Autor Wątek: Uszczelka pod pokrywa zaworow.  (Przeczytany 2552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« dnia: Luty 18, 2006, 12:21:31 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Ostatnio zaobserwowalem, ze z lewej strony (nad swiecami) ta uszczelka w niektorych miejscach jest calkowicie poza pokrywa..

I zastanawiam sie czemu tak sie stalo.
Podejrzewam ze przy niedawno wykonywanej regulacji zaworow mechanik moze cos zle zlozyl..

Czy mozliwe jest zeby cos ja stamtad wydmuchalo?

Jak pilna jest to robota? Bo jade w przyszlym tygodniu do mechanika i moglby mi to poprawic (wymienic uszczelke? ) :>
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2006, 12:27:42 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Jak już kto? mnie na tym forum uczył, jak nie swędzi się nie drapi, jak nic nie leje to zostaw, może poprostu taka jest uszczelka i wydaje ci się że wylazł, jak masz silnik zdrowy to nie powinno dmuchać, u mnie w CC jak pier?cienie popękały to pluł przez odme olejem jak dzika małpa, cały filtr powietrza był w oleju.

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2006, 13:01:38 pm »

Chudson

  • Gość
te uszczelki s? korkowe i do?ć grube wieć moze sie wydawać ,ze wyszła cała bo od docisku pokrywy się tak odkształca. No chyba ,że naprawde wyszła cał? i ci chlapie olejem w tym miejscu to wtedy sam sobie odpowiedz na pytanie czy to pilne :)

A tak btw to czy to prawda ,że w plusach uszczelka juz jest zwykła papierowa czy nadal korek ?? bo gdzie? w cenniku widziałem pozycje "uszczelka pokrywy zaworów PN Plus cienka "

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2006, 13:45:31 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Jak bede dzis to moze zrobie zdjecie i pokaze Wam jak to wyglada. Troszke oleju dookola bylo, ale tylko tak sladowo. Nie ubywa go za specjalnie. A uszczelka napewno wyszla bo miedzy uszczelka a pokrywa jest przerwa :)

Przede wszystkim chodzi mi o powod - czy bylo zle zlozone, czy co innego?I czy z gory kupowac nowa uszczelke czy poczekac co powie mechanik?
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2006, 13:48:09 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
RAczej od nieprawidłowego założenia to się stało, nie ma tam aż takich ci?nień żeby ja wypchało, albo wada uszczelki.

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2006, 20:11:35 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
W takim razie w poniedzialek jade z reklamacja :) Przy okazji o hamulcach pogadam :)
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2006, 00:50:33 am »

karol-1987

  • Gość
chlopaki, ile kosztuje taka uszczelka? bo jak regulowalem zawory to zdjalem, polozylem i przyszedl znajomy z dzieciakiem, ten se znalazl zajecie, cisza, nie ma dziecka, potem patrze a moja uszczelka w rekach dziecka  :shock: no ale w jednym miejscy byla peknieta, wlozylem spowrotem, ojciec mi posmarowal jakims czerownym gownem, pewnie silikonem na temperature i jak na razie nic nie widac, ale gdzies w wakacje moze bede rozbieral silniczek wtedy bym zalozyl nowa o ile stac mnie.

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2006, 01:40:03 am »

thomas#1840

  • Gość
koło 4-6 zeta  ;)

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2006, 20:45:23 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Kupiona i wymieniona - 4zl.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2006, 21:10:06 pm »

Russell

  • Gość
moze to mały OT ale potwierdzam. " nie swędzi, nie drap". Życie (ford i polonez) juz mnie kilka razy nauczyło ...  niepotrzebnie kase wydałem, a jeszcze do tego jaki? problem wyskoczył...... i teraz się niepotrzebnie nie drapie..  :mrgreen:

Uszczelka pod pokrywa zaworow.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2006, 10:13:10 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Chudson#1423"
te uszczelki s? korkowe i do?ć grube wieć moze sie wydawać ,ze wyszła cała bo od docisku pokrywy się tak odkształca. No chyba ,że naprawde wyszła cał? i ci chlapie olejem w tym miejscu to wtedy sam sobie odpowiedz na pytanie czy to pilne :)

A tak btw to czy to prawda ,że w plusach uszczelka juz jest zwykła papierowa czy nadal korek ?? bo gdzie? w cenniku widziałem pozycje "uszczelka pokrywy zaworów PN Plus cienka "


U mnie juz nie ma korka - tylko taka sztywniejsza guma.

Ja musialem uszczelke wymienic, bo po regulacji zaworow sie pociela i rozleciala - ewidentnie ze starosci..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>