Autor Wątek: Pęknięty blok silnika  (Przeczytany 3822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pęknięty blok silnika
« dnia: Luty 04, 2006, 13:06:24 pm »

Michal

  • Gość
Dzisiaj odkryłem dlaczego mi płyn chłodz?cy ucieka, 2-3 cm pęknięcie na lewej stronie bloku. czy kto? z Was miał podobny problem ? jak to "wyleczyć" : kleić, rozbierać silnik i spawać, wymienić silnik czy kupić nowy samochód ?

Re: Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2006, 13:08:07 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
Cytat: "Michal"
Dzisiaj odkryłem dlaczego mi płyn chłodz?cy ucieka, 2-3 cm pęknięcie na lewej stronie bloku. czy kto? z Was miał podobny problem ? jak to "wyleczyć" : kleić, rozbierać silnik i spawać, wymienić silnik czy kupić nowy samochód ?


ja bym wymienił silnik........

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2006, 13:11:45 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Mozna skleic, tylko musial bys dobrac odpowiedni klej. Troche zabawy z tym bedzie..
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2006, 11:42:58 am »

krzysiek_rogal

  • Gość
Witam!

Na pocz?tek zakup poxipol i sproboj skleic, jezeli oczywiscie plyn ucieka tylko na zewnatrz.
Ja kleilem blok w Zuku. Trzeba tylko sposcic plyn i dokladnie oczyscic blok. Trzymalo to ze 3 lata do momentu sciagniecia glowicy. Po zalozeniu jej od nowa klei pekl. Ale ponowne klejenie trzyma juz ponad pol roku. Wiec wydaje mi sie, ze warto sprobowac bo koszt tubki poxipola to ok. 10 PLN.

--
pozdrawiam
rogal

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2006, 13:55:30 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
ciezka sprawa klejenie. jesli jest to w miejscu gdzie nie występuj? nadmierne napręzenia to się sklei. Trzeba by to przeszlifować. Ja kleiłem kilkakrotnie rózne bloki
efekt ten sam poci się. pęknięcie masz pod kolektorem wydechowym?? tam wł?snie jest najsłabsze miejsce bloku i wrazie zostawienia na wodzie tam wywala. spróbuj kleić ale to tylko dorażne. ja bym sie rozgl?dał za drugim serduchem w miedzyczasie

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2006, 19:02:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
najlepiej zmienic silnik - sa tanie
mozna by bylo to tez zespawac - ale ze jest to zeliwo (chyba)szare to w gre wchodzi praktycznie tylko plazma ,a to ani tanio ,ani latwo namierzyc

jako ,ze potrzebujesz jedynie bloku to latwo ci bedzie znalezc tanio silnik odpowiadajacy twoim wymaganiom
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2006, 19:08:10 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
spawanie bloku to ok 40zł od centymetra bo chciałem kiedy? się pobawić

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2006, 21:52:07 pm »

Drobek

  • Gość
spróbuj skleic poxipolem jak radza koledzu 10 pln to nie maj?tek ale radziłbym rozejrzec sie za nowym silnikem

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2006, 22:26:24 pm »

Piotrek_

  • Gość
kiedys to sie jeszcze robilo metoda elektrolityczna, ale tak czy inaczej musialbys rozbebeszac blok i klasc go na boku. metoda chyba nawet skuteczniejsza od spawania, bo nie wprowadza dodatkowych i niepotrzebnych naprezen

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2006, 10:49:07 am »

Cyneq

  • Gość
Daj spokój z klejeniem, jak chcesz blok od 1.5 to mów, mój stary silnik lezy sobie spokojnie.

Pęknięty blok silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2006, 14:20:08 pm »

Michal

  • Gość
No i decyzja zapadła, kupuje nowy samochód. Taki sobie polonez z 1996r z przebiegiem 21.000 ty? km. (naprawdę ma taki przebieg ) stał sobie tak w ?rodku miasta  :P Jak go odczyscze z pajęczyn to wrzuce foty.