Autor Wątek: nowy panel sterow. ogrzewaniem  (Przeczytany 14580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« dnia: Kwiecień 02, 2006, 23:25:57 pm »

balik10

  • Gość
mam takie plany w glowie dotyczace zmiany czesci deski rozdzielczej tam gdzie zamieszcza sie radio. otoz mam poloneza z 97 rok z ta deska nie plusa tylko zwykla. chcialbym tam w niej cos zmienic.a tak naprawde to denerwuje mnie wyglad tych :przesuwakow" od ogrzewania. chcialbym zamontowac tam pokretla takie jak sa w plusie. czy da sie takie cos zrobic? tzn. z technicznego punktu widzenia czy da sie to przerobic? bo deske i tak bede jakos tam przerabial i gdzies sobie powsadzalbym te pokretla tylko czy to sie da zamienic te przesuwaki n apokretla? bo przyciski to ogolnie mi sie podobaja bardzije takie niz te w plusie.
prosze o wypowiedz i jakies sugestie co do tego mojego projektu.


edit tytuł , będzie bardziej zrozumiały - t#1840 ;)

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2006, 17:47:14 pm »

M.A.R.I.U.sz

  • Gość
ja bym sie w to nie bawił nie da rady rozwi?zać sterowania nawiewami typu nogi szyba w plusie jest koreańska nagrzewnica tzn oprzyż?dowanie sterowana podci?nieniowo  takie zasrane gówno z wężykami gumowymi w których jest powietrze w starym poldku zrobili na zasadzie  linek rowerowych jedyne co by sie dało to chyba ciepłe zimne bo tam jest taka linka prędko?ci też s? inaczej rozwi?zane w starym jest z wł?cznikiem cały regulator elektroniczy w nowym nie jestem pewien tego jescze nie rozbierałem. pozatym niewiem jak to chcesz obsadzić w starym słupku a nowy napewno nie pasi do starej konsoli trzeba by ostro kombinować daj sobie spokój.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2006, 17:59:36 pm »

balik10

  • Gość
to ze trzeba ostro kombinowac jak obsadzic to ja wiem ale ja to juz wykombinowalem. zamierzalem przerobic ten element prakrycznie caly tak zeby mozna bylo obsadzic tam te pokretla. wymyslilem to mniej wiecej tak aby te trzy pokretla byly jedno pod drugim a nie jak to jest w plusie. no i zamierzalem jeszcze wrzucic z tamtad popielniczke. no wiec nie martwi mnie to ze musialbym przerobic praktycznie caly ten element bo z tym bym sobie poradzil tylko nie dam rady chyba tego technicznie dokonac skoro twierdzisz ze to takie pogmatfane. ale moze poprosty przerobie jakos te przesuwaki zeby one ladniej wygladaly, moze jakies koncowki od jakiegos starego zabytkowego auta bym przerobil jak bym znalazl, cos chromowanego lub cos w tym stylu. bo poprostu mi sie ta czesc deski bardzo nie podoba.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2006, 18:03:27 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
poczekajta troche to powiem wam, czy pasuje z trucka plusa (na linki) do starej deski (lub nowej c+) :mrgreen: . mam taka nagrzewnice z pokretlami i bede ja probowal wlozyc zamiast tej na suwaki. tylko cierpliwosci , bo to wcale nie taka prosta sprawa jak mi sie wydawalo, o ile w ogole uda mi sie ja wsadzic...
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2006, 18:35:09 pm »

Chudson

  • Gość
cała nagrzewnica z trucka plusa z pokrętł?mi to ma sens - i gdyby wyrzucić radio to bez przeróbek wejdzie. natomiast w sam panel od trucka do starej nagrzewnicy to chyba nie warto bo za dużo roboty a efekt niewielki ( nadal bedzie kiepsko wiać i nie bedzie ustawienia pomiędzy nawiewem na szybe lub pasażerów )

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2006, 19:32:38 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Chudson, jak juz pisalem na AK, w tej nagrzewnicu z T+ nie ma podzialu na pasazerow i szybe (ku mojemu wielkiemu niezadowoleniu)
jak by ktos nie wiedzial to tak to wyglada :mrgreen: :


PS. u mnie to nawet niezle dmuchal wiatrak (carowy, zlozony do kupy i w samochodzie)
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2006, 22:58:55 pm »

balik10

  • Gość
a tak w ogole to mi vcos z ogrzewaniem sie chyba stalo: bo jak jezdze sobie po miescie i jak jest autko zagrzane to mi grzeja tylko dwie kratki, tzn ta przy szybie od strony kierowcy i ta pierwsza od prawej strony kierowcy a te drugie dwie to mi wieja zimnym, a jak w trasie jade powyzej 60, 70 to mi ze wszystkich wieje zimne powietrze. ma ktos pomysl co to sie podzialo?
a co do przerobienia na pokretla tych przesowakow to sie chyba nie da bo w tych poldkach starszych nie plusowskich to jest zupelnie innym system ogrzewania. jest jeden przesowak na srodku ktory daje nawiew albo tylko na kratki i na szybe albo na kratki szybe i nogi. a te dwa inne to jeden jest od zimnego i od cieplego nawiewu a drugi od nie wiem czego chyba od zamykania i otwierania przeplywu powietrza bo jak go dam do gory to z kratek ledwo co wieje a jak go dam na dol to wieje normalnie, no i regolacja sily wiania jest wyzej na desce i jest ona nie wyskalowana stopniami tylko ze sie tak wyraze "luznawo" sie to reguluje.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2006, 23:05:16 pm »

bzik

  • Gość
ja mam tak samo z tymi kratkami jak wlaczysz dmuchawe to ze wszystkich zacznie dmuchac cieple

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2006, 08:56:19 am »

Maverick

  • Gość
Witam - czytalem juz gdzies o tych anomaliach z powietrzem zkratek, jedne cieple, drugie zimne itd. i na odwrot:) Jedna osoba wlasnie rozebrala deske i znalazla przyczyne. Chodzi o to, ze nagrzewnica ma klapki zamykajace doplyw powietrza na rozne kratki i po kilku latach one nie zamykaja sie do konca. Trzeba  wyciagnac nagrzewnice i naprawic te klapki, nasmarowac, zregenerowac , a cieple powietrze bedzie ladnie sie wydobywalo ze wszystkich 4 kratek, a nie tylko tych przy kierowcy, bo niemal w kazdy poldku wlasnie tak jest, ze tylko te przy kierowcy dzialaja prawidlowo :)

Pozdrowienia - Maverick

P.S. Lato sie robi i tez mam w planach sie tym zajac.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2006, 10:44:39 am »

bzik

  • Gość
o super ja planuje kilkda dni na dopieszczenie poldka (troche rzeczy sie przez zime nazbieralo) wiec moze i za to sie wezme

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2006, 14:58:22 pm »

Michal

  • Gość
Marcin, czy mógłbys wykonać zdjęcia tylnej strony panela z T+, lub zdjęcia jak mocowane sa linki ?

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2006, 19:26:44 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
oczywiscie :mrgreen:
fajnie lekko chodza pokretla, bo linka sa przyczepione do takiego toczaczego sie zebatkowego walca, fajne rozwiazanie   :mrgreen:  (sorry za brak ostrosci, jak bedziesz chcial to sprobuje wykonac lepszej jakosci).
Sadze, ze latwe to nie bedzie, aby zadzialalo z seryjna nagrzewnica z polda caro. Sam mialem kiedys taki plan, zeby ten panel wsadzic do seryjnej nagrzwnicy, ale nagrzewnica z trucka jest inaczej zbudowana i inaczej ten panel steruje w T+ niz suwaki w caro (nie bardzo inaczej, ale inaczej :) ). Jako ciekawostke napisze, ze SAM panel ten co na zdjeciu wczesniej, kosztuje w sklepie 200-250zl :shock:  :shock:  :shock:






to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2006, 21:31:10 pm »

maras

  • Gość
A ja mam konsolę ?rodkow? od plusa w mr93 i chyba będe j? niedługo sprzedawał, bo kupiłem cał? deche z plusa sterowanie wykombinowałem samodzielnie, niestety nie podł?czyłem, bo nie miałem jeszcze czasu :(

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2006, 21:38:55 pm »

balik10

  • Gość
czyli da sie przerobic to technicznie zeby zamiast suwaków byly pokretla?
w sumie to pokretlo moze byc dostosowane do systemu dzialania przesowakow np. to co ten co jest posrodku sowak to pkretlo moze go bardzo prosto zastapic. a najlepiej by bylo jakby trzy takie same pokretla wsadzic kazdy do innego przesowaka. takie pokretla co jak sie nimi obraca to nie maja ze zaskakuja na ktoras pozycje tylko ze sie normalnie luzno przesowaja. a moze da sie przerobic takie pokretla zupelnie od innego auta. chodzi mi o te pokretla z luznym przekrecaniem a nie o takie co sloza do ustawiania sily nawiewu, lub miejsca nawiewu na szybe nogi czy na wszystko. ja to juz mam poukladane jak by to wygladalo i gdzie by to pomiescic na mojej nowej desce tylko nie wiem nic ze strony technicznej jak by to zrobic.

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2006, 08:19:03 am »

Michal

  • Gość
Dzięki za fotki i pozdrawaim wszystkich nienawidz?cych suwaków do sterowania. my?le,że wkrotce rozejrzę się za takim panelem z T+ i przerobie t? deske

Z allegro :]Sterowanie[/URL]

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2006, 15:51:01 pm »

balik10

  • Gość
Maras to pochwal sie jak to wykabinowales z tym sterowaniem, kazda informacja sie przyda co nie?
a na tej fotce u Machala to caly srodek poldka jest zrobiony beznadziejnie oprocz tego wlasnie sterowania, mniej wiecej o takie cos mi chodzi tylko czy da sie to od strony technicznej jakos zrobic w poldku z 97r?

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:11:41 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
(napisze to samo co na AK, bo nei chce mi sie pisac drugi raz tego samego)

No i niestety. Koniec zabawy chyba. Napotkalem powanby problem. W starych nagrzewnicach jak wiedza niektorzy (i teraz rowniez ja to wiem) chwytak-daszek powietrza do obudowy nagrzewnicy jest metalowy (zdjecie ponizej). No i wlasnie w tym jest problem, poniewaz nagrzewnica z trucka ma chwytak plastikowy (z wbudowanym od razu wiatrakiem). Najgorsze jest to, iz ten chwytak metalowy jest zgrzewany do nadwozia  :no:  :no:  :cry:  :cry: Wiec lippaaaaaa (chyba ze ktos ma inne informacje). Nie da sie raczej nic z tym zrobic, chyba zeby wziac w lape diaxa. Druga sprawa, jezeli juz by sie wycielo ten chwytak, to PRAWDOPODOBNIE nie dalo by sie nalozyc starej deski, bo wiatrak by troche to utrudnial (aczkolwiek to nie jestem pewnien, teoretyzuje tylko). Na drodze by sie pewnie jeszcze napotkalo problemow kilka. Zastanawiam sie co z tym zrobic...
Aaaa, ale pod stara belke wlazlo by to wszystko spokojnie.

Ma ktos zdjecia jak wyglada w plusie ten chwytak (ktorego pewnie nie ma), zdjecie wnetrza ze zdjeta deska?

:cry:
Moze ma ktos jakies propozycje?





to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:27:43 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Marcin#839"
Ma ktos zdjecia jak wyglada w plusie ten chwytak (ktorego pewnie nie ma), zdjecie wnetrza ze zdjeta deska?

Chomal w jakims temacie umieszczal fotki tego ale teraz niemoge jak na zlosc tego znalesc..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:32:26 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Nooo tak. Zapomnialem kurde o tym. A sam nawet dalwalem niedawno do tego linka. Dzieki ci OZI   :smile:
to ja, byly Marcin#839

nowy panel sterow. ogrzewaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2006, 17:36:47 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?p=172874&highlight=ogrzewanie#172874 <- znalazlem ;)

[ Dodano: 2006-04-05, 17:38 ]
pozatym zrobili by wkoncu jakies FAQ z problemami bo idzie zwariowac jak chce sie cos znalesc w tym "bajzlu"
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650