Autor Wątek: Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?  (Przeczytany 7090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2006, 23:18:25 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
u mnie tez klocek trze o tarcze (chyba). ale nie zawsze (jak zwykle w tym polonezie hehe). pare razy go przepychalem jak nei chcialo mi sie go zapalac, a pare metrow musialem go przepchnac, to slychac bylo szuranie w lewym przedniem kole.  a do tego piski podczas jazdy z tego kola, ktore po wcisnieciu hamulca znikaja, jak sie pusci hamulec to znowu piszczy (i to dosyc glosno).
to ja, byly Marcin#839

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 18, 2006, 14:57:14 pm »

Arnold

  • Gość
RooS#1885, pojemno?ć silnika nie ma tu nic do rzeczy. Lucasy wprowadzono w 1995 roku (różnie ?ródła różnie podaj?). Ale ciocia ma wła?nie 1.5 GLI z 1995 roku i ma Lucasa.
Refcio, żeby sprawdzić czy masz bębny czy tarcze, to do niczego się nie musisz zabierać. Widać to przez felgi, nawet jak masz stalowe i nawet jak masz kołpaki :D

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2006, 17:46:56 pm »

RooS

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
RooS#1885, pojemno?ć silnika nie ma tu nic do rzeczy. Lucasy wprowadzono w 1995 roku (różnie ?ródła różnie podaj?). Ale ciocia ma wła?nie 1.5 GLI z 1995 roku i ma Lucasa.

no wlasnie tym sie sugerowalem.. bo myslalem ze 1,5 na poczatku 95 bylo juz na wykonczeniu i nie zdecydowali sie juz na wprowadzenie lucasow.. ale jesli tak to zwracam honor... najlatwiej zobaczyc czy sie ma lucasy czy nie.. otwierajac maske i popatrzec na serwo i pompe.. jesli caly zespol jest taki jak na zdj  to sa stare heble.. jesli zupelnie inny ( serwo chyba pod skosem zamocowane.. to lucasy

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2006, 18:10:02 pm »

Refcio

  • Gość
spoko. czyli mam stare a go?ciu sprzedał mi lew? uszczelkę :P 6 zetów w tyłek. nie wiem gdzie on w takim razie bębny zauważył. ogl?dał koła w lusterku i co? mu się przewidziało chyba. dzięki za informacje :)

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 18, 2006, 19:21:39 pm »

Joker

  • Gość
niema to jak kupowac, i niewiedziec co trzeba dokladnie kupic  :roll:  :roll:

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2006, 19:49:16 pm »

Refcio

  • Gość
jadn?c do sklepu nie wiedziałem że s? 2 rodzaje uszczelek.

swoj? drog? lepiej kupować a nie wiedzieć co dokładnie kupić, niż sprzedawać w sklepie motoryzacynjym i nie wiedzieć co dokładnie sprzedać  8)

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2006, 19:50:21 pm »

Joker

  • Gość
to normlane że sprzedwca wci?nie Ci co? co Ci niepotrzebne nawet byle by sprzedać  :mrgreen:  :mrgreen: To jest polska  :roll:  :roll:

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2006, 22:04:43 pm »

POLONEZ 94

  • Gość
PANOWIE A CO SIE STANIE JAK SIE ZŁAMI TARCZA BO MOJA MA KILKA MILMETRÓW GRUBO|CI I PONOĆ JEST TO BARDZO NIEBESPIECZNE JUZ MI OSTATNIO KLOCKI WYLECIAŁY TO NASZYBKO W TRASIE JAKIE| STARE WŁOŻYŁEM HAMULEC PRAWEIE WPADA ALE HAMUJE. SŁYSZE3LI|CIE WOGÓLE O PRZYPADKU ZŁAMNIA SIE TARCZY???

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2006, 22:05:09 pm »

POLONEZ 94

  • Gość
PANOWIE A CO SIE STANIE JAK SIE ZŁAMI TARCZA BO MOJA MA KILKA MILMETRÓW GRUBO|CI I PONOĆ JEST TO BARDZO NIEBESPIECZNE JUZ MI OSTATNIO KLOCKI WYLECIAŁY TO NASZYBKO W TRASIE JAKIE| STARE WŁOŻYŁEM HAMULEC PRAWEIE WPADA ALE HAMUJE. SŁYSZE3LI|CIE WOGÓLE O PRZYPADKU ZŁAMNIA SIE TARCZY???

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2006, 07:20:43 am »

Gregs

  • Gość
Wyobra? sobie, że w trakcie jazdy np 100 km/h rozpadaj?ca się tarcza nagle blokuje Ci lewe koło. Co się dzieje? ... jeste? na lewym pasie (pod pr?d). Czy to niebezpieczne? Sam sobie odpowiedz.
Inna opcja....Tarcza się rozlatuje, tłoczek w zacisku nie ma oporu i wypada....płyn hamulcowy się wylewa i nie masz hamulców....Czy to niebezpieczne?  :?

szlaka
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 07, 2006, 11:19:21 am »

Mirek

  • Gość
Nie wczytywałem się w odpowiedzi na Twoje pytanie, ale zanim zacz?łbym co? kombinować z ustawieniem hamulców, obiłbym szlakę z tarcz hamulcowych. Jest to taki twardy osad zbierajacy się na krawędzi tarczy hamulcowej, powiększajacy jej ?rednicę. Obijam to 2 razy w roku przy zmianie kół. Proste i skuteczne.