Autor Wątek: strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece  (Przeczytany 3064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« dnia: Luty 21, 2006, 15:20:12 pm »

mieciob

  • Gość
ciag dalszy  mojej gechenny.
po tym jak  poldek  przepalal  mi swiece zaczol spalac  cora wiecej  paliwa ,  na depniecie  reaguje  kichaniem w gaznik i  duszeniem  silnika , przy dodawaniu gazu  wchodzi skokowo  na obroty  przyokazji  straszliwie nierowno, niereaguje wogule na regulacje , podobnie na  gazie.
powymienialem  swiece na NGK , nowe przewody  WN  inny gaznik,  zaplon w porzadku i nic to niedaje , jutro  jeszcze wymienie pasek rozrz?du i posprawdzam czy wszysko  jak nalezy .
Chodzil dobrze wszykie te zeczy co opisalem zdazyly sie praktycznie z dnia nadzien po czyszczeniu gaznika.  :help:

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2006, 19:35:58 pm »

batorejro

  • Gość
Moze gażnik żle złożyle?. KIchanie w gażnik to objaw zbyt wyprzedzonego zaplonu, zdyt  ubogiej mieszanki albo podpartych zaworów. Poziom paliwa dobrze ustawile??
Lepiej sciagnij gaznik i sprawdz czy gdzies lewe powietzre nie dochodzi.

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2006, 19:51:19 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
jesli nierówno się wkręca tak jak traktor to nie pali na jeden cylinderek. zaworek podparty i kicha

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2006, 19:52:02 pm »

mieciob

  • Gość
Gaznik  jet juz 3 z kolei  i to  sprawdzany przez  ojca  a on troche w tym siedzial. zapłon ustawiany na lampie  wiec niema jak sie pomylic.
Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej niepomyslelem i niejestem pewien moze  upewnicie mnie .
Równocze?nie z czyszczeniem gażnika musiłem wymienić serwo hamulca , skombinowałem  jakie? ze złomu  niedaleko ( stare  sie jako? blokowało ) to co załozylem juz sie nieblokuje ale  hamulce jakby  gorsze i nieda sie  za bardzo koł  zablokować.

No i pytanie- czy  jesli serwo  nieszczelne  to  lewe powietrze moze powodować takie objawy :shock: ?? Batorejro  wskazuje na uboga mieszanke a to by mi tak podchodzilo hmmm

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2006, 21:25:11 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
nieszczelne serwo zgadza sie daje takie same objawy
sam sobie znalazłe? przyczynę.
weż kawał przewogu załoz na kolektor zamiast serwa i za?lep z drugiej strony srub? i opaskami
przejdz się i zobacz. bedziesz wiedział czy to serwo czy nie
ale sam znalazłe? usterkę :]

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2006, 21:33:13 pm »

mieciob

  • Gość
daj boze zeby to bylo to ,  narazie to  doszlismy z ojcem do takiego wniosku, pasek rozdzadu i tak trzeba  wymienic. Ale dlaczego  poldek spalił juz 2 komplety ?wiec z czego jedne  nowe ?? pisalem do firmy APE odnosnie modułu APE05s ale oni mi  radz? sprawdzic stan  przewodów WN . Wymieniałem je w pażdzierniku hmmm

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2006, 22:35:40 pm »

batorejro

  • Gość
Ale co to oznacza ze swiece pali??Nierozumiem! Elektrody sie spawaj? czy co?!
A rozbierales na częsci ZHS.Moze ta  membrama gumowa na gdzies dziurkę albo uszczelki pod gażnikiem  do niczego.Mozesz rzeczywiscie zatkac otwór od serwa i sprawdzic.

strzela w gaznik, brak reakcji na regulacje, przepala swiece
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2006, 23:07:21 pm »

mieciob

  • Gość
Ze pali swiece to  znaczy ze  miesiac temu  zalozylem  APE-05S i nowe ?wiece  Iskry po miesi?cu wszyskie 4ry  sa do wyrzucenia. Przejechalem raptem 600km  i w trzech iskra skacze  wszędzie tylko nie do elektrody  a czwarta wogule niepodaje iskry. Zmieniłem na stare Barou i  stało sie dokładnie to samo ale  juz na drugi dzień ,  niewiem ile  stare miały przejechane. Kupiłem dzisiaj  KNG i założyłem stary moduł .
posprawdzam  jeszcze raz wszyskie uszczelki  ale to juz by wyszlo  przy zamianie  ga?ników.

[ Dodano: 2006-02-22, 14:22 ]
No i sie wyja?niło. Serwo szczelne , opd gażnikiem też w porz?dku.
Okazało sie ze mechaniczny regulator  zapłonu ma przebicie na tych  blachach  na góże. Niewiem z czego tam  by sie  wzieło napięcie ale  wypalona rysa jest spora. Mam nowy aparat  i dylemat. Zakładać ten APE sportowy czy nie ??