Autor Wątek: Ile przejedzie silnik 1.6?  (Przeczytany 8468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2006, 17:18:31 pm »

Darmar12

  • Gość
Ja za swojego dałem 600zl i wypili?my flachę.Miał przejechane 145000 czy co? takiego.Buda jak nowa tylko podrapane drzwi ,padnięty moduł ,brak hamulcy i zbiornika paliwa ,ogólnie bardzo zaniedbany (taczka piachu w ?rodku), na dzień dobry rozebrałem silnik na czę?ci pierwsze wymieniłem uszczelki splanowałem głowicę (miałem nosa była krzywa) wymieniłem olej filtr wlałem płyn bo była woda.Jak go kupywałem co do silnika nie byłem pewien ale samochód stał dwa miechy i zapalił od strzału na gazie .Dołożyłem do niego z 700zl (no i miałem trochę gratów z poprzedników) 3 tygodnie w garażu i ?miga jak burza.A poprzednika Caro 1.6 gle z lpg 92r. pchnełem za 1400zl.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2006, 17:21:59 pm »

Drobek

  • Gość
no to masz łeb do interesów Darmar12,

[ Dodano: 2006-02-02, 17:27 ]
Cytat: "Radecki Marcin#227"
A ja nawet powoli wierze jak patrze na mojego :) Tylko prawie 200 to nie 500 tysięcy. Płaski niewiem czy płyn mi spala w miesiacu do zbiorniczka wyrównawczego musze dolać koło 0,5 litra petrygo ma? delikatna na korku od oleju była ale przy mrozach wielkich. Niezauważyłem raczej żeby uszczelka zaczeła puszczać. Poprostu lekko kopci a niekopcił tak zacz?ł kopić z pół roku temu jak jest zimno to bardzo to widać ale tu też robi swoje temperatura a jak ciepło to lekki dymek na 20 centymetrów od wydechu. Z tym że mam bardzo bogat? mieszankę w tej chwili może to ma wpływ i dobrze niespala ?
Płynu raczej nie spala raczej  miesza sie z olejem i wtedy idzie w rure. A  to niby uszczelka pod głowica...moze go pare razy przegrzałes?

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2006, 18:07:22 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
Spoko wiem że miesza się z olejem :) Kurde nie w tym sęk że nieprzegrzałem narazie nie zawracam sobie tym głowy póki dymienie sie niepowiększy a od 6 miechów takie same :mrgreen:

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2006, 19:23:47 pm »

Drobek

  • Gość
a dymienie z ryry jest bardzo zdradzieckie!!! wtedy poznac czy mu pociskasz czy nie

[ Dodano: 2006-02-02, 19:24 ]
tzn. gdy np. jade za kims dosc szybko i widze ze idzie mu dymek znaczy ze ma pełny gaz a jak go wyprzedam to tego go?cia szlak trafia  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2006, 20:22:02 pm »

ton13

  • Gość
Ja mam borewicz rocznik 1981 przejechane 160 ty?. od rem?tu (w sumie 260 ty?.) niebierze oleju, palił przy -20. Kwestia odpowiedniego obchodzenia sie ze sprzętem przedewszystkim to go nie katowac na zimnym to pojezdzi

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2006, 22:24:56 pm »

seba

  • Gość
muj ma około 187 ty? przekulane , oleju nie bierze ani kropelki ale ostatnie jak darłem do katowic to po przyjeżdzie zauwarzyłem że silniczek dziwnie chodzi jakby klawiarurka czy co?.... jutro sie za to wezme. Mój silniczek ma 10,8 na każdym garze a jesli kto? pisze 12 ......12 , tak pisali w ksi?żkach o polonezie!!! tak naprawde to poldki mialy okolo 11,5 na gar!!!!! oczywi?cie nowe!!!! pozdro! :(

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2006, 22:26:41 pm »

seba

  • Gość
kto? wie co to mog? być za dziwne dzwięki??? mech powiedzial ze tak musi być ale przecież tak nie chodzil!!!!

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2006, 23:47:24 pm »

Adamlolo

  • Gość
Witam was. Odnosnie przebiegu moje autko Polonez 95r ma przjechane okolo bo teraz juz nieiwem 300tys. Bo linka mi walneła od predko?ciomierza i nie chciało mi sie jej założyć. Powiem krótko wymieniałem co prawda głowice sama bez zaworów bez bez niczego. Panewki tez wymieniałem przy 140ty? ale dałem od Caro Plusa. Podobno s? wzmocnione i takie założyłem. Teraz ma okolo 300ty? i jeszcze tak nie graj?. Wymieniałem co normalne chyba z 5 razy pompke paliwa ale to przyczyna tego ze całe życie od nowo?ci je?dzi na gazie. Paliwa nawet nie widział aż do tej zimy. Czasami go tam przeganiałem ale z raz w miesi?cu 10km i do?c bo szkoda było kasy. Takie tam kopułke kable te podstawowe ?wiece i tak dalej. Ostatnio musiałem wymienić przewody hamulcowe wszystkie bo mi 1 szczelił :) Moduł tez raz wymieniałem. Nie bede pisał co tam jeszcze bo to błachostki ale przy -25 zapalał za 3 razem:) ze względu na to iż zakupiłem używany dobry ga?nik i tak se go wyregulowałem. Na gazie nawet zapala przy -10stopni. Moze nie do wiary ale to prawda. Teraz zacz?ł gdzie? uciekac olej bo zaczynam dolewać ale mi nawet nie zakopci tylko para leci niewiem co to moze byc. Nie wali olejem w dekiel ani tam gdzie sie stan oleju sprawdza. Co to może być?? Bo zaczynam sie denerwować. Parownik 2 razy wymieniałem ale to nie powód do niezadowolenia co do stanu licznika :). OD NOWOSCI NA GAZIE 1.6 GLE

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2006, 13:04:03 pm »

Defender

  • Gość
Ja też podobnie jak ty jeżdżę tylko na gazie i zapala mi na dotyk nawet przy -20 na gazie, więc jest to zupełnie do uwierzenia. Ile kosztuje wymiena parownika i tuleji?

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2006, 16:47:46 pm »

Drobek

  • Gość
Defender,  parownik możesz wymienic sobie sam zajmie cii to z palcem w d.. 10 min oczywiscie jesli kupisz taki sam. Niema w tym żadnej filozofii

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2006, 13:03:13 pm »

Meggido

  • Gość
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Wiem, że silnik 1.6 GLI z hydraulicznym kasowaniem luzów niczym się nie różni od mojego 1.5 SLE i można go spokojnie przerobić na ga?nik (brak krzywki na pompę paliwa). A czy 1.6 GSI też się podda temu zabiegowi? Nie chcę kupić silnika i zostać na lodzie. Proszę o podpowiedzi. :smile:

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2006, 17:07:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
silniki od Plusow podobno nie maja zaslepki na aparat zaplonowy ,tylko maja zalana dziore -pisze podobno ,bo o siebie jeszcze nie odkrecalem blachy
dodatkowo nie ma krzywki na pompe paliwa na walku

wiec na gaznik go przerobic ciezko ,a napewno nie przekladajac aparat zaplonowy
zreszta i tak 1.5 ma inna charakterystyke zaplonu niz 1.6
najlepiej kup silnik z wtryskiem - jezeli chodzi o GLI to podlaczenie wtrysku to pestka ,GSI juz troche gorzej bo ma immobilaizer w musialbyc stacyjke zmieniac odrazu (chyba ze znajdziesz magika ktory ci wylaczy immobilaizer w komputerze wtrysku)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2006, 19:32:41 pm »

Meggido

  • Gość
Wła?nie GLI da się w 100%. Za?lepka jest i aparat można założyć. Pasuje też kolektor ss?cy. Faktycznie nie ma krzywki na wałku rozrz?du pod pompę paliwa, ale elektryczna załatwia sprawę. Dowiedziałem się już też, że GSI nie daje się przerobić. Ma inny układ ?rub i wlotów powietrza w głowicy. Kolektora ss?cego nie da się założyć, natomiast wydechowy pasuje tak jak trzeba.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2006, 00:36:31 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kolektor raczej da sie zalozyc - kwestia dopasowania szpilek (sadze ze kanaly wlotowe sa w tych samych miejscach)
zreszta kiedys koles na allegro sprzedawal 1.6 GLI bocha z glowica zmieniona od GSI
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 08, 2006, 09:16:50 am »

Meggido

  • Gość
My?lę jednak, że jeszcze zaczekam i na pewno trafi mi się jaki? silnik GLI z hydraulik? w niezłym stanie. Nie chcę się w jakie? przeróbki niepotrzebne pakować.

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 08, 2006, 17:30:37 pm »

Defender

  • Gość
Cytat: "Drobek"
Defender,  parownik możesz wymienic sobie sam zajmie cii to z palcem w d.. 10 min oczywiscie jesli kupisz taki sam. Niema w tym żadnej filozofii

Powiedzmy, że wyjeżdżam na miesi?c w trasę i zostawiam go u jakiego? mechanika, który ma wymienić pier?cienie, tuleje i wyregulować (zawory i wszystko co się da) i jeszcze przeczy?cić parownik, ga?nik itp. Ile za to zapłacę brzmi pytanie?

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 08, 2006, 18:05:28 pm »

Drobek

  • Gość
yyyyy eeeee ale jak sie czysci parownik? bo o tym jeszcze nie słyszałem? wymienia sie membramy koszt to około 80- 100 pln + robota ok 30pln.lub cały parownik-reduktor.- 20pln zawory to ok 20-30 pln, gaznik no to tez cos koło 20-30zl bo cza sie troche nameczyc przy wyciaganiu. A co małego remonciku silnika yyyy to niebardzo wiem ile to kosztuje no ale my?le że z robota to ok 400-500 pln

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 08, 2006, 18:22:19 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Pewnie ze reduktor sie czysci, w ?rodku po rozebraniu idzie sie przekrecic... Szczególnie gdy reduktor nie ma spustu tzw."oleiny" wtedy rozbiórka, pedzelek, szmatka, benzyka i jazda. Remont silnika u Pana Stasia... bez szlifów bo to polonez.. nawet bez szlifu głowicy.. to koszto ok 1.000 zł  Dotego wszystko poskładane na czesciach Nominalnych tzw.nominał.. jest to remont który bardzo mnie smieszy.. Powazny remont to ok 2-3 tysiace zlotych. We wlasnym zakresie same szlify to ok 300zł + materiały(uszczelki, najdrozsza pod glowice bo ok 70-80zł, panewki, tłoki + pierscienie, olej, płyn chłodniczy, jakies przewody oraz nie oczekiwane usterki, ktore bedzie trzeba wyeliminowac)

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 08, 2006, 18:33:34 pm »

Drobek

  • Gość
ale z ta uszczelka pod głowice to przegi?łes. chyba z 30 pln w sklepie kosztuje a do mojego to wmiare sprawdzona i dobra 100pln. No a co do tego reduktora to niewiem czy ma to jakis sens czy?cić go....

Ile przejedzie silnik 1.6?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 08, 2006, 19:23:59 pm »

Lodówa#1826 n/z

  • Gość
Drobek tak? uszczelk? moge sobie dupe podetrzec  :mrgreen: