Autor Wątek: czyszczenie wskazowki.  (Przeczytany 3020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czyszczenie wskazowki.
« dnia: Luty 21, 2006, 21:24:37 pm »

barthezo

  • Gość
panowie dajcie jakies konkretne porady i uwagi jakie nalezy zachowac podczas demontowania wskazowki od predkosciomierza.

chce ja poprostu zmywaczem do paznokci umyc i na czerwono lekko zamalowac bo zmieniam podswietlenie zegarow  na niebieskie.
a moze jest mozliwosc zrobienia tego bez sciagania tej wskazowki??:>


i jeszcze jedno zasadnicze pytanie...
czy jak bede zmywal pomaranczowa farbe z moich zegarow czy zmywacz do paznokci nie uszkodzi tego plastiku??? nie bedzie sie wzeral w niego????bo nie wiem jak on reaguje z tym plastikiem??

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2006, 22:14:30 pm »

Meggido

  • Gość
Je?li zmywacz jest na acetonie, to na 100% uszkodzi. Najbezpieczniej jest użyć benzyny ekstrakcyjnej.

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2006, 22:31:48 pm »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Co do wskazówek to staraj sie ich nie wyci?gać bo narobisz sobi większe koszty wiem bo sam to przerabiałem .A co do malowania wskazówek to poprostu zakryj tarcze jakim? papierem i z góry pomalój wskazówke, nic nie czeba zmywać jeżeli masz j? fabryczn? biał?,a co do tarcz to niewiem jak sie zachowi? w poł?czeniu z zmywaczem bo ja zakładałem białe blaty ;)

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2006, 22:38:25 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Marcin 18#1908, i co zakladales bez sci?gania wskazowki :?:
Mam podobny problm bo chce zmienic tarcze ale jeszcze ich nie skonczylem projektować.
I teraz nie wim jak sie za to zabrac mam plusa i zastanawiam sie co mnie tam zaskoczy :?: :?

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2006, 10:00:58 am »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Chomal ja za pierwszym razem wszystkie ?ci?głem i potem przeklinałem sam na siebie jak wyciagniesz z obrotka to mozesz już zamówić w sklepie nowy :mrgreen: Najlepiej jest ze wskazówki ?ci?gn?ć ten czarny plastik i wtedy minimalne nacięcie tarczki w otworze i wchodzi bez ?ci?gania wskazówek i wszystko chodzi tak jak ma chodzić a nie że s? jakie? zakłamania  :roll:

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2006, 10:31:41 am »

RooS

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
jak wyciagniesz z obrotka to mozesz już zamówić w sklepie nowy

nie tak do konca ale trzeba uwazac bo t baaardzo delikatne mnie na szczescie sie udalo i zdjolem bez uszkadzania potem tylko trza bylo wykalibrowac ale dziala bez zarzutu.....

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2006, 10:41:41 am »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Roos w plusach obrotki s? jeszcze bardziej delikatne :mrgreen:

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2006, 19:53:38 pm »

policyjny

  • Gość
ja tez mam pomaalowane
sciagnolem tylko te szybke plastikowa z przodu i pomalowalem zwyczajnym lakierem do paznoki nawet nie odtluszczalem i ladnie trzyma
co do acetonu to zniszczy plastik wiem bo skopalo mi sie
zrobil si ematowy i nie cieklawie wyglada

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2006, 23:53:11 pm »

barthezo

  • Gość
to mowicie ze benzyna ekstrakcyjna na pewno nic nie uszkodzi???
bo mam jej sporo to moze nia potraktowac????

i jeszcze jedno pytanko czy zeby dostac sie do tylu szyby zegarow zeby zmyc pomaranczowe zabarwienie to tez trzeba uwazac czy po prostu odkrecic tyl i bedzie dostep??????

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2006, 00:29:52 am »

thomas#1840

  • Gość
ta pomaranczowa farba nie jest na zadnej szybce ( pleksa pod tarczkami jest bezbarwna) tylko na czarnych tarczkach, pokrywa ona czę?ć tylnia tarczy za cyferkami i literkami , .Zdemontuj zegary , usuń przednia szybkę, odkręć plastik boczny ( kilkanascie ?rubek w koło od tyłu ) teraz jak masz zegary ( z mechanizmami  :lol: ) na wierzchu to niechc?c sciagać wskazówek odchylasz lekko tarcze i proponuję ci poskrobac t? farbę jakim? ostrym nożykiem , resztki mozesz zmyc , nie naginaj za mocno tarczy bo moze pękn?c ale jak zrobisz to z czuciem to dasz radę . Mi oczyszczenie wszystkich z demontażem i montażem zajęło około 3 godzin także nie tak wiele.

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2006, 19:16:35 pm »

barthezo

  • Gość
ale jeszcze ostatjie pytanko czy ta benzyna ekstrakcyjna moze zmatowic te tarczki?? albo je rozpuscic???
czym to zmyc jesli tak....

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2006, 20:06:02 pm »

Meggido

  • Gość
Benzyna ekstrakcyjna, tylko i wył?cznie, niczego nie zniszczy i nie zmatowi. Żadne rozcieńczalniki ekstrakcyjne i zmywacze ekstrakcyjne. Na butelce musi być wyra?nie napisane: BENZYNA EKSTRAKCYJNA, i nic innego.

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2006, 18:10:40 pm »

ka3or#1818

  • Gość
powiem tak. Je?li założysz diody to bez usówania tego pomarańczowego szajsu na tarczy będziesz miał fajny ultrafioletowy kolorek. Zrobiłem tak u dziadka. Do tego dochodzi czerwona wskazówka, któr? pomalowałem special? farbk? do wskazówek. Nie trzeba jej ?ci?gać. Co do ?ci?gania wskazówek to powiem, że jak nie chcesz mieć problemów z szukaniem nowego licznika to lepiej zostaw to tak jak jest albo oddaj komu? kto się tym bawił. Ja zamiast 30zł wydałem 300zł bo kupiłem 3 liczniki, z czego jeden nówka do diesla, a jeden ?le pokazywał. Jak co to mam w domu jeden licznik z pomalowanymi wskazówkami i białymi tarczami. Brakuje tylko obrotomierza, który mi się spierdzielił. Aha no i mam jescze t? farbkę do wskazówek, kolor czerwony ;d

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2006, 01:07:15 am »

barthezo

  • Gość
a ta specjalna farba do wskazowek to skad???

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2006, 09:04:44 am »

Chomal#1856

  • Gość
pewnie z malowania modeli ka3or,  czy to takie w malutkich puszkach :?:

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2006, 10:36:05 am »

ka3or#1818

  • Gość
Cytat: "barthezo"
a ta specjalna farba do wskazowek to skad???


Farbe kupiłem na giełdzie w gliwicach. Maj? tam przeróżne kolory, no ale akurat mi czerwień spasował :D

Koszt farbki 7zł :)

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2006, 14:04:26 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Mam pytanie a jak on zrobił że te wskazowki tak ładnie ?wiec??? Na linku poniżej??
http://www.fso.inds.pl/portal/index.php?set_albumName=album214&id=aad&option=com_gallery&Itemid=26&include=view_photo.php

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2006, 15:16:00 pm »

ka3or#1818

  • Gość
Pod wskazówk? musi być jaka? biała dioda. Nie da rady, żeby inaczej to tak waliło ?wiatłem. Zajebisty efekt!!!!

czyszczenie wskazowki.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2006, 22:03:29 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "ka3or#1818"
Pod wskazówk? musi być jaka? biała dioda. Nie da rady, żeby inaczej to tak waliło ?wiatłem. cenzura efekt!!!!


No bo bardzo mi sie podoba bo jeszcze do mojego plusiaka białe tarczki chce montnac i taki wskazówki...I powinno byc dobrze jak myslycie??