Autor Wątek: zacisk hamulca  (Przeczytany 6995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zacisk hamulca
« dnia: Marzec 18, 2006, 16:43:01 pm »

adamwwy

  • Gość
witam
stoi przde mn? pewien problem, w polonezie szwagra po naci?nięcu i zwlnieniu hamulca lewe przednie koło jest jeszcze przez jaki? czas hamowane. Moje pytanie: czy je?li to np zataty tłoczek to czy można go wgładzić papierem ?ciernym? I je?li to nie pomoże to może uszczelki? Albo powietrze w układzie?

zacisk hamulca
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2006, 17:07:09 pm »

Kewin#1894

  • Gość
jakby bylo powietrze to by wcale lub slabijej hmował
pewnie sie zaciera tłoczek
mozesz zrobic tak:
zdjac zacisk, zdjac gumowa osłone, powiedziec kumplowi zeby wciskał powoli pedal hamulca a ty patrz zeby caly nie wyskoczył jak juz sporo wyjdzie to wez go przetrzyj czysta szmata, spryskaj jakims smarowidlem w sprayu i wcisnij spowrotem
mozesz powtozyc te czynnosc pare razy az tłoczek bedzie sie wsuwal "lekko"
jak tłoczek wysuniecie to bedziesz widział czy nie ma wzerów,rys itp
papierem sciernym mozesz tylko drobnym zebys sam za dyzych rys nie narobił

zacisk hamulca
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2006, 17:10:26 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Mozna, poza tym jak bedziesz robil hamulce to rob przynajmniej "cala" os, tzn oba zrob - wymien uszczelnienia, wygladz papierem sciernym (600 wystarczy) oraz zaciski i tloczki przesmaruj smarem do hamulcow. Mnie tez to teraz czeka z tylnymi zaciskami.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zacisk hamulca
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2006, 03:48:30 am »

Guciu1801

  • Gość
ja zawsze jade papierem 2000. nie jest drogi, a ladnie poleruje, potem odpowietrzanie i przewaznie na jakis czas jest OK. gorzej mam teraz, bo nie mam odpowietrznikow i musze odpowietrzac przez sruby. Niemniej efekt i tak jest dobry. Do wyjmowania tloczkow uzywam kompresora. Plus jest taki, ze tloczek jest na zewnatrz po 3-4 sekundach. Minus jest taki, ze oddycham plynem hamulcowym przy wyjmowaniu tloczka:D na cos trzeba umrzec :D
Podejrzewam, ze masz zapieczony tloczek w hamulcu. Od razu zrob cala os, zeby potem nie bylo odwrotnych sytuacji. sorry za lekko lakoniczna wypowiedz, ale jestem po paru glebszych :D

zacisk hamulca
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:00:59 pm »

Michal

  • Gość
Młot, kawałek rury, drugapara r?k i do roboty, powinno zej?ć. Między rure i zacisk warto włożyć kawałek drewna, żeby nie poobijać za bardzo zacisku.

zacisk hamulca
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:32:23 pm »

Piterson

  • Gość
Racja, nic na siłe , wszystko młotkiem :)  Sam to kiedy? przerabiałem. Popukasz młotkiem i zacisk powinien sie wysun?ć

zacisk hamulca
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2006, 12:59:47 pm »

ajk#1212

  • Gość
a moge wyjac caly tloczek i wyczyscic go i w srodku cylinderek tez????

zacisk hamulca
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2006, 13:03:35 pm »

Guciu1801

  • Gość
jasne. Powinienes:D

zacisk hamulca
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2006, 14:09:09 pm »

Michal

  • Gość
i wymienić pier?cień i osłonę gumow? tłoczka, a jego samego można wypolerować papierem 2000-2500

zacisk hamulca
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2006, 15:54:59 pm »

sgrzegorz

  • Gość
tylko nie psikaj wd-40 bo spuchn? gumki i będzie kiszka. Wypchnij tłoczek przejed? papierkiem wodnym i wymień uszczelki. Przed włożeniem tłoczka nasmaruj go past? do tłoczków (dłużej pochodzi). Dolej do zbiorniczka płynu hamulcowego i odpowietrz.

zacisk hamulca
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:24:45 am »

Michal

  • Gość
Ja psikałem WD-40 wiele razy i nic się nie stało

zacisk hamulca
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2006, 15:32:21 pm »

sgrzegorz

  • Gość
"i nic się nie stało"...tzn co jaki czas musisz regenerować hample?
Ja nie twierdzę, że to się stanie od razu "na oczach"...ale bior?c pod uwagę jako?ć uszczelek i oddziaływanie zwi?zków chemicznych na gumę ?miem twierdzić,że jednak co? się stało. Uszczelka puchnie(ewentualnie w inny sposób zmienia swoje wła?ciwo?ci) i tłoczek ciężej chodzi w zacisku.

zacisk hamulca
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2006, 20:56:32 pm »

RooS

  • Gość
u mnie ojciec zawsze sie upiera zeby napisikac wd 40.. co prawda ngdy wczesniej o tym nie slyszalem ael sam mialem takie przekonanie ze to moze jakos na te pierscienie gumowa dzialac i tloczek moze ciezej chodzic... ale u mojego ojca wd 40 to uniwersalny prepaat do wszystkiego :|

[ Dodano: 2006-04-13, 20:58 ]
i jesce jedno...  czeka mnie wlasnei zmiana plynu  i od razu chce przeslzifowac tloczki i zmienic pierscienie.. o ile z przodu chyba nei ma problemu to czy z tylu trzeba na cos uwazac?  czy  cos tam mi "zostanie w rece" jak wysune calkowicei tloczek? (oczywiscie  hamulce NIE lucas)

zacisk hamulca
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:16:36 pm »

Piterson

  • Gość
Je?li chodzi o tylnie zaciski to ja zawsze dostaje sie do nich od tyłu , czyli rozbieram mechanizm od ręcznego i wypycham zacisk. Ogólnie nie ma żadnego problemu tylko z wkrecaniem tłoczków jest troche zabawy bo tłoczek tylni ma tzw. "ruchomy gwint"

zacisk hamulca
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:19:53 pm »

RooS

  • Gość
z samym wrecaniem to nie bedzie problemow bo ojcjec dorobil koncowke  do grzechotki ktora bez problemu wkrece.. z wyjecem tez nie ... podlaczy sie do kompresora i gotowe ;) tylko sie zastanawialem wlasnei czy nei ma tam jakisruchomych czesci ktore po wysunieciu sie tloczka moga wypasc czy cos

zacisk hamulca
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:27:43 pm »

Piterson

  • Gość
Nie ma tam żadnych ruchomych czesci

zacisk hamulca
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2006, 08:12:53 am »

sgrzegorz

  • Gość
Ruchomych czę?ci nie ma po wykręceniu tłoczka, ale jak chcesz zmienić tłoczek to będziesz miał trochę zabawy z mechanizmem od ręcznego. Przy zakładaniu sprężyny na swoje miejsce przydaj? się dwa zaciski (dostępne w marketach). ;)

zacisk hamulca
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:27:48 pm »

ajk#1212

  • Gość
rozebralem caly zacisk tylni ale nie wyjmowalem sprezyny z tloczka czy co tam  jest. teraz mam pytanie czy zeby wyczyscic calosc z tego syfu jak nalezy moge calosc rzucic do coca-coli??? jesli tak to na jak dlugo? czy czyms innym to wyczyscic? co doradzicie? :shock:

zacisk hamulca
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:32:43 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Wytrzyj do sucha, i oczysc papierem sciernym.Rrowek pod uszczelke dobrze wyszczysc bo pozniej mozesz ja sciac tloczkiem, jak uszczelka nie wjedzie na swoje miejsce. Przed zlozeniem nasmaruj tloczek i cylinderek pasta do hamulcow. A od strony drzwigni nie zaluj smaru. Aha, ten popychacz od recznego (taki trzpien z gwintem na jednym z koncow) rowniez przesmaruj pasta do hamulcow - reczny dluzej pochodzi! :)
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zacisk hamulca
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:59:21 pm »

ajk#1212

  • Gość
hmm ale na obudowie zacisku wokol tloczka czy bardziej gumy jest syf ktory trzeba skrobac i chcialem to dokladnie wyczyscic i myslalem z e jakis plyn mi w tym pomoze. ok mam tubke tej pasty iobawiam sie ze na drugi tloczek mi chyba nie wystarczy... tylko czy jutro beda sklepy otwarte :eek: