Autor Wątek: Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie  (Przeczytany 2337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« dnia: Kwiecień 02, 2006, 15:36:43 pm »

txxxx

  • Gość
moze od poczatku gaznik wymieniony na typ ten sam - weber - po regeneracji z gwarancja, poprzedni mial wyciek,
pompka paliwowa - nowa
kopulka zaplonu - nowa
przewody i elektryka ok (wymienione sprawdzone
żadnych wycieków paliwa
elektrozawory - sprawne (słychać działanie)- benzyna jest doprowadzana widac w filtrze - max poziom/ napelnienie, chyba ze istnieje inna mozliwosc ich uszkodzeni
weze - nowe
uklad chlodzenia - sprawny
beznzyna sprawdzona
opis:
wszystko stalo sie po wymianie gaznika tydzien temu (regenerowany typ ten sam) - czy to gaznik czy zbieg okolicznosci i cos siadlo
zalozylem gaznik odpalilem na ssaniu chodzil po rozgrzaniu, wylaczyłem ssanie i  zgasl, przelaczylem na gaz chodzil idealnie bez zadnych regulacji gaznika i zaplonu - zadnych whan obrotów nawet po przygazowaniu i szybikm zdjeciu nogi wszystko ok.
na benzynie jak wyzej opisalem, wiec zaczolem kombinowac(mowa o gazniku weber bez elektrodyszy, bez dodatkowych polaczen)regulowalem obroty, naciagalem linki, regulowalem mala sróbke (po lewej stronie gaznika, niedaleko sruby obrotów)w kanaliku co niby trzeba wykrecic ja 2,5 obrotu - nie wiem do czego jest chyba mieszanka, i nic chodzi tylko na ssaniu
opis zachowania silnika: tak jakby silnik dostawal raz wiecej raz mniej paliwa na przemian - obroty sie wahaja - wskazówka chodzi w zakresie wyhyklania 5 tys nie chce stac w miejscu, gdy podkrece obroty na ok do 2 - 3000 to silnik wyje ale obroty  nie wahaja, gdy probuje zmniejszyc zaczyna sie to samo, na kilka godzin prob zuzywania benzyny regulacji udalo mi sie ustawic ze chodzil moze 4 razy (chodzil idealnie na gazie i benzynie) jedak gdy dodalem gazu i puscilem zgasl lub gdy ponownie go zapalilem, wtedy musialem odpalac dodajac gazu bo nie lapal gdy puscilem czasem obroty poskakaly w zakresie 2 - 13 i koniec,
Bede bardzo wdzieczny za pomoc bo juz nie wiem co sie dzieje i jeszcze w dodatku 5 dni temu mialem miec przeglad jak narazie mozna pomarzyc a jesli juz nie o to chodzi to i tak musi chodzic - prosze o odp na e mial dzieki txxxx@tlen.pl

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2006, 13:59:28 pm »

ajk#1212

  • Gość
MORZE TO BYC WINA GAZNIKA TO SAMO MIAŁEM MIMO ŻE REGENEROWANY TO DO KITU  :D

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2006, 15:21:42 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "MELO100"
MORZE TO BYC WINA GAZNIKA TO SAMO MIAŁEM MIMO ŻE REGENEROWANY TO DO KITU  :D

miałem tak w maluchu ga?nik nówka a nie chciał jeżdzić (wolne obroty tylko na ssaniu)
pomogła regulacja (fabryczna była do du...),może i twój wymaga dostosowania do auta

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2006, 15:23:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzeba wyregulowac gaznik i bedzie banglal
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 00:24:58 am »

Krupek

  • Gość
skoro jest tutaj mowa o "chodzeniu" na gazie a na beznywnie nie... to chcialbym sie podlaczyc ze swoim pytankiem - caro 95gli, na gazie chodzi ok a jak jade na benzynie to po wcisnieciu sprzegla obroty nie spadaja powoli tylko od razu leca na dol i nie zatrzymuja sie przy ok 900 tylko maja duze wahniecie w dol i samochod potrafi zgasnac przez to albo sie "zakrztusic". Zna kto na to recepte? :)

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:12:09 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
polecam wrecz wyregulowanie gaznika ale tez sprawdzenie czy pływak nie jest dziurawy , moze byc dziurawy i go zatapia , miałem takie co? w regenerowanym gazniku , niby pływak cały był a jednak jak go wyci?łem to w srodku miał pełno benzyny i malutka dzurke której prawie widac nie było  :smile:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Polonez 1982 Ga?nie na benzynie a chodzi na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:44:27 am »

Zak

  • Gość
jak sie komu? chce bawić to polecam następuj?cy sprawdzian:
tak ja wszystko jest tylko wywalić przystawke na ga?nik z gazu!
założyć filtr i wszystko tak jak ma być!
i wtedy sprawdzić jak chodzi na benie!

dlaczego?
bo ów przystawka ma mniejsz? ?rednice przelotu niż gardziej ga?nika!
i wtedy zmienia się stosunek bęzyny w stosónku do ilo?ci powietrza!
ja bym to chętnie sprawdził ale do czerwca nie mam za dużo czasu! :cry: