Autor Wątek: przewody pradowe do glosnikow.  (Przeczytany 7321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przewody pradowe do glosnikow.
« dnia: Czerwiec 22, 2006, 00:03:44 am »

Guciu1801

  • Gość
Witam. zalozylem u siebie w aucie kable pradowe (grube i sztywne) do glosnikow. Uznalem, ze sa grube, wiec powinny spelnic swoja role. czy mam racje? sa ulozone w niepracujacych miejscach, wiec nie beda sie zalamywac ani pekac. czy te kable w ogole nadaja sie do podlaczania glosnikow? Nie mowie o klinice dzwieku tutaj, ale raczej o zwyklym, dosc czystym brzmieniu.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2006, 08:02:22 am »

YARRA#1867

  • Gość
ja tam w domu miałem przez jakis czas  kolumny podpiete na kablu pr?dowym - linka 2*1,5mm i smigały, ale generalnie chyba lepiej kupić kabel gło?nikowy z miedzi beztlenowej, co do przekroju to jak nie masz jakichs wynalazków to przekrój 1mm powinien załatwic sprawę, pewnie 0,75 tez wystarczy.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2006, 10:23:38 am »

Guciu1801

  • Gość
no wlasnie. Nie mierzylem tego kabla, ale prawie na pewno jest grubszy niz 1mm.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2006, 10:31:09 am »

Cycu_E30

  • Gość
im grubszy przewód tym mniejsza rezystywnosc , a im cienszy tym większa (albo na odwrót :?: juz mi sie miesza) chodzi o rezystancje--> opór jaki stawia materiał podczas przeplywu pr?du, najlepsza do glosnikow jest miedz beztlenowa oczywiscie   ;)

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:12:41 pm »

Meggido

  • Gość
Hmmm... Mied? jest mied?... O co tu chodzi??

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:58:32 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Mied? beztlenowa jest duzo "czystsza" od zwykły ch przewodów.... , Mied? beztlenowa posiada w 1 metrze mniej kryształów przez co elektrony napotykaj? na swje drodze mniej przeszkód , zwykły przewód posiada więcej krysztaów przez co dzwięk jest na nich gorszy (nieznacznie ale jest!)  ;)

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2006, 19:31:43 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Guciu przeciesz Ty masz kabel pradowy taki jak sie w ziemi kładzie  :mrgreen: zyły id?ce w nim to drut  :mrgreen: bardziej one sie nadaja pod 220V niz pod głosniki chyba :P
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2006, 20:04:35 pm »

ka3or#1818

  • Gość
ja bym tam nie kombinowal. Na allegro kable do głosników s? tanie i dobre. Ja mama gło?niki podł?czone na oryginalnych kablach co dostałem do gło?ników. orginalna instalacja jest zwinięta i schowana

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2006, 18:00:50 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Wlasnie wlasnie Guciu... tutaj warto zauwazyc ze Twoje kable to nie kable... Kabel dla mnie to jest linka, a ty masz - poizolowane druty :!:

Moja opinia na ten temat jest taka, ze trzeba podpiac na tych drutach, a pozniej sprawdzic na normalnych przewodach... Ale jak na moj gost to te wynalazki co masz zalozone nie bardzo dadza rade... zagrac, pewnie to i zagra, ale bez rewelacji...

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2006, 18:08:51 pm »

Guciu1801

  • Gość
zawsze mozna to wyjac. Po prostu lezaly sobie nieprzydatne... to przygarnalem :D

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2006, 19:17:54 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
ja mam od wzmacniacza z AVT 4 x 40W kable 2,5 mm2
od wzm. subwoofera do glosnika mam chyba 4mm2

ale przy okazji mam takie male pytanko
po co dawac takie grube przewody do zasilenia wzmacniaczy ,skoro na samym przodzie linii wypadaloby zastosowac bezpiecznik, zeby sie samochod nie spalil
wiec na samym poczatku tego przewodu grubego mamy piekna zwezke ktora ogranicza przeciez prad i sens grubego przewodu za nim
przynajmniej ja to tak rozumiem
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2006, 21:21:56 pm »

WKLIW

  • Gość
nie jest dokładnie tak jak my?lisz  opór nie zależy tylko od grubo?ci przewodnika ale także od jego długo?ći  więc je?li masz  cienki kabel długo?ci 1m to masz duży opór a je?li cienki i bardzo krótki to opór jest niewielki .  Je?li sie myle to niech  kto? mnie poprawi ale chyba tak to jest.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2006, 08:29:18 am »

Michal

  • Gość
Dokładnie, im dłuzszy przewód do założenia, musi być grubszy.

[ Dodano: 2006-06-28, 08:32 ]
Cytat: "AndrewS#100"


ale przy okazji mam takie male pytanko
po co dawac takie grube przewody do zasilenia wzmacniaczy ,skoro na samym przodzie linii wypadaloby zastosowac bezpiecznik, zeby sie samochod nie spalil
wiec na samym poczatku tego przewodu grubego mamy piekna zwezke ktora ogranicza przeciez prad i sens grubego przewodu za nim
przynajmniej ja to tak rozumiem


ale bezpiecznik to kawałek grubej blachy o małej długo?ci, i nie stawia większego oporu od zwinietych klilku tysięcy cienkich jak włos drucików.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2006, 17:23:28 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
no to zalezy jaki ten bezpiecznik, bo przeciez np. taki 10 A to cienki drucik, a porownujac przekroje, to w przewodzie 2,5 mm2 jest kilka takich "bezpiecznikow"
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2006, 23:28:02 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "AndrewS#100"
no to zalezy jaki ten bezpiecznik, bo przeciez np. taki 10 A to cienki drucik, a porownujac przekroje, to w przewodzie 2,5 mm2 jest kilka takich "bezpiecznikow"



A ja mam bezpiecznik 40 A zaraz za akusiem i przed sybyferem taki sam chyba ale nie wiem musze jeden sci?gn?ć....A ja mam takie pytanko zwi?zane z kabelkami czy musza być w ekranie do gło?ników czy nie??

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2006, 23:59:59 pm »

Guciu1801

  • Gość
ja kupilem caly zestaw drutow do wzmachola i przewody wzmachol-radio sa ekranowane, pozostale glosnikowe nie sa. Niemniej na pewno jest lepiej, jesli sa ekranowane, wtedy jest znacznie mniej zaklocen.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2006, 02:37:19 am »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Przewody głosnikowe nie s? ekranowane bo nie ma takiej potrzeby. W nich jest na tyle silny sygnał ze więjszo?ć zbieranych zakłoceń nie odgrywa większej roli.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2006, 09:22:59 am »

tomallus1

  • Gość
Przewody poto maj? być grube, aby ograniczyć strary. Im grubszy kabel tym mniejsze straty. Ma to duże znaczenie przy dłuższych kablach.

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2006, 11:44:42 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "tomallus1"
Przewody poto maj? być grube, aby ograniczyć strary. Im grubszy kabel tym mniejsze straty. Ma to duże znaczenie przy dłuższych kablach.



No co? w tym jest napewno bo miałem na lekcji z elektrotechniki im grubszy i dłuższy tym mniejsza rezystywno?ć czy jako? takos...

przewody pradowe do glosnikow.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2006, 11:53:14 am »

Cycu_E30

  • Gość
tym mniejszy opór stawiany przez materiał w trakcie przepływu pr?du, tak rezystywnosc  ;)