Autor Wątek: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu  (Przeczytany 29911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 02, 2007, 22:21:53 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Tak dziwnie wyszło to drugie zdięcie, czy krzywo pocioles ten gril?
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 03, 2007, 23:05:58 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Mr.D"
Tak dziwnie wyszło to drugie zdięcie, czy krzywo pocioles ten gril?


Co do tego ciecia to jest taki paten t ze na srodku masz takie zaglebienia i co jest znaczek a ja nie ciolem po calosci tylko ten znaczek i wyrownalem to zaglebienie i tyle.. ale musze jescze w kolora machnac ale mysle zeby siatke dac tam troche dalej ale najpier trzeba wyszpachlowac i przygotoac grilla  zeby tam stylu siatke dac...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 06, 2007, 15:35:44 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Dziś na Słomczynie zakupiłem dawce do moich modyfikacji (35zl stan idealny), narazie brak czasu na zabawy z siatką więc został troszke podmalowany 8)


Użyłem standardowych narzędzi malarskich : papier 2000, metalik w puszce i akryl w puszce.
Po zamontowaniu nie wygląda to tragicznie  :D


"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 06, 2007, 15:50:36 pm »

Przemo

  • Gość
extra jak dla mnie bomba.widzisz da sie i malym kosztem i ladnie to wyglada komponuje sie fajnie do tej ramki pod tablica.a siatex jest juz oklepany,nie idz na latwizne tylko zrob cos od siebie,pomysl jest wiele sposobow.a siatex-tuna lipny efekt daje.spytaj oziego czy dalej ma siatex atrape zalozona.osobiscie atrape mam w listewkach chromowanych,nie pokaze jej ze wzgledu na to ze ostatnio sie cos atrapa pokrzywila a to dlatego ze mam rzemioslo i wyglada to szkaradnie,ale zakupilem juz atrape i teraz tylko przyplyw gotowki zeby listewki zamowic bo koncepcje juz mam.

pozdro

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 06, 2007, 21:19:58 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
ozi sprzedal juz dwie atrapki siatexy :mrgreen:
jest popyt na ten towar :twisted:

[ Dodano: 2007-05-06, 21:21 ]
wg mnie z tym siatexem wyglada jakby mial zrobic loda :lol:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 06, 2007, 22:26:35 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: Mr.D
Dziś na Słomczynie zakupiłem dawce do moich modyfikacji (35zl stan idealny), narazie brak czasu na zabawy z siatką więc został troszke podmalowany 8)
 no i jak sie podoba?? mi tam sie podoba twoj pomysl, moj byl na szybkiego i bez matowienia robiony i teraz troche odpryskuje lezac w garazu, ale moze jak bedzie chwila to znow rozbioer umyje zmatowie i pomaluje... tylko jescze bezbarwnego machne... przydalo sie moje zdjecie??

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 07, 2007, 15:09:57 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
To zdięcie z pomalowanymi poprzeczkami mnie troche zawiodlo :P srebrne do ciemnego samochodu wg. mnie troche nie pasuje, ale to kwestia gustu. Niedługo biore się za malowanie lusterek, może ktoś już to praktykował i mógłby coś doradzić w tej kwestii ?
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 07, 2007, 15:34:43 pm »

Cycu_E30

  • Gość
przyłóż się do tego i przygotuj dobrze pomieszczenie - tyle odemnie  :)

 :)

[ Dodano: 2007-05-07, 15:35 ]
malowane sprayem  :)
ten trujkącik tez :)

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 07, 2007, 15:50:51 pm »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Dorabiałęś farbe czy z sklepu szpraj :?:  :mrgreen:

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 07, 2007, 15:55:26 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "CyCu"
przygotuj dobrze pomieszczenie

Tylko jak przygotuj ? Sprecyzuj to.
Matowiłeś? Kładłeś grunt? Wyjmowałeś wkład lusterka? Może posiadasz jakieś zdięcia z przebiegu tego procesu?
Malowanie będe przeprowadzać wyłącznie sprayem bo po trzykrotnym malowaniu tylnego zderzaka już się w tym troche podszkoliłem  :mrgreen:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 07, 2007, 19:31:34 pm »

maras

  • Gość
Matowanie, primer na plastik(jego się nie matuje!), podkład wyrównujący(uelastyczniacz nie potrzebny),szlifowanie, baza, bezbarwny,polerowanie. To tak w skrócie :wink:

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 07, 2007, 20:27:34 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "maras"
primer na plastik(jego się nie matuje!)

Początkujący ze mnie lakiernik :lol: mogłbyś jaśniej?
Cytat: "maras"
podkład wyrównujący

Te lusterka są gładkie, ja nie widze potrzeby ich wyrównywania, bo są podobno też modele o strukturze chropowatej.

Możecie się śmiać, ale ja te modyfikacje wprowadzam z nudów i nie orientuje się co i jak. Ot chce żeby w jakimś nieznacznym stopniu mój Polonezik się wyróżniał :)
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 07, 2007, 20:35:12 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Cytat: "Mr.D"
Cytat: "maras"
primer na plastik(jego się nie matuje!)

Początkujący ze mnie lakiernik :lol: mogłbyś jaśniej?


taki podklad do plastikow, zeby lakier sie lepiej trzymal ;)
to ja, byly Marcin#839

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 07, 2007, 21:10:21 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Cytat: "Marcin 18#1908"
Dorabiałęś farbe czy z sklepu szpraj :?:  :mrgreen:

w sklepie  :)
Cytat: "Mr.D"
Cytat: "CyCu"
przygotuj dobrze pomieszczenie

Tylko jak przygotuj ? Sprecyzuj to.
Matowiłeś? Kładłeś grunt? Wyjmowałeś wkład lusterka? Może posiadasz jakieś zdięcia z przebiegu tego procesu?
Malowanie będe przeprowadzać wyłącznie sprayem bo po trzykrotnym malowaniu tylnego zderzaka już się w tym troche podszkoliłem  :mrgreen:

nawilz to co mozesz zeby sie nie kurzylo - wbrew pozorom widac wszystko ;P
leciutko zmatowilem,kladlem podklad - nawet nie pamietam jaki  :mrgreen:
nie wyjmowalem,poprostu okleiłem,gume przy lusterku tez dobrze oklej,zdjęc nie posiadam

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 07, 2007, 22:07:47 pm »

maras

  • Gość
Jeśli masz gładkie, to podkłd możesz wogóle pominąć, ale grunt daj koniecznie. Czyli musisz zmatować platik, szlifowanie zakończ P800 na mokro lub P500 na sucho. Potem grunt i odrazu (tj. po ok 10min, tyle przynajmniej schnie taki na pistolet, w sprayu nigdy nie używałem)bazę i bezbarwny. Jeśli Ci bezbarwny nie wyjdzie gładki, albo wpadną śmieci, nie przejmuj się, p2000 i pasta wszystko rozwiąze :D

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 07, 2007, 23:04:07 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "maras"
Jeśli masz gładkie, to podkłd możesz wogóle pominąć, ale grunt daj koniecznie. Czyli musisz zmatować platik, szlifowanie zakończ P800 na mokro lub P500 na sucho. Potem grunt i odrazu (tj. po ok 10min, tyle przynajmniej schnie taki na pistolet, w sprayu nigdy nie używałem)bazę i bezbarwny. Jeśli Ci bezbarwny nie wyjdzie gładki, albo wpadną śmieci, nie przejmuj się, p2000 i pasta wszystko rozwiąze :D


No to troche jest zabawy no ale najpierw sobie machne podgrzewane a poźniej pomysle o koloze jak i o tym czy kierunkow nie zrobic...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 09, 2007, 19:45:32 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Grunt i drugą puszke srebrnego sprayu zakupiłem, a w związku z tym że jutro mam jeden dzień wolny więc chyba się wezme za malowanko  :D
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 10, 2007, 13:27:41 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Mr.D"
Grunt i drugą puszke srebrnego sprayu zakupiłem, a w związku z tym że jutro mam jeden dzień wolny więc chyba się wezme za malowanko  :D



maluj maluj i pokazuj...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 10, 2007, 20:26:41 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Gotowa lewa strona:

Prawa obklejona i w trakcie malowania:


Dobra rada: lustro obkleić podwójną warstwą taśmy, lewe obkleiłem raz i przy zdejmowaniu zostało troche kleju rozpuszczonego przez bezbarwny lakier, potem musiałem się bawić w zmywanie tego rozpuszczalnikiem.

Mnie efekt końcowy zadowala  :mrgreen:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 11, 2007, 13:14:54 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
no no widze widze i powiem szczerze ze ladnie, a przy okazji nie pomalowales tego trojkata co jest przymocowane lustro??