Autor Wątek: Rover - podgrzewanie przepustnicy  (Przeczytany 9488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2006, 14:21:34 pm »

roverek

  • Gość
Marcin
- roverek odpala?,
-trzyma wła?ciwe  obroty przed po rozgrzaniu?
- krzywka przesuwa trzpień uchyla i zamyka przepustnicę?
Bo nic na ten temat nie napisałe?,i nie wiem czy chodzi Ci o warczenie krokowca, czy jego prawidłowe działanie.

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2006, 16:18:34 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1566
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
roverek odpala, obroty po rozgrzaniu w zasadzie trzyma. co do tego 3 pytania to nie wiem :D
chyba kupie druga przepustnice jak znajde jakas tania, bo ta mnie juz wkurza, :? a nie chce jej za bardzo rozbierac, bo jak cos spierdziele to nie mam zapasowej
to ja, byly Marcin#839

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2006, 17:32:22 pm »

roverek

  • Gość
Marcinie ad.3 pytania udzieliłe? sobie sam odpowiedzi.Jeżeli silnik ma prawidłowe obroty to oznacza prawidłow? pracę silnika krokowego.. (silnik krokowy za pomoc?  krzywki i trzpienia  prawidłowo reguluje położenie przepustnicy).Więc nie musi terkotać i już.

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2010, 11:16:49 am »

Michau

  • Gość
Witam. Nie chcę tworzyć nowego wątku to podłączam się pod ten.
Mam roverka, swapa. Podgrzewanie przepustnicy nie jest podłączone, czy ma to jakieś negatywne skutki na eksploatacje samochodu? Nie wiem, spalanie czy dynamikę? Od razu mówię że LPG nie mam, a w zimę nie mam zamiaru jeździć - ot przepalić go tylko czasem, byle na sól nie wyjeżdżać :)

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2010, 11:21:09 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
ja to mam zalozone, a i tak nie grzeje, ciezko jest to odpowietrzyc. po prostu tak jak ktos juz tutaj pisal - podgrzewanie tego to porażka :D nic sie nie dzieje.

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2010, 15:30:50 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
U mnie to nie działa. Joker koniecznie chciał mi to wywalić bo stwierdził że jedyne co to może ewentualnie spowodować to wyciek tylko że nie mieliśmy odpowiedniej przejściówki pod ręką.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2010, 21:05:09 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1566
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
gdzies czytalem , ze podgrzewanie przepustnicy ma wplyw na ekologie silnika (w jakis tam sposob).
I  ;) ;) ;) ;) zmniejsza moc (pewnie o setne KM, ale zawsze cos ;) ) - jak wiadomo lepsze jest zimne powietrze i takie tam.
Generalnie - nie potrzebne.
to ja, byly Marcin#839

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2010, 08:27:44 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Podgrzewanie przepustnicy w silnikach zamontowane jest po to, by nie dochodziło -w sprzyjających warunkach - do przymrażania przepustnicy do kanału. Takie zjawisko może powstać, gdyż przepustnica jest regulowanym dławikiem w dolocie i w pewnych warunkach (praca na niskich obrotach, przy przepustnicy prawie całkiem zamkniętej), gdy jest największa różnica ciśnień pomiędzy częścią kolektora za przepustnicą i przed nią, tenże spadek ciśnienia może wywołać skraplanie się i zamrażanie zawartej w zasysanym powietrzu pary wodnej. Na takiej samej zasadzie działają urządzenia chłodnicze.
Gaz, który się rozpręża, odbiera od otoczenia ciepło, jeśli jest odpowiednio duży spadek jego ciśnienia i odpowiednio duża intensywność przepływu - może dojść do zjawiska zamrażania wody zawartej w powietrzu.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2010, 10:37:55 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1566
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
moze, ale nie musi.
u mnie tez podgrzewanie nie dzialalo i nic nie zamarzalo.

poza tym podgrzew. przepustnicy powoduje lepsze odparowanie paliwka (ekologia jak pisalem, o ile lepsze - nie wiem, pewnie minimalnie lepiej) i (minimalnie) szybciej nagrzewa sie silnik.
"tuningowcy" ;) nie maja podgrzewanych przepustnic ;) (lacza ze soba te dwa przewody co ja podgrzewaja).
to ja, byly Marcin#839

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2010, 14:59:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "-Marcin-"
lacza ze soba te dwa przewody co ja podgrzewaja


Prościej je usunąć i zamiast czwórnika dać normalną rurkę. Prawdę powiedziawszy dziwi mnie że te rury w ogóle działały. Jeżeli sobie zamarznie zamknięta to pół biedy, najwyżej się zdławi, bałem się że może zamarznąć przy 180.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 01, 2010, 16:19:29 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
mi w zeszłym roku w zimie raz zamarzła - wszedł na obroty i nie chciał zwolnić. Po zgaszeniu silnika dało się wyczuć, że była zablokowana - po odpowietrzeniu tego ustrojstwa już mi się nie zdarzyło żeby zamarzła - jeździłem wtedy krótkie trasy to wiadomo wilgoci więcej.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2010, 11:12:34 am »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
ja to podgrzewanie mam wogóle wywalone i jeszcze się nie zdarzyło zeby przepustnica mi zamarzła (nawet zimą)ale dla tych co chca miec sprawne to podgrzewanie to można je podpiąc pod ten cienki przewód wychodzący z kolektora ssącego do zbiorniczka wyrównawczego tam jest lepszy przepływ płynu a jeśli do tego wywalimy tą kulke co jest w tym krućcu w kolektorze ssącym to płyn wtedy dopiero zap...rza ja ma to wyrzucone bo wtedy lepiej sie nam odpowietrza głowica
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 14, 2010, 11:21:31 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
ja wlasnie nie wiem po co jest ta gumowa kulka tam. sluzy to jaki zawor zwrotny czy jak?...

tez wywalilem podgrzewanie przepustnicy, zawsze to mnie plączących sie wezy  :mrgreen:

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 14, 2010, 11:51:37 am »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1061
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Cytat: "FaZi"
sluzy to jaki zawor zwrotny czy jak?...

tak
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 14, 2010, 12:09:55 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
ale to chyba w przeciwna strone :D to ma za zadanie odpowietrzyc układ? czy doprowadzic do niego płyn? bo jak mialem zdjety kolektor wczoraj, to tym wezem jak wciagałem powietrze to sie zatykał, a jak dmuchałem to normalnie...

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 14, 2010, 21:13:28 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
jesli w glowicy pojawi sie powietrze , to ucieknie wlasnie przez ta rurke do zbiorniczka, jesli podejdzie w koncu sam plyn, to zamknie ten zaworek, tak to dziala w oryginale
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2010, 21:15:50 pm »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
tak to działa jak kolega AndrewS#100, pisze ale czytałem gzdzieś ze jak to jest zatkane osadem to nie dzioała tak jak trzeba i głowica nam sie przegrzewa , pręży i wkońcu pada uszczelka , w hondowskoch silnikach tego nie stosowano i podobno uszczelki nie siadaja tak jak w roverach ( ja to wywaliłem )ale to juz inny temat tu mamy o podgrzewaniu przepustnicy :P
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Rover - podgrzewanie przepustnicy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 28, 2010, 17:23:40 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Co do podgrzewania przepustnicy, jedni mówią że potrzebna drudzy że nie. Ja nie mam jej podgrzewanej ale zamontuje podgrzewanie szybko. Wczoraj jadąc przez jakieś 5min przy lekko uchylonej przepustnicy zrobił mi się tam mały grudek z lodu i przepustnica się nie domykała. To taka moja uwaga :P
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "