Autor Wątek: Auto krzywo stoi  (Przeczytany 6433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Auto krzywo stoi
« dnia: Maj 11, 2004, 10:31:02 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Witka.

Mam takie pytanko. Jak auto stoi na płaskiej nawierzchni poziomej to, patrząc na tył auta,  widać że lewa strona auta siedzi bardziej niż prawa (jest niżej). Widać to szczególnie po prześwicie między kołem a błotnikiem. Z lewej strony wchodzi 4 palce a z prawej spokojnie 5. Wiem że po części jest to związane z jednoosobową jazdą autem. Rok temu zmieniałem resory na 3-piórowe i widzę że znowu mam to samo. Czy poza przegięciem resora (którego zbytnio nie zauważyłem) jest coś jeszcze co mogło się wybić podczas jednoosobowej jazdy autem. Może coś da się z tym zrobić poza zamianą resorów. Wolałbym tego uniknąć bo to w senzura roboty.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2004, 11:12:51 am »

Netom#151

  • Gość
Ja mam idealną propozycję dla Ciebie. Robie tak w przypadku większosci usterek w moim aucie - olej to. A niech sobie krzywo stoi.

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2004, 11:15:58 am »

Ajsza#1678

  • Gość
Netom to taka ZŁOTA MYŚL  :twisted:

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2004, 11:35:27 am »

Pablo-X

  • Gość
wszystkie rzeczy w bagazniku poukladaj z prawej strony  :P

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2004, 12:33:17 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
cóż za porady ho ho ...  :roll: to ja mam jeszcze jedną głupią radę - zrób sobie wersję angielską (albo japońską bo tam też tak dziwnie się kulają...) i kiera na drugą stronę - jak zacznie siadać z drugiej strony - przesiadka i git  :mrgreen:

a teraz poważniejsze pytanie :
zaczyna mi siadać dupa w poldku - co jest lepszym rozwiązaniem:
- 3 pióro
- kowal i klepanie tych cą są (czyli 2)

nie chcę by mi dupa poszła w górę, to wazne, i specjalnie nie zależy mi też na zrobieniu z poldka taczki, nie szaleję na tyle by zależałoby mi na niewiadomo jakiej twardości
więc pytam - tłuc stare pióra czy walić 3 mniejsze ? :?:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2004, 12:45:46 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja miałem problem tej natury że u mnie stare resory były już strasznie miękkie. W pięć osób na dołkach dobijało mostem do wydechu a wydechem do budy. Jednym słowem wielkie STUK. Trzeba było zatem coś z tym zrobić. Wybór padł na 3 pióra rzemiosło. Cena to coś koło 80zł/szt(jak mnie pamięć nie myli) a nowe fabryka 2piórkowe były coś po 100zł/szt. Stare nie bardzo nadawały się do klepania bo póra główne były lekko popodcinane przez pióra pomocnicze (wytarły się przekładki) a pozatym w Siedlcach nie bardzo są fachowcy którzy bawią się w klepanie.

Co do wymiany to jest trochę roboty ale można to zrobić samemu. Niestety trzeba posiadać jakieś zaplecze techniczno-materiałowe typu podnośniki czy kanał itd...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2004, 22:43:58 pm »

SerU#408

  • Gość
Mój też krzywo stał z lewej strony i w końcu pierd....resor....z prawej  :lastlaugh:  :mrgreen:

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2004, 22:54:23 pm »

Maciek#938

  • Gość
Coś mam spore obawy o jakość tych rzemieślniczych resorów. W końcu w stosunku do masy auta jazda jednoosobowa nie odgrywa tak ogromnej roli. Tym bardziej, że w bagażniku masz jeszcze butlę od LPG. No i teoretycznie Ty siedzisz z przodu, więc może to jednak nie jest wina resorków, a np. sprężyn (takie czysto teoretyczne założenie) ?

A jeżeli chodzi o 3 resory to mam tak w niebieskim Poldku i bynajmniej taczki nie ma. Auto jest twardsze, ale wydaje mi się, że jest to optimum, gdyż również właściwości jezdne znacznie się poprawiły.

Pozdrawiam

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2004, 21:54:40 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
gdzies slyszalem ze tak ma byc, poniewaz drogi z racji odprowadzenia wody sa pochylone nieco w prawo, wiec prawa strona samochodu jest ciut wyzej, u mnie tez tak chyba jest
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2004, 22:25:39 pm »

BASSER#1605

  • Gość
ja wyciagam i wkładam resor bez kanału  i na jednym podnośniku hydraulicznym  :d
 wiesz umnie tez teraz krzywo stoi  , w poprzedni terz krzywo stał   .....  tyłki mamy za cięzkie

wyjmij lewy resor  popros kogos o pomoc żeby ci trzymał resor i połuz na czyms twardym  i potraktujcie go młotem 10 kilowym pare razy w róznych miejscach ale po wewnetrznej stronie wygiecia oczywiście  ja tak robiłem i spokojnie na rok starcza

jak  druga strona stoi w miare to ja zostaw
tylko sobie odznacz na ziemi kształt resora przed młotkowaniem  i co raz sprawdzaj czy sie wygina i nieprzesadz bo wtedy   będze krzywo stał w druga stronę

a moze to wcale nie resor   ??
moze poddałą sie podłoga sprawdz w bagazniku czy sie niewybrzuszyła blacha w miejscu mocowania resora
albo mogł sie tez podłuznica poddać  sprawdz czy ucho resora w nia nie weszło  albo czy sie ona nieoderwała od tylnego pasu

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2004, 22:31:16 pm »

BASSER#1605

  • Gość
ps   seru skąd masz to  Historyczne  Seicento  :P jezdi to wogule ??
 tam silnik taki sam jak w Maluszku ??

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2004, 07:42:28 am »

GeOrGe#411

  • Gość
Bocian a może zamień resory stronami ;)

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2004, 08:38:49 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytuj (zaznaczone)
ps seru skąd masz to Historyczne Seicento  jezdi to wogule ??

basser poszukaj na forum "cała polska" temu o tytule "mam drugie autko" od Sera  :roll:  hehehe aha - nie pomyl z temate "mam trzecie autko" też od Sera ... SerU jes po prostu za bogaty  ;)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2005, 13:57:01 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak to się mówi wyci?gam trupa z szafy ;).

Min?ł rok i znowu auto stoi krzywo. TYm razem podj?łem ostr? batalię. Zamieniłem stronami amortyzatory, resory i tylne wieszaki. PO zamianie wieszaków nawet stoi jakby niżej.
Normalnie już mi ręce opadaj?. na podłodze podłużnicach i wogule podwozu nie widze żadnych odkształceń od fabrycznego zamierzenia.

POMOCY  :cry:  :cry:  :cry:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2005, 17:18:20 pm »

Tomala#1829

  • Gość
no bo trzeba odwiedzić kowala z resorami bodchabruje i będzie git moia fura też stoi krzywo przechylony jest na lewo jak sie patrzy od tyłu ale sie tym nie przejmuje

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2005, 19:10:47 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
w poldkach to jest normalne,a wine za to ponosi most i nic z tym nie zrobicie

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2005, 20:06:31 pm »

Tomala#1829

  • Gość
a dlaczego most ???

ja bym powiedział że jest to wine tego że bardzo częsta a racze tylko je?dzi samochodem jedna osoba znaczy kierowca i samochód obci?żony jest na lew? strone

widzieli?cie kiedys krzyw? taksówke ??? ba ja jeszcze nie

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2005, 21:48:54 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
ale moj poldek i poldek patryka #153 siedzi na prawej stronie i jak to wytlumaczysz??poza tym na moim parkingu wszystkie przysiadaja na prawe kolo

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2005, 21:55:28 pm »

Tomala#1829

  • Gość
po prawj patrz?c od tyłu czy od przodu ??? bo u mnie jest po lewej od tyłu i w porzednim też tak miałem i chyba w DFie tez tak było a jak masz po prawej to brak mi koncepcji czym to jest spowodowane ale my?le że most nie ma tu nic wspólnego no przeciez sie nie przekrzywił tu trzeba szukać przyczyny w resorach lub nie zycze nikomu w podłuznicach

Auto krzywo stoi
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2005, 21:57:24 pm »

Pier

  • Gość
butla z gazem po prawej stronie? czy wtedy prawy resor nie zmeczy sie szybciej od lewego?