Autor Wątek: czerwone klocki ??  (Przeczytany 4354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czerwone klocki ??
« dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:18:02 pm »

mieciob

  • Gość
Zapragnołem zmienic u siebie przednie  tarcze hamulcowe na brembo i do tego jakies sensowne klocki . kolo w sklepie  nie miał problemu z tarczami   ale je?li chodzi o klocki to ja mam problem. Mianowicie  sprzedawca zaoferował mi  klocuszki  ferrodo na co  ja ze  ludzie   pisz? iz  szybko sie scieraj? i straznie syfia fele. na to on ze  owszem ale nie te z czerwonej serii :|  No i  tu moje pytanie  czy  ktos  to  ma albo widział?? Bo w sumie  Lucasy 40 zl a ferrodo czerwone 41zl tylko  niechce zeby odrazu poszly w powietrze . Ponoc ta seria jaka?lepsza i poprawiona help!

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:21:50 pm »

thomas#1840

  • Gość
pomyliłes Ferrodo z Fomarami  :)  to Fomary s? lipne choc sam używam ( często zmieniam bo mocno eksploatuję hamulce a tu cena czyni cuda )

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:24:26 pm »

mieciob

  • Gość
nie niepomylilem , ,przegladnolem stare posty o  hamulcach i często gęsto widzialem  wypowiedzi ze  ferrodo choć dobre ( lepsze od fomarów)to  szyko sie sużywaj?. ale nigdzie niema  informacji o tym czy to czerwone czy  biale czy  co tam jeszcze wymyslili

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:26:30 pm »

RooS

  • Gość
nie nie to jest tak.. ferodo  na innych tarczach moga sie wydawac lipne.. ale w zestanwieniu z tarczami brembo nie scieraja juz sie tak szybko i duuuzo lepiej hamuja.....wiec jesli masz seryjne tarcze polecam lucasy.. jesli tarcze brembo klocki ferodo....  mam qumpla ktory jezdzil najpierw na kolckach ferodo na zwylklych tarczach.. potem kupil brembo i mowi niebo a ziemia.. teraz jak hamuje ma twarz na szybie

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:31:45 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
do poldka pasuj? tylko Ferrodo Premier( czy s? czerowne? chyba nie)
ja porady techniczne uzyskałem TU
moje klocki wytrzymały ok 45,000 przy normalnej eksploatacji
co do syfu na felgach..............tragednia trzeba czy?cić co chwile

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:33:04 pm »

RooS

  • Gość
wlasnei szukalem tej strony zeby podac.. tam wszystko jest :D

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2006, 23:35:58 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "RooS#1885"
wlasnei szukalem tej strony zeby podac.. tam wszystko jest :D

maj? super doradców technicznych

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2006, 00:28:27 am »

mieciob

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
mam qumpla ktory jezdzil najpierw na kolckach ferodo na zwylklych tarczach.. potem kupil brembo i mowi niebo a ziemia.. teraz jak hamuje ma twarz na szybie


A czy miał lukasa?? ja mam stary system.
Cytuj (zaznaczone)
porady techniczne uzyskałem TU


dzieki za stronke juz poslalem  swoje pytanka

[ Dodano: 2006-04-12, 00:30 ]
Cytuj (zaznaczone)
co do syfu na felgach..............tragednia trzeba czy?cić co chwile


no wlsnie , to mi tu niepasuje . Skoro  masa syfu to  wychodzilo by ze szyko sie scieraj? . Dlatego  ciekawe co piszesz ze 45000 zrobles. Ja juz si e zgubilem

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2006, 09:13:24 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
ja znam fachowców którzy robi? na tych klockach po 60.000

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:01:20 am »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "Pio555#1882"
ja znam fachowców którzy robi? na tych klockach po 60.000


Tak robia tyle bo blachy do których jest przytwierdzny klocek cierny jest bardzo trwała  :mrgreen: albo jezdz? tylko pod góre gdzie hamulec nie wymagany lub tez uzywaja tylko ręznego...
Dajcie spokuj 60000 na klockach tego typu to chyba spora przesada.
Ja na takich klockach przejechalem jakie? 14000 i sie skonczyły do ego tak paskudnie ze jeden klocek był juz starty praktycnie do blachy a drugi nie dochodził nawet do połaowy. Na lukasach zrobiłem jakie? 45 000 Potem zmieniłem tarcze i klocki ale na moje nieszczęscie dostałem tylko te o których mowa bo innych nie było a musialem czyms jezdzic  :mad:
Jak juz kupywac to lukasy byle oryginalne bo podrobki tez juz widzialem  :badass:

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:12:58 am »

kowal

  • Gość
Ja klocki lucasa mam 50kkm i jeszcze jezdza, kolo 5kkm wg mojego mechnika powinny przejechac...
Szczeki wymienilem po raz pierwszy po 110kkm (nie bylo takiej potrzeby, ale robilem porzadek z autem, amorki, heble, etc) tarcze tez po 110kkm.

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:32:23 am »

andrzej

  • Gość
ludzie co wy tu wypisujecie?? to ze klocek szybko sie sciera i syfi felge to jego zaleza.... szczegolnie jesli to ferrodo. jest on bardziej miekki i pracuje w wyzszych temperaturach, a co za tym idzie lepiej hamuje. najlepsze modele wogole ponizej okreslonej temperatury( jak sa zimne) wogole nie hamuja ale to juz klocki do wyscigow. a to ze ktos zmienil zwykla tarcze na brembo to oczywiste ze zacznie lepiej hamowac bo brembo jest wykonana z lepszych materialów. Także mieciob jezeli chcesz miec lsniace felgi i seryjne hamulce to kup podstawowy model ferrodo.

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:34:48 am »

kowal

  • Gość
jak polonez dotrzyma kolejnej wymiany tarcz (jak tak dalej pojdzei to 220kkm dopiero wymiana  :twisted: )to sobie brembo kupie

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2006, 11:16:12 am »

RooS

  • Gość
jesli komus zalezy na czystch felgach a jednoczesnie tez lepszych hamowaniu  mozna sie zastanowic nad klockami firmy EBC z serii greenstuff.. trzeba poszukac ale mozna utrafic te klocki do polda

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2006, 11:50:21 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "RooS#1885"
jesli komus zalezy na czystch felgach a jednoczesnie tez lepszych hamowaniu  mozna sie zastanowic nad klockami firmy EBC z serii greenstuff.. trzeba poszukac ale mozna utrafic te klocki do polda

ponoć EBC nie ma do polda ta twierdz? w sklepie

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2006, 16:50:08 pm »

mieciob

  • Gość
to ze brudza to juz moge zcierpiec i tak niemam  alusów  a  talowe  mam czarne wiec  mi  to zwisa. Kupilem zestaw brembo i ferrodo  w jakims rzeczywiscie czerwonym opakowaniu
Zjem obiad i pujde montowac i te?cic :)

EHEHEH działa. Jeszcze sie niedotarły ale róznica jest  duża. ALE  zeby niebyło tak wesoło. Lewy  zacisk  łapie tak  że przy po?lizgu rzuca fura jak  10 w skali boforta. Patrzylem  co jest  nie tak  ale nieznalazlem. Tloczek  chodzi  luzno  jeden i drugi, ojciec mowi ze  to wina  takich  zaciskow o kant d.. rozbić  :(  ale  dziala :)

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2006, 22:48:58 pm »

andrzej

  • Gość
akiedy ostatnio wymieniales płyn?? stary płyn zawiera duzo wilgoci i traci swoje wlasciwosci. przepompuj go na nowy i odpowietrz caly uklad... poczujesz roznice

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:41:55 pm »

mieciob

  • Gość
płyn hamulcowy. eh chialbym wiedziec kiedy  byl zmieniany, kolo od którego  kupilem poldka kompletnie  niedbal o  płyny jakiekolwiek.
Wczoraj  zazadzilem zmiane   ukladu wydechowego i przy okazji oleii przekladniowych i... o  BOZE  to co sie wylalo z mostu przypominało błoto tak samo  ze skrzyni biegów. Przemyłem rop? zmieniłem uczczelki na misce olejowej bo  ten inbecyl tak  ja skręcił ze  sie rozmazała  a widac ze  jeszcze tam silikonu  nar?bał :? .
Za hamulce wezme sie po swietach  tylko  jest jedno  ale.  pare razy we fiaciorze przy odpowietrzaniu urwalem  odpowietrznik i była bieda, i  az mi sie niechce tego tutaj robić.
Jest moze jaki? patent na takie zarazy?? jaki? ?rodek ?? WD40  niebardzo  pomaga :/

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2006, 15:45:22 pm »

andy_c

  • Gość
najlepiej jakbys wyciagnal kazdy zacisk i go rozebral. sprawdzisz wtedy czy tloczki sa ok, jak pracuja, wymienisz uszczeli bo pewnie sa juz do wymiany, no i spokojnie w imadle odrecisz odpowietrznik i wkrecisz najlepiej nowy. a pozniej zamontuj wszystko i przepompuj uklad. jak bedziesz odpowietrzal to pamietaj o dolewaniu plynu do zbiorniczka zeby nie jechac na sucho, bo mozesz pompe zatrzec.

czerwone klocki ??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2006, 16:17:06 pm »

mieciob

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
no i spokojnie w imadle odrecisz odpowietrznik

otuż to  że  takie  patenty juz prubowalem i w wiekszosci przypadkow niedziała i  jest płacz.  rozgrzebywalem  zaciski 2 tyg temu  tylko ze niewyci?galem tłoczków. Wysunołem i  czy?ciłem.