Autor Wątek: przycienianie szyb  (Przeczytany 7636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przycienianie szyb
« dnia: Kwiecień 22, 2004, 10:51:29 am »

Ajsza#1678

  • Gość
mam pytanie czy ktorys z was sam przyciemnial szyby w swoim polciu czy DFie?? bo mnie nie stac na przyciemnianie w fimie bo mi powiedzili 350PLNow. Jesli ktorys z was to robil prosilbym o krotki opis tej operacji z gory dzieki za kazda odpowiedz

przycienianie szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:12:49 pm »

Bolo

  • Gość
Ja w swoim nie robilem...ale pomagalem koledze jak przyciemnial w swojej Skodzinie  :mrgreen:

Jedno co powiem...to tyle ze wyszlo to h...pelno babelkow, porysowalismy ta folie...

Ale moze Ci sie uda...  :roll:

przycienianie szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:29:57 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
mam taka nadzieje ze sie uda, ale czekam na wypowiedzi innych. Bolo na co kladliscie ta folie na wode??

przycienianie szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:40:11 pm »

Bolo

  • Gość
Na Ludwika :D

Jesli mam cos doradzic...to lepiej jak juz chcesz nakladac...zrob sobie test...zmarnuj jakis kawalek szyby (mozesz u szklarza kupic odpadki za grosze) i naloz na to filie...zobacz jak Ci wyjdzie...

A jak bylem kiedys przypadkiem w zakladzie gdzie zakladaja ciemne szybki to uzywali suszarki...takiej zwyklej do wlosow :) Ale w jakim celu...moze zeby podgrzac folie i zeby sie skurczyla i ladnie przylegala do szyby...ale to jest moje rozumowanie

przycienianie szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:40:49 pm »

Bickers

  • Gość
to jest zajebiscie proste instrukcja jest jak to się robi a co lepsze ja z kumplem przyciemniałem na dworze to :D tylko rób to wtedy kiedy nie ma duzego wiatru :-) a szyby wyglądają tak jak by to robił profesjonalista niema zadnych baloników itp zadnych włosów. tylko dopbrze namocz szybe i ze 4 razy wyciskaj z niej wode sciagaczka dobrze dociskajac ją a jesli obklejasz tylnią szybe to przez 2 tygodnie nie właczaj ogrzewania jej bo ci by powstały takie paski. powodzenia ja się teraz biore za przednie raz już odklejałem :D

przycienianie szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2004, 12:59:02 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
to teraz kolejne pytanko ile czasu na to potrzebuje?? cale auto bez czolowej szyby

przycienianie szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2004, 13:56:13 pm »

Bolo

  • Gość
Skoda... zrobienie calego auta (wraz z rozlozeniem tapicerki, wyciaganiem szyb, przyciemnianiem, wkladaniem szyb, zalozeniem tapicerki) 2 dni

Dlaczego tyle...bo po zalozeniu folii zostawilismy na jedna nocke szybki zeby ladnie wyschly...aaa cos mi sie przypomnialo...na szybach od drzwi wyszlo na jako tako...ale na tylniej slabo  :sad: ale juz pamietam dlaczego !! Bo w Skodzie (byla to 105) tylna szybka jest "wypukla", pewnie dlatego tak zle nam ta tylnia wyszla, w Poldku masz wszystkie szybki "proste"  :roll:

przycienianie szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2004, 18:19:12 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
dzis podjechalem do dwoch firm w jednej czekalbym 2 a w drugiej 6 godzin ciekawe od czego zalezy ten 4 godzinny poslizg??  :shock:

przycienianie szyb
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2004, 21:13:52 pm »

Czaku

  • Gość
Ja kupilem sobie szybki ciemnie  gotowe zrobione   za 5 zl sztuke boncze oraz tylna za 10 zl efekt extra  sa naprawde extra zrobione  :roll:

przycienianie szyb
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2004, 23:40:29 pm »

Arapaho

  • Gość
Potwierdzam, oklejalem szyby sam w swoim Poldku. Wszystkie najpierw wyjalem, potem odtluszczylem benzynka i z uzyciem bardzo duzo wody, ew. z odrobina ludwika kladlem folie. Nastepnie specjalna packa wyciskalem spod spodu wode. Pozostawilem tak oklejone szyby na noc aby woda odparowala i folia sie przykleila. Na drugi dzien, ostrym nozykiem pobcinalem brzegi i wlozylem szyby do samochodu. Mam juz je trzeci rok, zadnego babelka czy paprocha. Jedynym minusem folii kupionych w sklepach samochodowych jest fakt, ze plowieja od slonca. Moje strasznie sie rozjasnily przez 3 lata.

No ale nic, Poldka sprzedaje a dzis wlasnie kupilem folie do kolejnego swojego samochodzika i w sobote zaczynam zabawe.

P.s. W zakladach uzywaja suszarek, tylko i wylacznie po to, aby szybciej wyparowala woda z pod folii i zeby szybciej mogli je dalej "obrabiac".

Powodzenia

przycienianie szyb
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2004, 09:28:09 am »

Bickers

  • Gość
przyciemnianie szyby jest dosyc szybkie tak jak tu piszą klubowicze od 2 do 6 godzin nawet zalezy jak to umie czy już to robił  ale to samo przyciemnianie z wysuszeniem a montaz ich do auta to jakas godzinka z przodu chyba trzeba zdjąć tapicerke uwarzaj na uszczelki :-)

przycienianie szyb
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2004, 13:19:33 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
Bickers a ty wklejales atesty??

przycienianie szyb
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2004, 21:16:01 pm »

azio

  • Gość
Panowie.
Przecież przyciemnianie szyb  to juz pestka, wyjęcie szyb(z drzwi) do dopiero problem.
Ale jak juz uda ci sie uzbierac wszystkie szyby to smiało łap na ściereczke, płyn do okien i szorujemy szybki na luxus
Jak juz wypolerujesz szkło, to kładziesz szybe na starym kocu (ponieważ folia lubi sie do wszytkiego przylepić i cieżko franca odlepic) i znowu myjesz szybe od strony wew. a następnie
1. zalewasz całą szybe płynem do mycia szyb,
2. odklejasz z foli przyklejony papier
4. polemasz całą folię tym samym płynem do okien.
5. przykładasz folie do szyby i macka odprowadzasz wode.
6. No to juz jest koniec.
Jezeli faktycznie chcesz szybko to zrobić - mozesz użyc suszarki do włosów tylko pamietaj ze musisz jej uzywac z duzej odległości od foli(bo sie skurczy)
Aha przyciemninie tylniej szyby oraz tylnich trzwi zajeło mi 6 h.
Życze powodzenia  i pamietaj dużo płynu używaj.

przycienianie szyb
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2004, 21:23:33 pm »

azio

  • Gość
Zapomniałem efekt okejania widoczy w mojej galeri . zapraszam.   :70:

przycienianie szyb
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2004, 21:49:11 pm »

Bickers

  • Gość
niby atest wklejam ale te atesty sa jak o dupe potuc policja ma to w dupie za przeproszeniem oni maja swoje prawo i zeby zarobić kase i żeby z nich dudka niezrobić i tak postawiom na sobie chodz byś miał nawet w dowodzie wbity atest to i tak ich to nieobchodzi oczywiscie mówie o przednich szybach.

przycienianie szyb
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2004, 21:52:27 pm »

Bickers

  • Gość
ale zanim spryskasz tą szybe tym płynem do szyb to sprawdz czy ten płyn niem,a żadnych srodików toksycznych które by ci mogły zniszczyć folie ja tam robiłem to na bazie wody.

przycienianie szyb
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2004, 11:33:11 am »

Radecki Marcin

  • Gość
Ja przyciemniałem rok temu  w caro z kumplem silanem byłym klubowiczem (teraz espero ) koszt folii 150 zyli i żadnego bombla folia najczarniejsza i wogóle niewyjaśniała tylko od środka ciut jaśniej ale na zewnątrz nic niewidać w środku polecam ale trzeba ją dobrze wykleić jak tego nierobiłeś to daj sobie siana

przycienianie szyb
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2004, 09:47:22 am »

Ajsza#1678

  • Gość
kolego Radecki nie lubie siana i pobawie sie w przyciemniane szybek  :twisted:

przycienianie szyb
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2004, 21:09:48 pm »

sztywny13

  • Gość
Lamerskie pytanie. Czy koniecznie trzeba demontować szyby, tylną i trójkąty ?

przycienianie szyb
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2004, 14:33:13 pm »

Bartek

  • Gość
hej a jak wam sie wydaje opłaca sie założyć te szyby co reklamują w GT chodzi mi o te przyciemnianie z atestem te piecowe na pewno ktoś słyszał o tym odobno widac przez nie ze środka jak przez normalne szyby????ma ktoś coś takiego??ciekawwe ile to kosztuje do poloneza