, 2006, 15:06:38 pm »

Drobek

  • Gość
między cylindrami??  :mrgreen:  :mrgreen:

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 09, 2006, 15:19:51 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Przegrzanie? Nie koniecznie.. z przebiegu uszczelka tez zdycha, z tego ze lipnba byla, albo w fabryce zbyt lekko glowice dowalili... Powodów padniecia uszczelki jest X. Z czego polowy nie znamy i nie poznamy. Padła i tyle.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 09, 2006, 16:28:01 pm »

Drobek

  • Gość
u mnie w moim 2,0 to była główna przyczyna - przygrzanie tzn tak mi sie wydaje. gdy silnik dostanie bardzo wysokiej temp. to głowica sie wygina i wyciska olej albo cos tam różnie to mozna tłumaczyc.
Zgodze sie że powodów moze byc całe mnóstwo panie Lodówa#1826,  Pozdro  ;)

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 09, 2006, 16:36:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Drobek"
między cylindrami??  :mrgreen:  :mrgreen:

eee
pisalem przeciez ze olej wyciekal
nie bylo to uszkodzenie na kanaliku smarujacym klawiature - raczej usterka na przewleglym koncu silnika  :mrgreen:

no dobra napisze :
wyciagnelo mi kawalek uszczelki przy kanale w ktorym chodza laski popychacza
wygladalo to tak jakby laska pociagnela ten kawalek uszczelki ktory usztywnia otwor (nie przylega do niczego)
ale to niemozliwe by cos to posiagnelo - poprostu jakies czary :smile:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 09, 2006, 19:21:07 pm »

wiciu

  • Gość
a planowałe? chociaż raz głowicę przed wymian? uszczelki??

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 09, 2006, 22:45:03 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "KGB"
dokladnie
uszczelka pod glowice to 20pln
a do poldkow 1.6 nie ma lepszych i gorszych uszczelek ,bo i tak zadna powazna firma nie robi ich do tego silnika

jak nie ma innych lepszych jak sa :mad:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 10, 2006, 02:00:08 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "wiciu"
a planowałe? chociaż raz głowicę przed wymian? uszczelki??
no wlasnie nie i dlatego napisalem ,ze bez planowania nawet nie ma co zakladac glowicy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 10, 2006, 10:29:23 am »

Adipaw#1868

  • Gość
ja mam u siebie 1,6 gli prawie 100 000 i musiałem zajżeć do głowicy bo było podejżenie niedomykaj?cego się zawodu ss?cego na 3 gaże :sad: (od czasu do czasu potrafił tak pie...cenzura   :badass: w dolot aż kapelusz się w drug? stronę wywijał!!! :shock: )! no i słuszne podejżenie ! przyczyn? niedomykaj?cego zaworu był nagar! była delikatnie wymyta uszczelka (trochę płynu się spalało)!no i jak już głowica była na wieżchu to poszły nowe uszczelniacze+zaworki nowe+polerowanie komór spalania+rozwiercenie kanałów wydechowych w głowicy i kolektorze (zwykły żeliwniak)+ polerowanie owych kanałów!graty (uszczelki+zawory+płyn+uszczelniacze) to wyszło około 150 , planowanie 50 dyszek no i robota (bo sam zacięcia nie mam a przedewszystkim kluczy i miejsca) 250(rozebranie złożenie i wszelkie polerowania i rozwiercania)trochę sporo ale firmy tuningowe za taki zabieg życz? sobie astronomiczne pieni?dze! teraz ?miga jak trzeba  :twisted: , lepiej się zbiera(dużo lepiej)