Autor Wątek: amortyzatory Caro+  (Przeczytany 5748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amortyzatory Caro+
« dnia: Czerwiec 21, 2006, 15:28:28 pm »

Bigo

  • Gość
Witam wszystkich. Wła?nie wróciłem ze stacji dignostycznej i stwierdzili że do wymiany mam wszytkie amortyzatory. W zwi?zku z tym mam pytanie jakie s? najlepsze amortyzatory do Caro plusa? Nie mam zamiaru wymieniać sprężyn i modyfikować resorów, chodzi mi o amorki do fabrycznego zawieszenia.

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2006, 15:32:02 pm »

andy_c

  • Gość
oczywiscie najlepszy jest bilstein.... ale skoro zamierzasz jezdzic na serii to monroe w zupelnosci wystarczy....

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2006, 15:42:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciezko podac jakas konkretna marke amorow (poza tymi naprawde drogimi)
kazdy moze pasc  ,wiec obojetne jakie kupisz
na przod radzilbym wziac te przeznaczone do Trucka ,najlepiej gazowe ,na tyl tez mozna dostac gazowe w konkretnej cenie (80-90pln)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2006, 15:48:59 pm »

vox+241

  • Gość
Podobno dobrze spisuj? się Delphi Duo Control, Monroe ale nie sensatrack

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2006, 16:07:41 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Hmm a ja mam taki problem bo byłem w sklepie ostatnio i nomrlanie miał delphi ale nie wime dokłądniejak się nazywały ale chciałbym swojego pluszaka bardziej utwardził bo każdy zakręt czuje i te fotele jescze nie trzymają na boki....A można jakos amory kupic tylko ze o większej twardości albo cóś?? tlko takie same ale twrdsze...A co do przodu to było coś od amorach do trucka ale którego?? A co ze sprężynami?? Wiem że było coś na ten temat....Ale nie obczajam tak jakoś....

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2006, 16:36:01 pm »

Bigo

  • Gość
Cytat: "vox#241"
Podobno dobrze spisuj? się Delphi Duo Control, Monroe ale nie sensatrack

Dlaczego nie sensatrack? Słuszałem że to dobre amorki.

[ Dodano: 2006-06-21, 16:38 ]
Cytat: "KGB"
ciezko podac jakas konkretna marke amorow (poza tymi naprawde drogimi)
kazdy moze pasc  ,wiec obojetne jakie kupisz
na przod radzilbym wziac te przeznaczone do Trucka ,najlepiej gazowe ,na tyl tez mozna dostac gazowe w konkretnej cenie (80-90pln)


Cena to raczej sprawa drugorzędna. A w pytaniu może trochę ?le się wyraziłem: chodziło mi pewno?ć prowadzenia a nie ich długowieczno?ć bo na naszych dziurach to raczej żadne nie s? długowieczne

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2006, 17:18:44 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "vox#241"
Podobno dobrze spisuj? się Delphi Duo Control, Monroe ale nie sensatrack

niech cie ręka boża broni przed Delphi
wiekszego syfu niż ta firma to ja nie widziałem nigy

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2006, 17:23:01 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "Bigo"
Cytat: "vox#241"
Podobno dobrze spisuj? się Delphi Duo Control, Monroe ale nie sensatrack

Dlaczego nie sensatrack? Słuszałem że to dobre amorki.



Podobno szybko sie zużywaj? i bywaj? reklamacje.

[ Dodano: 2006-06-21, 17:26 ]
Pudzian_Puławy,  było... poszukaj

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2006, 17:51:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Delphi  z tylu padly mi w 3 lata ,ale pierwszy rok ladnie sie trzymaly - czuc bylo ,ze sa twardsze
tylko ze JA mam tylne od Trucka
dopuki Delphi nie przejelo Krosna to amory Krosna byly wypas - we fiaciorze conajmniej7 lat byly i na ostanim przegladzie wykazywaly 78-81 % sprawnosci

co do prowadzenia ,to sam nie posiadam ,ale podobno gazowe sa lepsze od olejowych
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2006, 17:56:34 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "vox#241"
Cytat: "Bigo"
Cytat: "vox#241"
Podobno dobrze spisuj? się Delphi Duo Control, Monroe ale nie sensatrack

Dlaczego nie sensatrack? Słuszałem że to dobre amorki.



Podobno szybko sie zużywaj? i bywaj? reklamacje.

[ Dodano: 2006-06-21, 17:26 ]
Pudzian_Puławy,  było... poszukaj

u mnie amortyzatory nadawały sie do reklamacji po 6 miesiacach jazdy (12 ty? km) miały 34% i 38% sprawno?ci
pan w sklepie powiedział,że może przyj?c do reklamacji ale musze je zdemontować i dostarczyć do sklepu w którym kupowałem (na własny koszt) :D
olałem go i napisałem do producenta a on to samo
potem dowiedziałem się ,że gdybym robił to w serwisie to musiał by tym zaj?c się serwis a u nich wymiana była by za free

P.S akumulator Delphi wyzionoł ducha po ok 2,5 roku ( 2 miesi?ce po zakończeniu gwarancji)

więc nigdy już nie kupie produktów tej firmy

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2006, 19:41:40 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "Pio555#1882"
Cytat: "vox#241"
Cytat: "Bigo"
Cytat: "vox#241"
Podobno dobrze spisuj? się Delphi Duo Control, Monroe ale nie sensatrack

Dlaczego nie sensatrack? Słuszałem że to dobre amorki.



Podobno szybko sie zużywaj? i bywaj? reklamacje.

[ Dodano: 2006-06-21, 17:26 ]
Pudzian_Puławy,  było... poszukaj

u mnie amortyzatory nadawały sie do reklamacji po 6 miesiacach jazdy (12 ty? km) miały 34% i 38% sprawno?ci
pan w sklepie powiedział,że może przyj?c do reklamacji ale musze je zdemontować i dostarczyć do sklepu w którym kupowałem (na własny koszt) :D
olałem go i napisałem do producenta a on to samo
potem dowiedziałem się ,że gdybym robił to w serwisie to musiał by tym zaj?c się serwis a u nich wymiana była by za free

P.S akumulator Delphi wyzionoł ducha po ok 2,5 roku ( 2 miesi?ce po zakończeniu gwarancji)

więc nigdy już nie kupie produktów tej firmy

Z amortyzatorami Delphi miałe? styczno?ć? Ja nie ,ale słyszałem same dobre opinie o tych amorkach.

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2006, 20:01:42 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
cały czas mam na mysli produkty firmy Delphi

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2006, 21:14:29 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Pio555#1882"
cały czas mam na mysli produkty firmy Delphi


No tak ale zawsze4 mozna kupic i sie samemu przekonac bo moze sie akurat tobie trafił badziew....

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2006, 21:24:15 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
no dobra ja chce utwardzić tył a mam zużyte dwa na stanie  :D czy jakbym chciał robić regeneracje to da rade zażyczyć sobie żeby zrobili je twardsze?? kto? orientuje się w kosztach??

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2006, 21:42:47 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Amory na przód od szerokiego caro czy tam plusa wystarczaj?. trucka s? słabe. maj? mniejsz? siłe ugięcia ale zeto mocniejsz? siłe odbicia. czyli auto bedzie nurkowało dziobem. aby? nie założył od w?skiej wersji bo wtedy to istna wanna. sensa monroe miałęm i siędobrze spisywały co do delphi hmmm moje po roku szmelce kayaba czy jak się to pisze robi amory a jak nie to masz od fiata 132 amory 75zł (sztuka przód) zwykłe 210 olejowo gazowe i ful wypas za 395zł sztuka bilstein 550zł sztuka na przodzik ale nic lepszego już niema. auto ideał wtedy

[ Dodano: 2006-06-21, 21:44 ]
utwardzenie robi? w cenach groszowych i można sobie zarzyczyć twardosc, zawozisz utwardzaja odbierasz i montujesz i sięcieszysz jazd?  :mrgreen:

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2006, 21:58:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Van#1860"
. trucka s? słabe. maj? mniejsz? siłe ugięcia ale zeto mocniejsz? siłe odbicia. czyli auto bedzie nurkowało dziobem.

no i o to chodzi w amorze - od ugiecia sa sprezyny  :mrgreen:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2006, 07:39:28 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "KGB"
Cytat: "Van#1860"
. trucka s? słabe. maj? mniejsz? siłe ugięcia ale zeto mocniejsz? siłe odbicia. czyli auto bedzie nurkowało dziobem.

no i o to chodzi w amorze - od ugiecia sa sprezyny  :mrgreen:



A moze wiecie co? na temat tych gum usztywniaj?cych na allegro tego dużo co w sprężyny się prykuje...?? :roll:

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2006, 09:59:00 am »

Cycu_E30

  • Gość
a co mamy wiedziec? usztywnia sprezyne , najlepiej wymienic je po 0,5 roku, zalezeni od tego jak chcesz miec usztywnione wkladasz je albo nisko albo w polowie sprezyny

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2006, 10:22:59 am »

kan

  • Gość
Ja mam na przodzie Delphi Duocontrol a tył Monroe Sensatracki i uważam że to bardzo dobre rozwięzanie. Na tył też bym załozył DuoControle ale dla Plusów nie produkuj?. Po przebiegu ok 80kkm na tych amorkach nie ma żadnego problemu. Do normalnej jazdy gum do spręzyn nie polecam chyba ze masz dużo pieniędzy na wymianę plomb w zębach.

amortyzatory Caro+
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2006, 10:43:37 am »

Cycu_E30

  • Gość
kan, ale jak zalozysz jedn?gume na sam dol to lekko Ci usztywni, nie wylec? odrazu plomby w zębach, juz niejednym autem takim jezdzilem i nie ma tragedii...... sam nad tym myslalem ;d