Autor Wątek: nowy panel sterow. ogrzewaniem  (Przeczytany 14583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 07, 2006, 23:11:06 pm »

maras

  • Gość
sterowanie jest następuj?ce: pokrętło po lewej- dawniej pionowy suwak bliżej d?wigni biegów(ilo?ć powietrza wpływaj?ca do wnętrz), ?rodkowe- rozdział powietrza, prawe-temperatura. Wprawdzie nie podł?czyłem jeszcze linek, bo nie miałem kiedy, alę podczas prób wszystko działało, no może z wyj?tkiem sterowania temperatur?, po prostu trudno jest przesuwać linik? od zaworka za pomoc? pokrętła. Ale wymy?liłem,że wystzrczy podł?czyć tylko linkę od klapki nad grzejnikiem nagrzewnicy, a płyn w samej nagrzewnicy był by ciepły, tylko nie wiem, ćży powietrze nie będzie się nagrzwało od ciepłych ?cianek obudowy

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 08, 2006, 00:51:10 am »

Chudson

  • Gość
Spoko tylko nie wiedziałem jak cie inaczej zrozumieć bo na tej aukcji wcale go?ciu nie pisze ,że to GSI  
Cytuj (zaznaczone)
 silnik polonez atu 1.6 GLI z całym osprzętem, 50 tys km, s


ja również nigdzie tak nie pisałem więc nie wiem czemu sie ?miejesz a pó?niej sugerujesz ,że nie wiem jak GSI wygl?da.
Domy?lam się ,ze to plus po tym ,że to bosch, że ma wspomaganie, że alternator jest plusowy ( choć nie jestem pewien czy pó?ne mr93 takiego nie miały ) oraz zwłaszcza po tym ,że na zdjęciach z innej aukcji widać ,ze ma deske plusa.


Podziwiam osoby które przerobiły panel czy to z trucka czy caro/atu na 3 linki . Naprawde jestem pełen uznania za chęć babrania się w tym choć sam bardziej zadowolił bym się nowoczesn? nagrzewnic? ze starym sterowaniem niż na odwrót.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 08, 2006, 18:48:10 pm »

vollvo#1821

  • Gość
ten na linki z pokrętłami mam do sprzedania szukajcie w giełdzie

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 09, 2006, 16:28:32 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Cytat: "OZi#1845"
Marcin#839 opowiadaj jak ci idzie z ta "rzezba".. Ciekawi mnie czy uda ci sie to czy nie. Jestem dobrej mysli, wiec nie poddawas sie tylko kombinuj i skoncz ta robote :)


Na razie musialem zlozyc deche, wiec zadnych nowych wiesci  :smile: Jedno co moge napisac to to, iz nie polecam jechac samochodem bez nagrzewnicy i w ogole bez tej calej obudowy w zimne dni, bo pizdzi strasznie po nogach, a doplywu powietrza sie nie da odciac, ale recznik w dziure i jakos dalo rade :mrgreen:  :mrgreen:
Na razie szukam innej nagrzewnicy do tej obudowy truckowskiej, zeby miala inneczej rurki wyprowadzone. Prawodopowobnie (na 80%) takie same wymiary jak ta moja ma nagrzewnica z golfa, passat.. ooo taka  LINK   i rurki ma dobrze wyprowadzone, bo pod katem, i wtedy moze nie trzeba by ciac przegrody czolowej (po to szukam innej nagrzewnicy).
We wtorek prawdopodobnie bede dalej podpasowywal nagrzewnice (wyjme to czarne wyglusznie) i sie okaze jak to dalej bedzie. Mam nadzieje, ze obudowa calkowicie sie schowa i ze nie bedzie wlazila do panelu srodkowego, bo wtedy prace sie znacznie wydluza, poniewaz bede musal zrobic nawy caly panel (lacznie z bokami)  :mrgreen:



Cytat: "vollvo#1821"
ten na linki z pokrętłami mam do sprzedania szukajcie w giełdzie

Kurza stopa, a jak ja szukalem to nie mogles tego napisac, ze masz? hehe ;) ;) ;)  :mrgreen:



Cytat: "maras"
Ale wymy?liłem,że wystzrczy podł?czyć tylko linkę od klapki nad grzejnikiem nagrzewnicy, a płyn w samej nagrzewnicy był by ciepły, tylko nie wiem, ćży powietrze nie będzie się nagrzwało od ciepłych ?cianek obudowy


Mialem tak przez jakis czas i bylo OK. Zaworek byl czaly czas otwarty, a ja sterowalem suwakiem tylko klapkami.

BTW. jak rozebralem cale ta obudowe z klapkami to, kurde, jak to jest badziewnie zbudowane  i w ogole jakie to badziewie jest :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :? mam nadzieje, ze do tego nie wroce  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:18:06 pm »

Chudson

  • Gość
rozmiar tej VAGowskiej to 23/15,7/4cm  je?li przypadkiem jeszcze nie wiesz

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:25:47 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
sa dwa rodzaje, jeden koles napisal wlasnie takie wymiary jak napisales (nagrzewnice ktore pasuja do AUDI 80/90/A4/PASSAT 96), drugie nie pasuja (z tego co wiem) do tych modeli audi, tylko do m.in. GOLF PASSAT POLO TOLEDO OCTAVIA, i te maja (ku mojemu zdziwieniu i za razem uciesze) DOKLADNIE takie same wymiary (z tego co dostalem w mailu) jak ta moja nagrzewnica, czyli 28/16/4. czyli taka: http://www.allegro.pl/item96137664_nagrzewnica_passat_golf_jetta_toledo_octavia_nowa.html

mam nadzieje ze ta tez ma takie wymiary http://www.allegro.pl/show_item.php?item=96359328 , bo wtedy bede mogl ja ewentualnie odebrac osobiscie, bo Krasnik to niedaleko mojej "dzialki"  :smile:
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 09, 2006, 21:55:17 pm »

Chudson

  • Gość
ja mierzyłem o tak? chyba z passata rocznik co? koło 2001: http://www.allegro.pl/item96507214_vw_golf_iv_4_chlodnica_nagrzewnica.html  

i ona ma długo?ć całkowit?  od samej góry do samego dołu 27cm ( wczesniej podałem wymiar samego wymiennika )   Tylko ,że z tak? był by problem bo ma końcówki wychodz?cych rurek bardzo grube i przystosowane do takich dziwnych jakby to nazwać szybkozł?czek a nie na opaski ?ciskane dlatego węża na to nie da się wetkn?ć.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 09, 2006, 22:06:13 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
tylko w sumie jedno mnie ciekawi: czemu te nowe niemieckie nagrzewnice sa takie tanie? mam ewentualna nadzieje, ze nie przez to ze sa gowniane i zaraz pekna  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 09, 2006, 22:54:42 pm »

Chudson

  • Gość
mi sie zdaje ,że to przez ich uniwersalno?ć - 1 nagrzewnica a pasuje do 4 marek i z tego samego powodu jest też wiele zamienników co obniża cene. Tylko z drugiej strony po co zamienniki produkowac je?li te nagrzewnice byłyby bezawaryjne.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 13, 2006, 15:34:51 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Wiec tak, zdjalem ponownie deche i wiem juz duuzo, aczkolwiek mam jeszcze pare watpliwosci.
Czyli tak, dolna czesc nagrzeniwcy weszla (po wyjeciu wygluszenia, kutwa jak glosnooooooooo jest bez niego  :oops:  :oops:  :oops:  ), tam gdzie ma byc. Panel srodkowy wchodzi idelanie, akurat konczy sie tam gdzie nagrzewnica sie zaczyna.
(moje rozyslenia sa takie, iz nagrzewnica z trucka plus byla chyba projektowana pod deche caro  :) , pasuje pod stara belke, wszystko (prawie) pieknie wchodzi (przynajmniej narazie i bez skrecania) ). Czyli panelu srodkowego nie trzeba przerabiac (tak w ogole to dzieki OZI za zmierzenie tego panelu srodkowego z plusa). fotki:











Jak widac na nastepnym tym zdjeciu, rurki (pionowe) z nagrzewnicy truckowej wypadaja w prawie tym samym miejscu co rurki ze zwyklej nagrzewnicu (poziome), wiec jak dobrze pojdzie to trzeba bedzie tylko otwor powiekszyc, a nie jak myslalem wczesniej wiercic w innym miejscu. (TEORIA) chyba ze, bym zastosowal nagrzewnice z golfa, passata, octavi (okolo 40zl), bo sa dokaldnie takich samych rozmiarow (wg moich informacji) jak ta z truckowej, ale ma za to rurki pod katem (by byly skierowane do doly wtedy), wiec rury gumowe weszly by do srodka kabiny tymi samymi dziurami co w starej nagrzewnicy, i wtedy nie trzeba by byc moze powiekszac otworu)



I TERAZ MOJA WATPLIWOSC: Czy to sie zmiesci pod deche caro (dupka wiatraka i wiatrak, niby Chudson pisal ze decha z caro i caro plus ma taka sama "wyskosc", ale mam troche watpliwosci co do tego) ? :-) Dowiemy sie tego chyba dopiero w dlugi weekend, bo wtedy wyjade na wies na dzialke, bo tu w domu nie mam pradu na parkingu i nie mam do czego podpiac wiertarki, a bezprzewodowa to za male obroty chyba ma, bo cos slabo wiercila zgrzewy. (na zdjeciu jest mniej wiecej pozycja jak to musi wejsc, oczywiscie pojdzie dalej pod szybe)





chociaz bardziej niz ta cala nagrzewnica martwie sie moja podloga :
 :-D  :-o  :no: (blacha bedzie robiona w polowie maja, tylko czy bedzie do czego spawac :(, pod bitexem i ta folia jest dziura na calej dlugosci :D )


to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 20, 2006, 13:04:26 pm »

Chudson

  • Gość
deska z plusa może być troszeczke wyższa ale wraz z daszkiem pozbyłe? sie mocowania ?rodkowego deski więc powinna   się wygi?ć do góry lekko  gdyby nie pasowało.  

Zawsze zdawało mi sie ,że bardziej od mojego poldek nie może być pordzewiały a tu prosze jaka podłoga :)  choć powiem ci ,że spawałem gorsz? i potrzeba jedynie dużo blachy i cierpliwo?ci. Zawsze jest do czego spawać - jak nie ma już progów i tunelu to choćby i do dachu  :roll:

Cytuj (zaznaczone)
moje rozyslenia sa takie, iz nagrzewnica z trucka plus byla chyba projektowana pod deche caro  , pasuje pod stara belke, wszystko (prawie) pieknie wchodzi (przynajmniej narazie i bez skrecania) ).  


Też tak my?le,  pó?niej koreańce stwierdzili ,ze lepiej wkładać ich rodzim? produkcję albo polacy sami stwierdzili ,że jest dużo gorsza ta z trucka. A ze już wyprodukowali tego troche albo żeby  trud pracy projektowania nie poszedł na marne to wsadzili je do trucków gdzie mniejsz? kabinę łatwiej ogrzać.
Je?li to prawda to ciekawe czy mieli zaprojektowany panel ?rodkowy do starej deski

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 20, 2006, 13:54:17 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Cytat: "Chudson#1423"
deska z plusa może być troszeczke wyższa ale wraz z daszkiem pozbyłe? sie mocowania ?rodkowego deski więc powinna   się wygi?ć do góry lekko  gdyby nie pasowało.  

byc moze nie bedzie trzeba nic podnosic, mierzylem co nieco centymetrem i powinno byc akurat miejsca (chodzi o wysokosc) :) . wlasnie problemem jest troche to iz przez to, ze pozbede sie tego mocowania srodkowego, deska bedzie strasznie trzeszczec prawdopodobnie (bedzie sie srodek wygianal, sprawdzalem). Ale byc mzoe z tym sobie jakos poradze poprzez zrobienie jakos nowego mocowania (na tym nowym daszku jest miesjce na to, tak jakby sie wsuwalo to mocowanie)


Cytuj (zaznaczone)

Zawsze zdawało mi sie ,że bardziej od mojego poldek nie może być pordzewiały a tu prosze jaka podłoga :)  choć powiem ci ,że spawałem gorsz? i potrzeba jedynie dużo blachy i cierpliwo?ci. Zawsze jest do czego spawać - jak nie ma już progów i tunelu to choćby i do dachu  :roll:

a widzisz :D po dlugim weekendzie prawdopodobnie sie to zmieni, bo idzie do blacharza, kosztowac to bezie okolo 1300zl (progi, podloga, reperaturki blotnikow tylnych)
Cytuj (zaznaczone)

Cytuj (zaznaczone)
moje rozyslenia sa takie, iz nagrzewnica z trucka plus byla chyba projektowana pod deche caro  , pasuje pod stara belke, wszystko (prawie) pieknie wchodzi (przynajmniej narazie i bez skrecania) ).  


Też tak my?le,  pó?niej koreańce stwierdzili ,ze lepiej wkładać ich rodzim? produkcję albo polacy sami stwierdzili ,że jest dużo gorsza ta z trucka. A ze już wyprodukowali tego troche albo żeby  trud pracy projektowania nie poszedł na marne to wsadzili je do trucków gdzie mniejsz? kabinę łatwiej ogrzać.
Je?li to prawda to ciekawe czy mieli zaprojektowany panel ?rodkowy do starej deski


ona jest tylko gorsza pod tym wzgledem, ze nie ma wydzielonego samego nadmuchu na wprost. ale jak ktos by chcial to by to mozna latwo zrobic. tylko trzeba by jakis fajny silniczek dodatkowy do tego.
poza tym funkcjonalnie jest taka sama jak stara nagrzewnica (kierunki nadmuchu)


daszek prawie usuniety. zgrzewy rozwalone. zostalo (wg mnie) najgorsze :badass: przydala by mi sie jakas taka mala pila elektryczna, z malutka tarczka do ciecia metalu :mrgreen:






to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 20, 2006, 23:42:31 pm »

Chudson

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
po dlugim weekendzie prawdopodobnie sie to zmieni, bo idzie do blacharza, kosztowac to bezie okolo 1300zl (progi, podloga, reperaturki blotnikow tylnych)
 


wraz z blachami , malowaniem i farb? jak mniemam ?? jak dlamnie to i tak drogo


Fajna ta foto-relacja z wycinania kominka , przyda się jak bede montował nagrzewnice koreańsk? :)

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 21, 2006, 16:19:23 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
wiem ze drogo i bez malowania niestety (tylko podklad). i tak tanio (z tych co pytalem) za jedna strone (progi, podciag...), bo 450zl z czesciami razem. inny powiedzial ze niby 400zl ale bez czesci  :shock:  :shock: niestety takie ceny kurde, i raczej nie bedzie taniej nigdzie w poblizu wawy.... poszukam jezcz moze innego ale watpie aby powiedzial ze taniej to wyjdzie  :?
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 02, 2006, 21:49:34 pm »

thomsoon

  • Gość
Mam pytanie: czy jeszcze co? sie dzieje w tym temacie czy temat zamkniety? Bo ciekawi mnie czy ta nagrzewnica wkońcu weszła do zwykłego czy nie.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 07, 2006, 17:52:08 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
temat nie jest zamkniety, wrecz przeciwnie (pisalem, ze zostawilem sprawe do dlugiego weekendu, ktory wlasnie mija ;) )

Wiec tak.  Nagrzewnica siedzi w moim poldku (daszek metalowy usuniety), weszla pod deske caro, weszla pod panel srodkowy caro. Ale nie podlaczylem jej jeszcze pod uklad chlodzenia, wiec nie wiem jeszcze jak grzeje. nie podlaczylem jej rowniez pod  kratki nawiewowe. bede ja wyjmowal za jakis czas znowu, bo bede na dniach prawdopodobnie oddawal samochod do blacharza, to po tym jak mi go blacharz odda to zrobie fotki i artykul o wkladaniu tejze nagrzewnicy.

Na koniec: NAGRZEWNICA Z OBUDOWA Z TRUCKA PLUSA PASUJE POD DESKE CARO W 90%. (samej deski w zasadzie nie trzeba przerabiac, ale jest kilka innych rzeczy ktore trzeba przerobic). Wiec mozecie juz sie rozgladac za taka nagrzewnica z obudowa (o ile nie boicie sie przerobek i lubicie majsterkowac) :mrgreen:

PS. wie ktos czy da sie naprawic PLYNNY przycisk dmuchawy??? bo niechcacy go spalilem i jest tylko jeden bieg  :(

PS2. jak sa pytania to slucham  :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-03, 21:41 ]
Cytat: "Chudson#1423"
Fajna ta foto-relacja z wycinania kominka , przyda się jak bede montował nagrzewnice koreańsk? :)


oczywiscie bedziesz to montowal razem deska z c+ czy jestes na tyle szalony (zart) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) , ze masz to zamiar wlozyc pod deche caro??





EDITTTTTT:

oto foty wlozonej nagrzewnicy:






jak widac na ponizszej fotce, dorobilem mocowanie deski. wykonana jest ze znitowanych dwoch warst blachy ocynkowanej, bo taka akurat mialem :-D . nie jest za ladnie, bo robilem to jako testowe rozwiazanie, ale sprawdzilo sie, bo nic nie trzeszczy ku mojemu zadowoleniu i zaskoczeniu zarazem ze to spelnia swoja funkcje.




a teraz zdjecie bez metalowego daszka. blacha dolnej czesci daszka troche niezbyt ladnie ucieta, ale nie bede sie juz z tym raczej bawil, bo i tak to jest za nagrzewnica itp.



tu widac zalepiona jedna dziure po rurce ze starej nagrzewnicy. druga dziure trzeba bylo powiekszyc bardziej w prawo, a lewa czesc dziury zalepic bo za duza by byla.




I jak sie podoba??   :-D  ;-)


NIECH MODERATOR ZMIENI NAZWE TEMATU NA, np. "panel sterowania i nagrzewnica z trucka plusa" albo cos takiego
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 07, 2006, 17:55:08 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
pięłknie  :mrgreen:

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 07, 2006, 17:58:54 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
no w sumie moze byc  :mrgreen:  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 07, 2006, 17:59:46 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
Cytat: "Marcin#839"
no w sumie moze byc  :mrgreen:  :mrgreen:


a działa toto? (za szybko zadałem pytanie ale co tam)bo chyba jeszcze nie skończyłe? roboty?

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 22, 2006, 22:42:59 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
[STARY TEKST] (trzeba kombinowac aby temat wylecial na wierzch , WK.U.R.W.I.A mnie to nieziemsko!!! :mad:  :mad:  )
nie podlaczylem jeszcze pod uklad chlodzenia. wiatrak dziala i dmucha jak podlacze pod aku lub pod stary przycisk wiatraka, ktory zreszta spalilem i tlyko jeden bieg jest  :mrgreen: . jutro byrka idzie do blacharza, jak wroci to bede wygluszal sciane grodziowa, a potem bede podlaczal wszystko zeby bylo gites  :mrgreen:  :mrgreen:
EDITTTTT:

prawie skonczylem instalowanie do polda nowego  panelu srodkowego.
jezcze bede musial poprawic kilka rzeczy, zeby dobrze wszystko dzialalo, ale ogolnie jest ok w zasadzie (wg mnie).



to ja, byly Marcin#839