Autor Wątek: Jaki zbiornik LPG??  (Przeczytany 17205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki zbiornik LPG??
« dnia: Kwiecień 26, 2004, 15:35:59 pm »

Yacoo

  • Gość
Witam!
Mam juz gaz od 10 lat. Najwyzszy czas podbic legalizacje zbiornika. Na stacji diagnostycznej koles powiedzial, ze bardziej oplaca sie kupic nowy (spokoj na 10 lat) a stary zostawic gazownikom. Pasuje mi takie cos, bo mam teraz butle (porazka - brak miejsca w bagazniku, a i rozlozenie siedzen nic nie daje) a chce zmienic na zb. toroidalny.
1. Czy to dobry pomysl? (Nie mialem takiego zbiornika i moze sa jakies utrudnienia zwiazane ze stosowaniem takiego zbiornika, o ktorych nie wiem),
2. Czy moglibyscie polecic jakas dobra i tania firme produkujaca takie zbiorniki (bardzo mile widziana stronka)?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2004, 15:41:50 pm »

kowal

  • Gość
1. Zbiornik troidalny zajebista sprawa ;-)
2. Jak bede w domu to zobacze w papiery z gazowni jaki ja mam

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2004, 16:45:55 pm »

Woj-o#772

  • Gość
Firma od zbiorników (chyba ma 90% ronku w polsce :) )
STAKO. Stronka : www.stako.pl
Ale niestety ją zmieniają więc nic nie ma ( rok temu były wszystkie robione przez nich zbiorniki)

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2004, 17:02:50 pm »

Maciek#938

  • Gość
Uważam, że zbiornik w kole to dobry pomysł dla osób, którym zależy na bagażniku. Mi nie zależy, a w trasie wolę nie tankować na jakiś niepewnych stacjach i dla mnie większy zbiornik jest lepszy.

Jeżeli chodzi o samą wymianę to przy tej okazji będziesz musiał pewnie wymienić przewody sztywne co jest dodatkowym kosztem, ale warto to zrobić.

Pozdrawiam

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2004, 17:10:43 pm »

sztywny13

  • Gość
Zbiornik do poldzia to: Stako 630/45. 630mm  to średnica zew. 45 litraż, a wysokość 204mm. Wystaje odrobinkę, ale taki najbardziej pasuje. Mam taki i bagażnik zostaje pusty, bo koło zawsze można przełożyć za fotele jakby trzeba było coś więcej przewieŹć.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2004, 17:13:47 pm »

Guciu1801

  • Gość
A jaki jest najwiekszy zbiornik LPG do mozliwy do zamontowania w polonezie?

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2004, 18:00:14 pm »

sztywny13

  • Gość
62L tej samej średnicy co wyżej a wysokość to 270mm i będzie bardzo wystawał bo ok 9cm.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2004, 18:38:55 pm »

Yacoo

  • Gość
Dziekuje za odpowiedzi :)

Cytuj (zaznaczone)
62L tej samej średnicy co wyżej a wysokość to 270mm i będzie bardzo wystawał bo ok 9cm.


Mysle, ze to i tak jest lepsze niz 50-cio litrowy baniak tuz za tylnym oparciem.

Mam jeszcze pytanko do "Sztywnego". 630/45- 45 to calkowita pojemnosc butli czy tyle wchodzi gazu. Przepraszam za pytanie, ale nie jestem dobrze zorientowany jesli chodzi o butle.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2004, 19:08:50 pm »

Woj-o#772

  • Gość
To całkowita pojemnośc butli.
Co ciekawe widziałem zbiornik o poj. 43 litrów też stako. Niestety nie wiem czy się różni wysokością o 2 mm, bo nie moge zmienić - oba na aucie (ja mam 45l brat 43l na stacji wchodzi tyle samo - koło 36-37 litrów). Wystawanie na oko takie same.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2004, 20:30:06 pm »

Guciu1801

  • Gość
chodzilo mi nie o zbiornik toroidalny a "zwykly", jako ze nie interesuje mnie specjalnie bagaznik. I tak nie mam czego tam wozic.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2004, 21:24:34 pm »

Piotrek_

  • Gość
Chyba 65 - wchodzi ca 50l gazu.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2004, 21:34:04 pm »

Woj-o#772

  • Gość
no na całą szerokośc samochodu za tylne siedzienia - mieliśmy taki w przejściówce.
Niezły ubaw był bo zasięg samochodu to sporo ponad 1000 KM - mały bombowiec :D.
Ale taki zbiornik jest za ciężki bez usztywniena resorów; szczególnie  jak ktoś jeŹdzi z rodzinką tzn z więcej niż z dwoma osobami na pokładzie - to już było wyraŹnie czuć na aucie.
Zbiornik chyba 65 litrów tak jak piter pisze może 70.
Wiem że gazu wchodziło nieco ponad 50 litrów.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2004, 21:50:53 pm »

sztywny13

  • Gość
Od nadkola do nadkola pasuje idealnie 65L średnicy 315mm. Gazu powinno się zatankować 80%, czyli 52L. W caro plusach można włożyć większy ponieważ niema styropianu na podłodze i średnica zbiornika może wynosić 360mm 80L :)

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2004, 12:35:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
chodzilo mi nie o zbiornik toroidalny a "zwykly", jako ze nie interesuje mnie specjalnie bagaznik. I tak nie mam czego tam wozic.


Ja mam tylko 70L ;). Spokojnie wchodzi nawet 55l (chociaż nie wiem bo jak śmigam nim ponad dwa lata to nigdy nie zabrakło mi gazu). Na takiej ilości to można prawie polskę przejechać. 500km to pryszcz. Faktycznie  w bagażniku dużo miejsca nie zostaje ale zapas spokojnie można włożyć a obok butli mieści się jeszcze jakaś butelka z płynem i podnośnik hydrauliczny i kilka innych praktycznych drobiazgów.
Tankowanie to najciekawsza sprawa. Zajeżdzasz na LPGstację i mówisz do pełna. Zalanie 50l trochę trfa więc kolesie naogół się niecierpliwią. Ale z drugiej strony jak się zatankuje taką ilość to spokojnie można jeŹdzić raz na miesiąc zatankować. bardzo przydatna sprawa przy drobnych wachaniach cen LPG wiosną i jesienią.

Podsumowując z jednej strony wygoda bo nie trzeba ciągle na stację śmigać i w trasie nie tracimy na to czasu (przy okazji unikamy wszystkich wiejskich stacji LPG). Wady to brak prawie połowy bagażnika i wożenie prawe dwóch worków cementu w bagażniku. Trochę dostaje przez to zawiecha ale 3-piórowe resorki załatwiają sprawę.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2004, 16:06:38 pm »

Maciek#938

  • Gość
No u mnie po ponad półtora roku od kiedy mam LPG walnął mi jeden amortyzator z tyłu, gdyż wybija z niego olej... Cóż w tym roku muszę dołożyć do tyłu jedno pióro. Właściwości trakcyjne powinny się poprawić, szczególnie, że planuję dodatkowo na razie na tył zakup Duo-Control.

Pozdrawiam

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2004, 19:37:59 pm »

Andreas

  • Gość
JA MAM ZBIORNIK TOROIDALNY W KOŁO - POJEMNOŚĆ 45L A WCHODZI 36-MOŻNA USTAWIĆ WIĘCEJ. NA BUTLI ROBIĘ OK 300KM - ZALEŻY JAK SIĘ GNIECIE. WIĘKSZEGO NIE MA SENSU - ZA DUŻO WAŻY. POZA TYM LEPIEJ ZAMONTOWAĆ BUTLĘ TOROIDALNĄ W KOŁO - OBNIŻA SIĘ ŚRODEK CIĘŻKOŚCI, TYŁ JEST RÓWNOMIERNIE DOCIĄŻONY, LEPSZE HAMOWANIE - KOREKTOR ODCINA MNIEJ PŁYNU, CAŁY BAGAŻNIK DO DYSPOZYCJI, SAMOCHÓD TAK BARDZO NIE NURKUJE PRZY HAMOWANIU. SAME PLUSY! TYLKO 100ZŁ WIĘCEJ ZA ZBIORNIK - ALE NAPRAWDĘ WARTO!

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2004, 08:51:29 am »

kan

  • Gość
Cytat: "Andreas"
JA MAM ZBIORNIK TOROIDALNY W KOŁO - POJEMNOŚĆ 45L A WCHODZI 36-MOŻNA USTAWIĆ WIĘCEJ. NA BUTLI ROBIĘ OK 300KM - ZALEŻY JAK SIĘ GNIECIE. WIĘKSZEGO NIE MA SENSU - ZA DUŻO WAŻY. POZA TYM LEPIEJ ZAMONTOWAĆ BUTLĘ TOROIDALNĄ W KOŁO - OBNIŻA SIĘ ŚRODEK CIĘŻKOŚCI, TYŁ JEST RÓWNOMIERNIE DOCIĄŻONY, LEPSZE HAMOWANIE - KOREKTOR ODCINA MNIEJ PŁYNU, CAŁY BAGAŻNIK DO DYSPOZYCJI, SAMOCHÓD TAK BARDZO NIE NURKUJE PRZY HAMOWANIU. SAME PLUSY! TYLKO 100ZŁ WIĘCEJ ZA ZBIORNIK - ALE NAPRAWDĘ WARTO!

Po pierwsze to nie krzycz. A po drugie to chyba jesteś osiedlowym rajderem. Taka butla to i może się sprawdza w mieście ale jak ktoś jeŹdzi już dalej to nie za bardzo. Uwierz mi na trasie to chyba mnie szlag trafił jak po drodze musiałbym dwa razy tankować. Tak ze butlę powinno się dobierać do potrzeb.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2004, 11:02:38 am »

SerU#408

  • Gość
Jeżeli ktośnie potrzebuje w ogóle bagaznika, to może sobie zapakować dwie butle po 70 l i koło zapasowe za fotel  :roll:  :twisted:

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2004, 07:46:15 am »

Guciu1801

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Jeżeli ktośnie potrzebuje w ogóle bagaznika, to może sobie zapakować dwie butle po 70 l i koło zapasowe za fotel  
dobry pomysl.. i zasieg 3000 km. I tankowanie raz na 3 miesiace.

Jaki zbiornik LPG??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2004, 08:55:23 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "SerU#408"
Jeżeli ktośnie potrzebuje w ogóle bagaznika, to może sobie zapakować dwie butle po 70 l i koło zapasowe za fotel  :roll:  :twisted:

A po cholere ? Zwykły 65l spisuje się dobrze i w dużym stopniu eliminuje problem tankowania na trasie.

Pozdrawiam