Autor Wątek: 1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.  (Przeczytany 3354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« dnia: Marzec 20, 2006, 13:24:10 pm »

ajk#1212

  • Gość
Po chwili od uruchomienia silnika wł?cza się automatycznie ogrzewanie tylnej szyby i w tym momencie silnik zaczyna nierówno pracować, spadaj? obroty i ga?nie. Gdzie i jak szukać usterki ?

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2006, 15:04:33 pm »

bzik

  • Gość
jak wlacza sie ogrzewanie tylniej szyby to sporo produ ciagnie, jak masz auto na gazie to czasem jak ma slabe obroty to nawet gasnie. Ja mialem problem tylko 1,6 GLE ale u ciebie jest chyba podobnie z kablem w miejscu miedzy klapa a (nie wiem jak to nazwac, tylni slupek). Jak podnosisz klape bagaznika to masz ten kabel idzie do klapy. U mnie byl przetarty i robilo zwarcie zobacz tam

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2006, 22:32:56 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
faktycznie tylna szyba sporo pradu bierze i obciaza alternator, jesli samochod jest na benzynie to czujnik PWK powinien zarejestrowac spadek obrotow wywolany obciazeniem silnika przez alternator, komp powinien zwiekszyc dawkowanie paliwa i ewentulanie uchylic przepustnice, zeby zapobiedz zgasnieciu silnika, byc moze ze na gazie ta procedura dziala tak sobie + dochodza jesze inne sprawy ktore mi obecnie do glowy nie przychodza  :)
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2006, 10:15:11 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
to może zdejmij wsówkę z tylnej szyby i zobacz czy problem nie ustanie. Je?li tak to znaczyze szyba tak bardzo obci?ża a je?li nie to jak kto? pisał powyżej sprawd? czy kabelek nie ma zwarcia gdzie?.

Tak BTW jakie masz obroty na zimnym silniku po zapaleniu a jakie po rozgrzaniu. Moze s? za niskie i zanim sterownik zareaguje na zmianęobci?żenia to silnik zd?ży zgasn?ć.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2006, 19:17:36 pm »

CyberCom

  • Gość
Może się doł?cze do tego postu.

Otóż stałem się szczę?liwym posiadaczem własnego poloneza. I mam z nim pare problemów. Jednym z nich jest jak powyżej opisywany wł?czanie się ogrzewania szyby po odpaleniu silnika. Sprawdziłem przewody, u mnie s? całe. A i tak się wł?cza ogrzewanie. Co to może być? Przeka?nik czy może jeszcze gdzie? zwarcie?

A tak przy okazji odł?czyłem styki od tylnej szyby i jeden mi się przypadkiem urwał. Jak można to zreperować tanim kosztem, tak żeby to działało, a nie trzeba by było kupować tej pasty (kleju) specjalnego za 80zł?

Mam jeszcze jedno pytanie czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce, gdy wł?czy się zasilanie. Zapala mi się pod?wietlanie tablicy rozdzielczej. gdzie tkwi bł?d - jeżeli to jest bł?d? :(


Pozdrawiam

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2006, 19:52:12 pm »

thomas#1840

  • Gość
Cytat: "CyberCom"
Może się doł?cze do tego postu.
......A tak przy okazji odł?czyłem styki od tylnej szyby i jeden mi się przypadkiem urwał. Jak można to zreperować tanim kosztem, tak żeby to działało, a nie trzeba by było kupować tej pasty (kleju) specjalnego za 80zł?
...........
Pozdrawiam


za 50 kupisz szybę z rozbitka z całymi ?cieżkami ( zalezy jak sprawdzisz przed kupnem  ;) ) więc nie opłaca sie tego naprawiac , często skutki naprawy nie dorównuj? oczekiwaniom  :)

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2006, 19:57:04 pm »

Meggido

  • Gość
W tym sprzęcie to nie bł?d. Pod?wietlanie zapala się po przekręceniu kluczyka, a nie po wł?czeniu pozycyjnych. A po odł?czeniu szyby problem nadal jest?

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2006, 11:39:21 am »

CyberCom

  • Gość
Tak. Pod?wietlenie zapala się po przekręceniu kluczyka, a nie po wł?czeniu ?wiateł.
Je?li chodzi o ogrzewanie szyby, to mimo że styk mi się urwał (czyli szyba jest odł?czona), to kontrolka na desce ro?dzielczej nadal mi się za?wieca. :(

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2006, 12:29:35 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "CyberCom"

Je?li chodzi o ogrzewanie szyby, to mimo że styk mi się urwał (czyli szyba jest odł?czona), to kontrolka na desce ro?dzielczej nadal mi się za?wieca. :(


to normalne, tez mam urwany jeden styk

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2006, 19:02:11 pm »

jankiel

  • Gość
a styk mozna normalnie przylutowac do szyby je?li zostala na szybie cyna lub jej cze?ć.
Wł?czanie sie  podgrzewania szyby to jest normalny objaw to jest taki automat ze jak temperatura otoczenia spadnie ponizej chyba 10 st.c. to wtedy sie wł?cza szyba zeby nie parowała :) -podobno ja zawsze ja wył?czam ręcznie.
Pod?wietlenie tablicy rozdzielczej to tez norma jak przekrecasz kluczyk to sie zapala w starszych tego nie było a w nowszych jest i tak musi byc.

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2006, 22:42:15 pm »

Arnold

  • Gość
CyberCom, jaki masz silnik?

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2006, 08:48:39 am »

jankiel

  • Gość
jeszcze powodem gasniecia bac duzego oporu moze byc  padnięty chyba stojan w  altku. Zobacz bez wł?czania szyby na wolnych obrotach  ile masz volt i pozniej wł?cz swiatła i tez zobacz, powinno byc od 13,9 do 14,5,w jednym i w drugim przypadku , po właczeniu swiatel napiecie spadnie lecz nieznacznie ale moze tez wzrosnac -juz spotkalem sie z takim przypadkiem .ale zawsze  napiecie powinno byc od 13,9 do 14,5

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2006, 15:22:38 pm »

Arnold

  • Gość
ja miałem na wł?czonej szybie 12.8 V i mi nie gasł. Chyba że u kolegi jest jeszcze mniej. Miałem walnięty regulator napięcia.

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2006, 18:17:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Wł?czanie sie podgrzewania szyby to jest normalny objaw to jest taki automat ze jak temperatura otoczenia spadnie ponizej chyba 10 st.c.
ale tylko w poldach bodajrze od 96 wzwyz. mam 94 i kiedy silnik chodzi to ogrzewanie włacza sie zawsze,niezaleznie od temp.powoli z tym dostaje do głowy...
  • Jef
  • Czaku

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2006, 17:04:37 pm »

krzychu

  • Gość
Cytat: "mastah22#1900"
Cytuj (zaznaczone)
Wł?czanie sie podgrzewania szyby to jest normalny objaw to jest taki automat ze jak temperatura otoczenia spadnie ponizej chyba 10 st.c.
ale tylko w poldach bodajrze od 96 wzwyz. mam 94 i kiedy silnik chodzi to ogrzewanie włacza sie zawsze,niezaleznie od temp.powoli z tym dostaje do głowy...


A mnie się wydaje, że od modelu 93 ogrzewanie szyby zał?czało się automatycznie zawsze po odpaleniu silnika bez względu na temperaturę (nie było czujnika temperatury) i dopiero po 96 roku (czy jako? tak) zastosowano czujnik temperatury i uzależniono wł?czanie ogrzewania szybki od temperatury. Mnie osobi?cie to nie przeszkadza, jak zał?czy się szybka to wył?czam na przycisku i po problemie.

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 05, 2006, 12:06:29 pm »

yoyogi

  • Gość
ja mam roverka rocznik 94 i też mi się samo wł?cza, przyznam że na pocz?tku było to irytuj?ce (tym bardziej że szyba mi i tak nie działa) ale teraz się już przyzwyczaiłem i od razu wył?czam w najbliższym czasie (tzn przed zim? :P) albo naprawie szybę albo wyjmę bezpiecznik.

swoja drog? mój elektryk (go?ć starszej daty ale niezły spec) przekonywał mnie że to na pewno jest bł?d i trzeba to zlikwidować :D

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2006, 20:38:07 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
automatycznie wył?czan? tyln? szybę.
moja tez sie automatycznie wyłacza po jakims czasie...
  • Jef
  • Czaku

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2006, 20:50:32 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
moja sie wylacza  cos po ok 10 min
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2006, 21:01:23 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
dokładnie...
  • Jef
  • Czaku

1.4 Mpi. Wł?czy się ogrzewanie tylnej szyby - silnik ga?nie.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2006, 22:28:30 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
mój też ga?nie a nie mam lpg. cholera wie co to jest . teraz jest ciepło i szyba spi więc mam z głowy w zimę bedzie norma ze gasnie. Ale u mnie zim? jest za słabe ci?nienie paliwka. teraz nie odczuwam  z tego powodu dolegliwo?ci. wróca ja się zrobi zimno o ile wcze?niej ta cholerna pompa nie padnie całkiem