Autor Wątek: Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?  (Przeczytany 14422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« dnia: Kwiecień 18, 2006, 21:31:14 pm »

katran

  • Gość
Witam. W przednim lewym zacisku mam urwany odpowietrznik. S? to zwykłe hamulce (nie Lukas). Chciałem się dowiedzieć jakie s? sprawdzone sposoby na tego typu problem. Chciałbym wymienić klocki i jednoczesnie gumki uszczelniaj?ce w zacisku a bez odpowietrznika jest to raczej nie możliwe. Za pomoc dziękuję.

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2006, 22:19:34 pm »

thomas#1840

  • Gość
a niby czemu bez odpowietrznika jest to niemożliwe ? je?li kto? Ci pomoże to może dasz rade go delikatnie rozwiercić wiertłem miarke mniejszym od niego ( resztę wydłubiesz) ,jak masz dostęp do dobrych rozwiertaków to warto spróbowac , przedtem lekko podgrzej kopyto .Jak nie dasz rady to pozostaje Ci albo zakup używki ( sprawnej) ceny różniste ale w 50 powinno sie zamkn?ć , albo po demontazu wszystkiego z kopyta i montazu ponownym odpowietrzenie go z przewodu ( o ile nie cieknie z tego urwanego odpowietrznika)  ;)


użyj szukajki było o tym mase razy , jutro zamykam i przenosze do "Jak odpowietrzyć bez odpowietrzników"    ;)

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2006, 23:44:32 pm »

Godzill

  • Gość
rozwiercanie w 90% sie nie udaje zrobie na odpowietrznik z żuka czyli taki wiekszy wystarczy przegwinotowac na M8 tez nie zdaje egzaminu ,wiec zapomnij o wyciaganiu rozwiercaniu ,jezeli ci to bardzo przeszkadza to skocz na szrot i za 20-30zł kup inny i powiedz zeby ci gosciu odkrecił odpowietrznik na miejscu  ;)

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2006, 23:53:11 pm »

ajk#1212

  • Gość
najlepsze wyj?cie zakup używki, wiercenia nie polecam ceny ok 40-50 zeta w ostateczno?ci można odpowietrzyć na ?rubie przewodu hamulcowego :idea:

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2006, 08:39:47 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Jak masz migomat to da sie zrobic. Rozwiercasz odpowietrznik wietlem fi 4-5 (ale nie za gleboko) i zaspawywujesz tak, zeby spaw zalal caly otwor po wieceniu, a na mas koniec do odpowietrznika nakretke, czekasz az ostygnie i wykrecasz. :D Ja tak juz dwa odpowietrzniki wykrecilem, ale podstawa to migomat, ktory nie wszyscy posiadaja.  :?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2006, 09:25:18 am »

katran

  • Gość
A czy jak wyjme tłoczek żeby wymienić gumowe uszczelki to potem dam rade to zmontować używaj?c jako odpowietrzenia ?ruby mocujacej przewód hamulcowy do zacisku?

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2006, 09:41:51 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Nie gwarantuje, ze dobrze odpowietrzysz uklad w taki sposob.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2006, 10:02:27 am »

kan

  • Gość
Najlepiej zostaw to tak jak jest a odpowietrzaj na przewodzie hamulcowym.

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2006, 11:05:15 am »

Meggido

  • Gość
W ogóle łeb urwany czy tylko obrobiony?

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2006, 11:50:08 am »

thomas#1840

  • Gość
łysy,  nie nawiercałes chyba jeszcze skoro tak twierdzisz , ja jeden sknociłem bo walczyłem sam z tym i bez konkretnego podparcia kopyta ale z pomocn? dłoni? i powoli udało się rozwiercić i żukowski odpowietrznik hula w kopycie juz 1.5 roku   ;) , jak nie masz warunków katran,  to kup używke ( sprawn?) i wymień a z tym pobaw się w wolnym czasie jak Ci się uda to będziesz miał zapas  :) , na przewodzie też da się odpowietrzyć  ;)

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2006, 12:14:36 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Jeżeli jest ukręcony, a nie leci z niego płyn, to odpowietrzasz na przewodzie i na razie można je?dzić, a pó?niej to tak jak radz? koledzy ;)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2006, 13:20:49 pm »

Ja miki1406

  • Gość
Ja tam jak ukręciłem odpowietrznik(co w Tavri było zjawiskjiem notorycznym  :? ) To niosłem zacisk do ?lusarza płaciłem 10zł za sztukę  (+nowy odpowietrznik) i niech się martwi  :D  3 zaciski zrobił mi tak bez problemu (oczywi?cie dwa od innej Tvrii) a 4 troszkę mu zszedł  :cry:  Ale wstawił tulejkę  :?  Troszkę do tego sceptycznie podszedłem ale okazało się malinka  :P

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2006, 22:01:01 pm »

katran

  • Gość
Kupilem dzi? na złomie używane zaciski. Znalazłem Poloneza Caro i wykręciłem dwa tylne i jeden przedni. Akurat lewy bo o taki mi chodzilo a prawy kto? musiał wykręcić wcze?niej. Ale jak zabrałem się do wymieniania pojawił sie problem.  Okazało się że mam przedni prawy zacisk chociaż na złomiw wykręcałem lewy. Jak to możliwe? Znalazłem jedyne wytłumaczenie całej sprawy. Zaciski wykręciłem prawdopodobnie z Poloneza diesla a w nich zaciski s? montowane za tarcz? patrz?c w kierunku jazdy. W polonezie 1.6 Gli zaciski s? montowane przed tarcz? patrz?c w kierunku jazdy. Zaciski s? takie same różni je jedynie miejsce montażu.
Przedniego zacisku nie wymieniałem jedynie wymieniłem klocki.
Zabrałem sie za tylni zacisk i tu pojawiły się pewne problemy. Po zdjęciu zacisku tłoczek nie chciał się wkręcić. Na szczę?cie kupiłem na złomie też tylne zaciski i z jednego z nich yktęciłem tłoczek i wkręciłem do swojego zacisku. Było już pó?no więc nie zabierałem się za drug? stronę z tyłu. Odpowietrzyłem zacisk który robiłem i my?lałem że wszystko będzie dobrze jednak okazało sie że hamulce prawie wogóle nie działaj?. Nie wiem co jest grane. Raczej nie zapowietrzyłem przodu bo nie ruszałem przewodu przy zacisku a odpowietrznik jest urwany więc jego też nie ruszałem.
Chciałem się dowiedzieć czy zapowietrzenie jednego tylnego zacisku mogło zapowietrzyć cały układ? Czy odpowietrzanie przewodem hamulcowym przy zacisku (bez użycia odpowietrznika) jest 100% skutecznym sposobem na odpowietrzenie hamulców? Byłbym wdzięczny za rady jak dalej post?pić.

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2006, 00:02:24 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Caly uklad? Moze, ja u siebie tak zapowietrzylem przod. Ale nie koniecznie, jezeli zle odpowietrzyles  tyl, to bedziesz mial i tak miekki pedal hamulca.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2006, 15:09:09 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Ja cale zycie mam pourywane odpowietrzniki i zawsze odpowietrzalem na przewodzie i nie mialem problemow nigdy z hamulcami... Tak wiec smialo na przewodzie mozesz odpowietrzac, ale moj ojciec uczyl mnie ze zawsze po przekatnej... lewy tyl, prawy przd, prawy tyl, lewy przod...ale nie wiem dlaczego wg niego to takie wazne...

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2006, 16:15:04 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Po przekatnej?? Mnie zawsze uczono aby zaczynac od najdalej polozonego od pompy zacisku i odpowietrzac "do" najbizszego.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2006, 16:36:34 pm »

Drobek

  • Gość
MaciejFSO#1830, zgodze sie z Toba, zaczynasz od prawego tyłu ,lewy tył ,prawy przód,  lewy przód i tak jak mówia koledzy mozesz smiało odpowietrzac na przewodzie lub przewodach jak pourywasz wszystkie  :D

Urwany odpowietrznik zacisku hamulca - jak wykrecić?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2006, 15:55:12 pm »

Andrzej1980

  • Gość
TEz mialem taki problem ze z tylu urwaly mi sie odpowieczniki a ze tloczek nie chcial sie wkrecic to po paru wcisnieach pedalu hamulca wyskoczyl:)) wkrecilem go i probowalem odpowietrzyc odkrecajac przewod ale cos mi to nie wychodzilo i zrobilem to w inny sposb
wyciska sie tloczek i trzyma w rekach dociskajac do cylinderka hamulca ,druga osoba delikatnie wciska pedal hamulca wyciska sie troche plynu ale rowniez powietrza jak juz plyn przestanie sie pienic wkrecam tloczek i jest OK hamulce rowno trzymaja :)