Autor Wątek: Co znaczy ten opis " Check Engine"???  (Przeczytany 2665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« dnia: Luty 08, 2006, 12:47:54 pm »

Jan

  • Gość
Witam serdecznie forumowiczów.
Mam od nie dawna poldka ATU na wtrysku i po paru dniach jazdy pojawił się dziwny napis na desce rozdzielczej.Mianowicie jest to " CHECK ENGINE " i ?wieci na czerwono.Bardzo proszę o odpowiedż ponieważ ja nie znam się w ogóle na mechanice silnika.Na domiar złego dziwnie zachowuj? się obroty silnika,tj. obroty wachaj? się między 1000... a 1500 obr/min.
Z góry dziękuję za odpowiedzi serdecznie pozdrawiam wszystkich.

.........Zrozpaczony  JAN........


edit tytuł na czytelniejszy - t#1840

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2006, 12:55:12 pm »

pluton_14

  • Gość
Komputer od wtrysku wywalil ci blad i jest mozliwie ze przelaczyl sie na tryb awaryjny , jesli sie nie znasz radze jechac do mechanika , najlepiej bylo by odczytac bledy na komputerze. Napisz rok swojego auta bo sa 2 rodzaje wtryskow w polonezie.



PZDR Pluton

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2006, 12:58:43 pm »

Kaczy#1853

  • Gość
Czy autko jezdzi na gazie? Jesli tak to jaka jest to instalacja (ktorej generacji) tzn. czy posiada silniczek krokowy regulujacy ilosc gazu czy jest reczna regulacja pokretlem na rurce idacej od parownika?

A najlepiej jak uzyjesz opcji SZUKAJ.. temat byl poruszany baaaardzo wiele razy bo niemal kazdy sie z nim zetknal.

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2006, 13:30:17 pm »

Jan

  • Gość
Wielkie dzięki chłopaki.
Poldek jest z 96 r. Nie wiem co tam jest za gazior,ale nie ma pokrętła.Mam pytanoie a, jeżeliby było to co za różnica? Chyba się nacieszyłem jazd?, bo aż tydzień. :sad: .
Na razie dzięki za odpowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam.

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2006, 02:16:57 am »

Jan

  • Gość
Zajrzałem pod mache i znalazłem dwie cewki.dzi? byłem u mechanika i go?ć stwierdził,że padła mi sonda lambda.Nie wiem jaki to ma zwi?zek z " CHECK ENGINE ".
A poza tym jestem z Wolbromia.

pozdrawiam

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2006, 09:42:19 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
CHECK ENGINE to kontrolka informujaca o tym, ze ktores z elementow wspopracujacych z wtryskiem nie dziala poprawnie lub jest uszkodzone. W twoim przypadku jest to uszkodzona sonda Lambda.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2006, 09:53:32 am »

Kaczy#1853

  • Gość
Prawdopodobnie ale nie do konca: CHECK ENGINE to czesty objaw w poldkach... ja szczerze mowiac na poczatku sie z nim meczylem, probowalem to usunac, ale w koncu dalem sobie spokoj bo nie bylo zadnej roznicy w jezdzie. Pozniej i tak wyszlo ze przy mojej instalcji (regulacja reczna na wezu) tego sie wlasciwie nie da usunac bo komp glupieje od wskazan sondy lambda (wymiana i tak nic nie zmienila). Moja rada: jezdzil i obserwuj. Jak nie bedzie zadnych ODCZUWALNYCH oznak ze cos sie dzieje zle to nie masz sie czym przejmowac. A co do sondy to mozna tez calkiem latwo sprawdzic. Zresetuj kompa, i pojezdzij z jeden dwa dni TYLKO na benzynie. Jak Ci sie nie zaswieci to znaczy ze masz wszystko sprawne.

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2006, 10:16:17 am »

kowal

  • Gość
Pisze przeciez ze oborty mu sie na 1000-1500 podniosly wiec komp jest w trybie awarynjym i do tego jeszcze falowanie obrotow...
Sonda kolo 100zl kosztuje

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2006, 10:49:17 am »

odiss

  • Gość
Mysle ze wystarczy pojechac do mechanika na przeprogramowanie komputera od wtrysku. To sie akurat w poldku zdarza.

Pytanie o ten rocznik 96 - to oznacza że to abimex, tak ?

Co znaczy ten opis " Check Engine"???
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2006, 13:35:04 pm »

kowal

  • Gość
Kompa od wtrysku samemu sie programuje ;P