Autor Wątek: Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??  (Przeczytany 4234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« dnia: Kwiecień 07, 2006, 17:14:17 pm »

POLD_CAR

  • Gość
Siemka :) mam pytanko czy glowica od C+ bedzie pasowala do zwyklego ??bo chodzi mi konkretnie zebym mial hydrauliczna regulacyjke zaworkow:PJak ktos byy wiedzial to co trzeba przerabiac zeby taka regulacje miec/./../

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2006, 17:34:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zeby miec regulacje chydrauliczna musisz miec koniecznie :
-blok silnika od plusa
-popychacze cydrauliczne i krotsze laski

przydaloby sie jeszcze:
- glowica od plusa
- walek rozrzadu H
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2006, 17:35:48 pm »

wesley

  • Gość
Sama głowica będzie pasować bez problemów,ale hydrauliki nie będzie,bo samoregulatory nie s? w głowicy tylko w bloku silnika. Nie wiem tylko czy w zwykłym bloku s? miejsca na "hydrauliki".Podejrzewam ze nie...Pozdrawiam

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:23:27 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
głowica nie podejdzie z racji innego mocowania kolektora ss?cego.

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:25:42 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Van#1860, wyjasnij od kiedy to plus ma inaczej montowany kol. ssacy???u mnie jest normalnie

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:27:43 pm »

bzik

  • Gość
Cytat: "Van#1860"
głowica nie podejdzie z racji innego mocowania kolektora ss?cego.

|wiete slowa  :mrgreen:  ja jak wstawialem silnik GSI od + to zmieniona byla glowiczka(wsadzona od GLI) i teraz smiga pierwsza klasa

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:38:28 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
no chodziło o MPI se zapomnioł dopisac ;p

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:38:59 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Van#1860, oj ty ty  :mrgreen:

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:39:36 pm »

wesley

  • Gość
Nie rozumiem...Co nie podejdzie ? W GSI jak pewnie wiecie inny jest kolektor ssacy niż w ga?nikowcu i w jednopunkcie. Przekładałem kiedy? silnik od GSI i założony był do niego kolektor ss?cy z ga?nikiem i wszystko grało jak powinno.Zostały tylko 4 niepotrzebne nagwintowane otwory w głowicy na ?ruby "ósemki",ale wkęciłem ?ruby z podkładkami (za?lepki) i było cacy ;)

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:42:05 pm »

bzik

  • Gość
to czemu mi kazali zakladac glowice od gli jak mogla podejsc ta od gsi? a juz wiem powiedzcie mi czy w kombi + (2002) byl mpi czy gsi bo juz sie zaplatalem

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:44:58 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
to to samo

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:45:44 pm »

wesley

  • Gość
mpi czy gsi to jeden ch...naklejka tylko inna.Chodzi tu o wtrysk wielopunktowy.2002r to wielopunkt,tylko my?lałem że 2001 to ostatnie poldki wyszły

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:57:09 pm »

bzik

  • Gość
to moze i 2001  wiem tylko ze wieleopunkt byl, to skoro mam ten silnik i glowice od gli to moglem zostawic glowice od kombi+ i by podszedl pod to wtrysk abimexa (bo gdzies tam jest napewno) i drugie pytanie czy ja mam hydrauliczne zawory w takim razie czy nie - bo teraz to juz nic nie wiem, i buje sie w piers ze sie podciagne z moja wiedza na temat polonezow OBIECUJE sotki za wszystkie glupie texty dopiero sie ucze :D

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2006, 19:01:04 pm »

wesley

  • Gość
Jeżeli to silnik od plusa to na 100% masz hydrauliki,nie ważne czy jednopunkt czy wielopunkt to był,97 r produkcji czy 2002r.Jak chcesz to mam w piwnicy głowicę od GSI,mam też te popychacze hydrauliczne...mogę jutro zrobić fotki to sobie zerkniesz  ;)

I wg mnie nie trzeba było zmieniać głowicy tylko sam kolektor ss?cy pod Abimexa,a hydrauliki masz bez względu na głowicę

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2006, 19:04:12 pm »

bzik

  • Gość
o super dzieki wielkie jak to nie probelm

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2006, 20:38:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylko ze hydrauliki maja mocniejsze sprezyny zaworowe i podkladke pod nimi 2mm grubosci ,by zniwelowac mase popychaczy H (a sa ze 3 razy ciezsze niz zwykle)
tak wiec bzik, twoja klawiatura nie reaguje tak szybko jak zakladali w fabryce  :mrgreen:
a tak na marginesie jak sie jezdzi Abimexem z hydraulika ? bo walek H jest bardziej sportowy  :twisted: niz zwykly -polepszyla ci sie dynamika ,czy pogorszyla ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2006, 20:49:25 pm »

bzik

  • Gość
wiesz co KGB nie moge odpowiedziec czy sie polepsza czy nie bo nie mialem przyjemnosci jezdzenia innym w porownaniu z moim stary gle to niebo a ziemia, pierwsza jazda po zalozeniu silnika myslalem ze cos nie tak z zawieszeniem bo strasznie mi dupa uciekala (mokro bylo 2 bieg wyjscie z zakrety na zimowka 3 tys obr) a pozniej sie okazalo ze to nie wina zawieszenia  :mrgreen:  a tak wogole chodzi super nic nie cyka (zaworki cisza) tylko na zimnym cos tam stuknie (ale ponoc to popychacze lubia tak stuknac) na zimnym) a i zawiszaja sie obroty czy to mozliwe ze przez czujnik otwarcie przepustnicy (czasem jak wlacze ogrzewanie tylniej szyby to spadaja normalnie z 2 tys do 1 tys) komputer pokazal ze to wlasnie czujnik ma za niski sygnal i sonda lamba. Kurcze sorki troche sie rozpiaslema a nie maielm  :roll:  :mrgreen:

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2006, 21:27:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale faktycznie spadaja z 2000 na 1000 czy tylko obrotomierz wyswietla ?
bo jezeli naprawde obroty nie spadaja to masz jakies ubytki pradu przy wlaczaniu ogrzewania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2006, 22:27:12 pm »

bzik

  • Gość
faktycznie spadaja czasem jak sie zawiesi to wlaczenie ogrzewania nic nie daje. To dobrze ze spadaja bo on na jalowym ma takie obroty 2 tys a czasem 1 tys wiec denerwujace jest to zawieszanie, z tego co gdzies zobaczylem to ten czujnik daje 1 do 5 V nie wiem czy pamietam dobrze i czy to o tym ale moze jak wlacze ogrzewanie to spada prad w instalacji i (tak mi sie wydaje nie wiem czy tak jest) wtedy niby sygnal jest mniejszy i spadaja obroty moze krokowiec przymyka (jezeli on cos bierze z czujnika przepustnicy) tylko nie wiem jak ma sie otwarcie przepustnicy do tego jakie wartosci podaje ten czujnik.
Ale sie naspekulowalem kurde mozne by napisac z tego kod Leonarda  :mrgreen:  :roll:
Jak bardzo duze glupoty gadam to powiedzcie tylko bez smiania sie  :roll:

Czy glowica od Caro + bedzie pasowala do zawyklego??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2006, 00:07:20 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w abimexie przepustnica nie otwiera sie na ssaniu ,tylko silniczek krokowy otwiera dodatkowy wlot powietrza
wiec masz kombinacje swirowania krokowca i wtryskiwacza (czyli czujnika podcisnienia)
jakbys przyuwazyl zachowanie sie krokowca to bedziesz wiedzial co sie dzieje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.