Autor Wątek: dziwny problem z hamulcami  (Przeczytany 2130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziwny problem z hamulcami
« dnia: Maj 29, 2006, 14:33:29 pm »

wic123

  • Gość
witam,mam dziwny problem z hamulcami.jechalem i dzialaly normalnie az ktoregos razu jak wcisnalem pedal to wpadl praktycznie do konca.nie bylo plynu w malym zbiorniczku.odpowietrzone hamulce i dalej w droge.za tydzien znowu mi sie skonczyl plyn tylko ze hamulce sie nie zapowietrzyly bo zdazylem dolac jak bylo malo.dzis znowu uciekl caly plyn.co to moze byc ze tak ucieka? :(

dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2006, 15:46:08 pm »

Arnold

  • Gość
może nieszczelne przewody ;)

dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2006, 15:56:16 pm »

thomas#1840

  • Gość
prwdopodobnie wyciska ci płyn w niewielkich ilo?ciach przez uszczelke tłoczka , płyn wtedy ?cieka po klocku na felge, rozbryzguje się i na ziemi ( w czasie postoju) niewiele co widać , przechodziłem to już . Oczywi?cie bior?c pod uwagę ze masz mały ubytek , moze ci już też puszczać gdzie? na okuciu węża elastycznego je?li masz starawe i zakręcone w taki sposób że jest mocno wygięty . Nie masz większego wyboru jak tylko wszystkie zaciski i przewody po kolei obejrzeć i to najlepiej w suchy dzień po krótkiej jeżdzie , je?li gdzies masz wyciek to wilgoć zlokalizujesz natychmiast.

dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2006, 17:40:50 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Jakie hample?? Lucas lubi ciekn?c na tyle. Nie widać tego. Czasem można odczuć słabsze hamowanie jednego koła. Ja już zmieniałem w obu autach cylinderki (może efekt mojej do?c dynamicznej ekspoatacji ). Może przepuszcza pompa. Najprosciej obejrzyj pompę czy gdzie? przy niej nie widać wycieku. Pózniej kolejno zdejmuj koła i ogl?daj zaciski. Powinny być suche. Na tyle jesli to lucas powiniene? zdjac bembny. też powinno byctram sucho i kupka kurzu :P jesli gdzie? bedzie brudno i mokro masz winowajce. W autach ze starymi hamplami takim miejscem wycieków jest regulator siły hamowania umieszczony pod autem nad mostem.

dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2006, 21:19:54 pm »

gizmo

  • Gość
mi tez kiedys tak ciekly mialem wtedy kwadrata i laczenie przewodu z zacikiem  tamdedy uciekal plyn musialem dolewac raz na miesiac

dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2006, 23:54:49 pm »

Piterson

  • Gość
Sprawdz felgi od wewnatrz, jeżeli któras z nich bedzie mokra to juz masz odpowiedz który zacisk lub przewód puszcza płyn. W moim przypadku płyn uciekał z winy uszkodzonego pierscienia uszczelniajacego tłoczek