Autor Wątek: zacisk hamulca  (Przeczytany 6994 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

zacisk hamulca
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2006, 18:44:38 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
MI tej pasty starczylo na 10 takich zaciskow! Ten syf poprostu zeskrob, a powierzchnie na ktorych pracuje tloczek potraktuj papierem sciernym o gradiaturze (tak sie chyba grubosc ziaren papieru nazywa) 600 lub wyzszej.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zacisk hamulca
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2006, 18:45:47 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
Cytat: "MaciejFSO#1830"
MI tej pasty starczylo na 10 takich zaciskow! ten syf poprostu zeskrob, a powierzchnie na ktorych prascuje tloczek potraktuj papierem sciernym o gradiaturze (tak sie chyba brubosc ziaren papieru nazywa) 600 lub wyzszej.


(gradacja)  ;)

zacisk hamulca
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2006, 18:47:39 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
O dzieki! :)
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zacisk hamulca
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2006, 00:37:47 am »

ajk#1212

  • Gość
ok, wiec tak, jestem po zrobieniu tylnich hamolcow. zaciski cale rozebrane, wyczyszczone, tloczki tez, z drugiej strony ta "sruba" od recznego tez. zalozylem nowe gumki, nasmarowalem pasta do hamolcow, zrobillem na cacy. wymienilem gumowe przewody do zaciskow i lewa i prawa rurke na miedziana i gietki przewod do trojnika. zalozone i odpowietrzanie... jako ze nie ma odpowietrznikow odpowietrzane bylo przewodem. pytanie czy plyn w ten sposob jest w stanie wypelnic cala komore tloczka?? bo po odpowietrzeniu z poczatku pedal byl ok, a po przejechaniu po dziurach ok 1km pedal jest jakby miekciejszy, tzn glebiej wchodzi w podloge ale wydaje mi sie ze hamuje dobrze. reczny natomiast bardzo dobrze dziala. czy da sie zrobic cos by ten pedal byl twardszy,  tzn by tak gleboko nie schodzil? moze zrobilem cos nie tak? nigdzie nie wycieka. :cry:  :cry:

zacisk hamulca
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2006, 16:44:17 pm »

Guciu1801

  • Gość
nie miekciejszy a miekszy:D zmieniales klocki? Bo przy zmianie klockow i/lub tarcz miekszy pedal hamulca jest normalnym zjawiskiem, podobnie jak stosunkowo slabe hamulce. Wynika to z niedokladnego dopasowania klocka do tarczy.

zacisk hamulca
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:03:52 pm »

ajk#1212

  • Gość
nie, nie zmienialem ani klockow ani tarcz. a tak wogole to przy zmianie klockow lub tarcz hamulce powinny byc mocniejsze a nie slabsze czyz nie?

zacisk hamulca
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:14:57 pm »

Piterson

  • Gość
Po wymianie klocków czy tarcz hamulce mog? byc słabsze dopóki nie dopasuj? sie odpowiednio. Spróbuj odpowietrzyć jeszcze raz chociaz nie wiem czy to pomoże bo nie masz odpowietrzników.

EDIT:
Mam pytanie odno?nie hamulców
Odpowietrrzyłem hamulce, pedał jest twardy i łapie na samym pocz?tku, ale jak odpale auto to pedał łapie niżej. Czego to może byc wina?? serwo??
Słyszałem ze skuteczne jest odpowietrzanie przy odpalonym silniku, co o tym  s?dzicie ?

zacisk hamulca
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:41:27 pm »

Zak

  • Gość
Piterson, to normalne!
po tym możesz ztwierdzić że serwo dobrze działa!(tzn wspomaga hamowanie!)
a odpowietrzać wcale nie trzeba przy pracuj?cym silniku!(to jaka? bujda!)

zacisk hamulca
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:44:46 pm »

Piterson

  • Gość
Zak czyli serwo do wymiany czy można je jako? naprawić?

zacisk hamulca
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:47:04 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Przy dzialajacym serwie (czyli wtedy kiedy silnik "chodzi") nie wolno odpowietrzac hamulcow.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zacisk hamulca
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:50:53 pm »

Zak

  • Gość
Piterson, nie! jest oki!
np: rozpendz auto wył?cz silnk(wtedy serwo nie działa) i spróbuj zachamować! :lol:

[ Dodano: 16-04-2006, 19:52 ]
MaciejFSO#1830,  ze względów bezpieczeństwa sie oczywi?cie rozumie! 8)

zacisk hamulca
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:56:01 pm »

Piterson

  • Gość
Robiłem tak. Pedał jest twardy i słabo hamuje.
A co to moze byc ze jak jade  i chce zahamowac to czasami hamuje jakby był wył?czony silnik czyli twrdy pedal i słabo hamuje.

zacisk hamulca
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:59:48 pm »

Zak

  • Gość
Piterson,
nieszczelno?ci serwa!
s? takie zestawy naprawcze nawet! ;)

zacisk hamulca
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 16, 2006, 20:03:14 pm »

Piterson

  • Gość
OK. dzięki za odp.
bede sie tym musiał zaj?ć w najbliższym czasie