Autor Wątek: Rover - filtr powietrza  (Przeczytany 15294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 12, 2006, 23:49:36 pm »

Gifter

  • Gość
no tu wlasnie pies pogrzebany :) bo oryginalne filtry pasuja moze do puchy ale to tylko zludzenie bo z tego co zauwazylem to gdzies piasek lecial z tej zakichanej puchy prosto do przepustnicy dlatego wywalilem puche z tym standartem i wsio

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 13, 2006, 08:21:23 am »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
ja mam oryginalny filtr i go dzis zdejme zobacze co tam jest, w/g mnie ten filtr fabryczny jest ok i nie ma prawa przez niego nic przeleciec, no chyba ze ktos ma odksztalcona obudowe i filtr nie przylega do scianek, ale w to tez mi ciezko uwierzyc bo powierzchnia styku jest szeroka
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 13, 2006, 12:14:07 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "bruns"
Van da się , czemu nie ? tylko widziałe? wkład filtra po jednym sezonie ? ile syfu ? bez wkładu to wszystko jest w cylindrach . drastycznie skracasz żywot silnika !


Zgadzam się. Stożki wymy?lono do jazdy wyczynowej, by uzyskac wiekszy przepływ kosztem filtracji (żywotnosci silnika). Dla silników aut wy?cigowych zasysanie syfu jest najmniejszym problemem, bo s? tak katowane że i tak siemusza szybko rozlcieć.

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 13, 2006, 12:16:21 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
co do tego co gifter napisal, to u mnie nie bylo zadnego piasku ani innych nieczystosci w przepustnicy ani w rurze przepustnicy.

a co do stozka to zastanawiam sie nad kupnem zbiorniczka sprysk z plusa i dzieki temu powrot do seryjnego filtra (a jezeli bym mial 1.6/1.8 to juz napewno by byl powrot do serii chyba). Tak sie kurde bije o to z moimi myslami.
to ja, byly Marcin#839

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 13, 2006, 15:40:04 pm »

bruns

  • Gość
gregor ma rację stożek do sportu jak najbardziej ! Tam nie liczy się ani ekonomia ani długowieczno?ć silnika . Ważne s? tylko osi?gi i żeby silnik raid wtyrzymał .

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 13, 2006, 21:55:40 pm »

Arnold

  • Gość
AndrewS#100, do jakich ?cianek nie przylega? Bo nie rozumiem...

Rover - filtr powietrza
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 14, 2006, 08:55:59 am »

Gifter

  • Gość
Arnold#1910, chodzi o dolna i gorna czesc filtra:)