Autor Wątek: Kable - ktory do czego...  (Przeczytany 8884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kable - ktory do czego...
« dnia: Luty 07, 2006, 22:02:45 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Chcialem dzis zamontowac sobie radyjko.

Zdjalem zaslepke, szukam kostki by wlozyc w nia przejsciowke na iso..

I okazalo sie ze kostki fabrycznej nie mam - mam luzem wszystkie kable.

I teraz zupelnie nie wiem ktory do czego i jak to do iso podlaczyc tzn. ktory kabel z ktorym.

Wie ktos moze i moglby mi prosto wyjasnic (np. po kolorach) ktory jest od czego i co powinienem jak podlaczyc??
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2006, 22:25:20 pm »

WKLIW

  • Gość
to jest opis wyprowadzeń kostki iso a kable w poldku miałem takie 4 pary (zielone szare i tych 2 pozostałych nie pamiętam ale połapiesz sie) od gło?ników np lewy tył to było para zielona  + jest bez paka - z paskiem (białym na kablu) i tak masz wszystkie pary, czarny to masa(-) a czerwony (w niektórych poldach widziałem żółty) to zasilanie (+)  najlepiej jak sprawdzisz przy gło?nikach jakie od nich kolorki wychodz? i bedzie wszystko jasne który kolor jest od którego gło?nika jak by ci sie jakie? pytanka nasuneły to pisz na priv

[ Dodano: 2006-02-07, 22:28 ]
aha i nie zapomnij że w poldku nie masz osobnego kabla na podtrzymanie pamięci wradiu (u mnie w każdym razie nie było ty masz nowsz? maszyne to moze jest) więc (+) z kostki iso  i podtrzymanie podepnij razem do (+) w aucie

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2006, 22:38:16 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
U mnie zółty i zółty z paskiem to byl jeden głosnik, niebieski i niebieski z paskiem 2 głosnik, czarny masa, czerwony plus ale ja wykorzystałem gruby fioletowy który tez tam był ale do czego nie wiem w kazdym razie był to tez plus :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2006, 23:19:29 pm »

Drobek

  • Gość
w iso czerwony, żółty i chyba pomarancz to + czarny to - a druga kostka to gło?niki. a jak niwiesz jakie kabelki masz w aucie to miernik albo kontrolka w łapke i mierz zebys sobie radyjka nie zjarał

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2006, 23:25:27 pm »

Chomal#1856

  • Gość
wiec masz tak
3 kable s? zasilajace chyba dwa czerwone i jeden czarny
cztery na przod
cztery na tyl
Jak zobaczysz z tylu (miejscu standard. glosnikow) to bedziesz po kolorach widzial, ktory jest, ktory :!:

A tak na marginesie to chyba sobie przypominam, że miales ci?gn?c nowe kable do gosnikow :!:
Wiec zastanawiam sie po co meczysz sie ze starymi :?: :?: :?:  ;)

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 09:58:21 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytat: "Elwood#1887"
U mnie zółty i zółty z paskiem to byl jeden głosnik, niebieski i niebieski z paskiem 2 głosnik, czarny masa, czerwony plus ale ja wykorzystałem gruby fioletowy który tez tam był ale do czego nie wiem w kazdym razie był to tez plus :)

Ten fioletowy to nie jest czasem kabel od zapalniczki?? :)
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2006, 10:02:12 am »

Meggido

  • Gość
Denerwuje mnie jedna rzecz w radyjkach. Jeżeli podł?czy się tak jak zalecaj?, to radia można słuchać na postoju tylko z przekręconym kluczykiem. Czy dopuszczalne jest podł?czenie "plusa" na stałe do przewodu, na którym, wedle instrukcji, powiniem być podany "plus" po kluczyku?

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2006, 11:31:12 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Chomal#1856"

A tak na marginesie to chyba sobie przypominam, że miales ciągnąc nowe kable do gosnikow :!:
Wiec zastanawiam sie po co meczysz sie ze starymi :?: :?: :?:  ;)


Kupilem sobie caly sprzecior = radyjko + glosniki Blaupunkta.
Mialem jechac do znajomego do garazu to zakladac - musze przerobic troche drzwi itp. zeby to wlozyc.
Niestety opchnal garaz i opcja odpadla.
Sam moge takie zabawy dopiero na wiosne na dzialce zrobic bo przy takiej pogodzie, pod blokiem i bez pradu to moge sobie na te glosniki tylko popatrzec.
Stad zeby nie marnowac czasu, postanowilem tymczasowo zamontowac radio i wrzucic jakies normalne 10 na przod i uzyc standardowych kabli i z tym jezdzic, dopoki nie pojawi sie okazja - miejsce - gdzie bede mogl wlasciwe glosniki ( i nowe kable) zainstalowac.

[ Dodano: 2006-02-08, 11:33 ]
Aha - skoro radio jest zabezpieczone bezpiecznikiem, to podlaczajac cos zle - moge je uszkodzic?
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2006, 11:37:12 am »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "Meggido"
... Czy dopuszczalne jest podłączenie "plusa" na stałe do przewodu, na którym, wedle instrukcji, powiniem być podany "plus" po kluczyku?

A dlaczego nie :?: w starszych samochodach nie bylo wcale lub byla instalacja na raadio prosto z tablicy bezpiecznikow (prąd bez stacyjki) Dziwne pytanie czy to jest dopuszczalne :?
Nie slyszalem o jakim kolwiek przepisie, ktory mowi ze radio ma byc podlaczone tak a nie inaczej.
Jedynie swrwis gwarancyjny moze byc nie uznany jezeli sie przyznasz, ze wlasnie tak miales podlączone czyli niezgodnie z instrukcją, ale kto Ci to udowodni

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2006, 17:29:21 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Doszedlem do tego ktore to kable sa od glosnikow.
Oprocz nich zostaly dwa - czarny i czerwony. W czerwonym miernik pokazuje prad (niezaleznie od stacyjki).
I teraz tak:
w iso mam kable:
czerwony + 12V power
zolty + 12V permanent
niebieski antenna remote
pomaranczowy illumination
czarny

I jak mam to podlaczyc? Mysle ze niebieski zostaje pusty, pomaranczowy nie wiem co..
No i jak z reszta?

Boczek sugerowal ze zolty z czerwonym w iso trzeba polaczyc. Wtedy prad do czarnego? Czy jakos to inaczej ??  :70:
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2006, 17:32:04 pm »

Drobek

  • Gość
a tak logicznie my?l?c to na radiu jest na pewno pokazane jak i co podłaczyc. Lupo#1891,  to jakie ty masz problem w koncu no bo ja tu nie widze wogóle. a h no i to że radio jest zabezpieczone bepiecznikiem wcale nie oznacza ze mozna podł?czac metoda prób i błędów bo nawet jak podepniesz na odwrót to mozesz wykopcic radio.

[ Dodano: 2006-02-08, 17:34 ]
oki byłes pierwszy. a wiec je?li chcesz miec radio zeby zawsze grało nawet bez kluczyka to czerwony łaczysz z żółtym i podpinasz pod + z auta a masa to chyba logiczne

[ Dodano: 2006-02-08, 17:35 ]
w iso czerwony kabelek to stały + tak jakby prosto z akusia a żółty to + po stacujce kumkasz?

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2006, 22:21:33 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Czyli czerwony i zolty z iso pod czerwony w aucie. A czarny (w aucie) pod czarny w iso??

Dopytuje sie by wiedziec napewno by radia nie spalic..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2006, 22:50:51 pm »

Drobek

  • Gość
DOBRA JESZCZE RAZ:. a WIEC TWóJ CZERWONY KABEL W AUCIE TO + TAK? TO PODł?CZAS GO DO Zł?CZONEGO CZERWONEGO Z żółTYM W ISO I  MASA CZYLI - TO ZAZWYCZAJ CZARNE KABLE WIEC CZARNY Z AUTA ł?CZYSZ Z CZARNYM Z ISO. tO TYLE.
JE?LI NIE POł?CZYSZ TYCH KABELKóW RAZEM W ISO CZERWONEGO Z żółTYM TO RADIO NIE ZAGADA. nO I GłO?NIKI TEZ MASZ DOBRZE POłACZYC + I - BO BEDZIE DUPIATO GRAłO. i ZEBYS NIE ROBIł JAKIEJS MANIANY!! łADNIE ZAIZOLUJ ;)  POWODZENIA

[ Dodano: 2006-02-08, 22:52 ]
NA RADIU PEWNIE JEST SCHEMAT SPRAWDZ CO I JAK I POMY?L TROCHE I GIT. tO JEST NAPRAWDE PROSTE JAK SZCZYPANIE  :D

[ Dodano: 2006-02-09, 22:31 ]
Podłaczyłes juz te radio czy nie????????? jestem ciekaw jak ci poszło

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2006, 22:34:27 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Podlaczalem kostki iso, potem podpialem to wszystko pod kieszen i zamontowalem.

Radia pod to jeszcze nie montowalem bo jutro wieczorem prawdopodobnie bede mial dopiero czas by zamontowac glosniki. Jak je zamontuje to wtedy przymierze radio - i jesli wszystko dobrze podlaczylem to bedzie gralo.

Zrobilem wszystko zgodnie z waszymi instrukcjami. Takze powinno byc dobrze!

Jak zamontuje radyjko dam znac.

[ Dodano: 2006-02-11, 22:17 ]
Zamontowałem i wszystko dziala - dzieki za pomoc!!
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2006, 21:47:31 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Mam pytanie jakie kable najlepiej kupić do głosniczków?? Musz? być w ekranie?? CZy jakie? normalne bo też chce sobie okablowanie zmienić do głosników i nie wiem....???

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2006, 22:16:28 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Pudzian_Puławy"
Mam pytanie jakie kable najlepiej kupić do głosniczków?? Musz? być w ekranie?? CZy jakie? normalne bo też chce sobie okablowanie zmienić do głosników i nie wiem....???

Ja u siebie bede mial docelowo takie 0,75 albo 1,5 miedziane specjalne do audio (takie w przezroczystym kolnierzu).
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2006, 09:37:06 am »

Grizli

  • Gość
Z tym kablem podł?czonym pod stacyjke to chodzi o to że jak nie bedziesz długo je?dził to może Ci sie akumulator rozładować bo niektóre radia sporo funkcji podtrzymuj? nawet bez panela ale to tylko teoretycznie:) U mnie np w jednym radiu po zdjeciu panela podswietlony byl przycisk wyjmowania plyty i otwór na cd troche to drażni?ce było bo w nocy bez panela rzucało się to w oczy ale akumulator od tego nie wyładowywał się

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2006, 09:38:27 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
co do reszty kabli:

niebieski-to automatyczne wysówanie anteny,ale mozna to wykorzystac jako załaczanie wzmacniacza do suba np.

pomaranczowy-(illumination)-ten kabel podłaczasz pod +z postojówek i w momencie właczenia swiateł wyswietlacz radia zrobi sie ciemniejszy,co zapobiega razeniu kierowcy w nocy(bo takie jest załozenie) W radiu funkcja ta nazywa sie Dimmer
  • Jef
  • Czaku

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 15, 2006, 14:09:19 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Dzieki :) Poki co musze jeszcze raz wyjac glosniki z drzwi bo cos mi przerwyaja i czasem jak wlacze radio to nic nie gra dopoki reka w drzwi nie uderze. Jakos sie te koncowki slabo tych glosnikow trzymaja, albo stare kable gdzies po drodze przetarte..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Kable - ktory do czego...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2006, 19:03:41 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Mam pytanko:
Za co odpowiada ten kabelek czerwony z czarnym paskiem?



Byl on we wtyczce wychodzacej z fabrycznej instalacji radia.
Przerabialem dzis instalacje na kostki ISO i nie wiedzialem do czego ten kabelek dac.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650