Autor Wątek: Wymiana sprężyn ....???  (Przeczytany 3894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana sprężyn ....???
« dnia: Marzec 01, 2006, 22:43:38 pm »

Fizio

  • Gość
Witam serdecznie forumowiczów.
Jeżeli mi czas i kasa pozwoli mam nadzieję ,że w krótkim czasie doł?cze do waszego grona,o ile pozwol? mi na to inni uczestnicy forum. Ale na razie pomijaj?c ten fakt mam pytanie zwi?zane z wymian? sprężyn w poldolocie.Mam polda 92 r. 1.6 GLE.Czy wymieniał kto? już takie co?,czy ciężko się je wymienia ,a najlepiej jak kto? to robił po pro?bie napisałby jak to robić krok po kroku i oczywi?cie jakie narzędzia s? do tego potrzebne.Na forum nie mogę nic znale?ć .
Za odpowiedż z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.


----------------------------------------------------

Poldi  1,6 GLE  92 r.  - klasyk!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)  8)  8)

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, 22:57:15 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
1. zarejestruj się
2. potrzebny jest sci?gacz do spręzyn
3. nie jest to zbytnio kłopotliwe.
Wyci?gasz amortyzaror. zakładasz sci?gacz. luzujesz mocowanie górnego wachacza do nadwozia. Przednie mocowanie też zdało by się odkręcić.Sci?gasz spręzynkę. w zależno?ci od modelu sci?gacza albo sci?gnięt? wyci?gasz, albo rozpręzasz j? z odkręconym górnym wachaczem który należy mocno odchyić by spręzyna rozpręzyła się wolno. Now? zakładasz w odwrotnej kolejno?ci.
Radził bym spręzynki z żółtym, brazowym oznaczeniem(twardsze) b?dz truck.

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2006, 09:03:45 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A czy w karetkach s? lepsze sprężyny (twardsze) bo koło mnie na szrocie stoi kilka karetek. A moze kto? sie orientuje ile kosztuj? sprężyny nowe w sklepie??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2006, 12:01:37 pm »

vox+241

  • Gość
ja za nowe od trucka zapłaciłem cos koło 90zł

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2006, 12:21:03 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
VOX, jedna kosztuje 90zl?
to ja, byly Marcin#839

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2006, 12:45:18 pm »

vox+241

  • Gość
dwie

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2006, 13:52:21 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja swego czasu za sprezyny dwie sztuki do poldka zapłaciłem 70zł. za nowe ale to było ponad rok temu a jak je załozyłem to siadł gorzej z przodu jak na starych i nagle zacz?ł strasznie czescec :P jak jakis stary rumol :D pomimo podkładek gumowych pod spręzynami , co do wymiany to tak jak Van napisał potrzebny sci?gacz do sprezyn , wyciaga sie amorki do góry oczywi?cie , od komory silnika , isciagaczem sci?ga spręzyny , u mnie wyszły stare bez problemu choć czasem trzeba sobie pomóc najlepiej łyzk? do opon  :smile:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Wymiana sprężyn ....???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2006, 16:15:12 pm »

SerU#408

  • Gość
Przedwczoraj kupowałem sprężyny od trucka i zapłaciłem za nie dokładnie 88 zeta  :mrgreen: O wymianie nie wspominam bo w 131 to zabawa a nie robota :D W poldku trzeba uważać na poprawne założenie ?ci?gaczy bo jak się ze?lizgnie to gips na łapach i wizyta u protetyka murowane :twisted: