Autor Wątek: Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??  (Przeczytany 7102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« dnia: Listopad 05, 2006, 23:24:17 pm »

marianpan

  • Gość
Mam taki problem. Denerwuje mnie fabryczny immobiliser w Polonezie Atu Plus GLI `97 komputer Boscha. Musze przykładać magnes w specjalnym miejscu a dopiero potem moge włożyć kluczyk do stacyjki i zapalić auto. Jest to bardzo nie wygodne dlatego chce to zmienić lecz niestety nie wiem jak  :( . Złodziej moze mi buchn?ć koła, wybić szyby, wgnie?ć blachy a ja sie nawet o tym nie dowiem... dlatego chce kupić autoalarm z centralnym zamkiem z czujnikami wstrz?sowymi. Jednak przed założeniem nowego trzeba sie pozbyć starego. I tu moje pytanie do Was drodzy klubowicze. Jak kompletnie wymontować immo z mojej fury. Nie chce tego gó... bo jest to denerwuj?ce. Z góry dzięki za wasze odpowiedzi. Pozdrawiam. :smile:

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2006, 09:35:59 am »

kan

  • Gość
To nie jest fabryczny immobilizer. Musisz rozbebeszyć deskę i po kablach doj?ć co on odcina i wywalić.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2006, 11:32:40 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
A nie byloby latwiej nowy immo z alarmu podpiac pod te kable ktore ida do starego imo (od tego miejsca co sie "pastylke" przyklada) ? Co o tym sadzicie?
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2006, 12:55:29 pm »

kan

  • Gość
Też dobre rozwi?zanie. Ale warto na przyszło?ć wiedzieć co on rozł?cza. Choć osobi?cie ja bym wolał mieć podwójne zabezpieczenie.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2006, 15:03:59 pm »

Cyneq

  • Gość
Ostanio musiałem alarmowy immo omin?ć u siebie (zjepsuł się, tak ze musiałem ukra?ć własn? furę).
I st?d mała rada - jeżeli pod kolumn? kierownicy znajdziesz dwie zł?czki z niebiekim kabelkiem, to wypnij to co jest pod nie podłaczone i złacz niebieskimi stronami. U mnie tak był wprowadzony immo - przecięty niebieki i wpięty alarm.
Mam jeszcze drugi, patentowy immo, ale oczywi?ćie i on nie jest przeszkod? (nawet dla mnie nie był). Generalnie ukra?ć poloneza na ga?niku to jest kwestia posiadania kabelka długo?ci ok. metra.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2006, 15:56:40 pm »

marianpan

  • Gość
No moze nie fabryczny ale dostałem go jak kupiłem nowego Poloneza w Czeladzi. Tylko gdzie moze znajdowac sie ta centralka która tym steruje. Nie chce tego wogule omijac tylko wywalić tak jak by tego tam nigdy nie było.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2006, 16:51:21 pm »

Chudson

  • Gość
To może być fabryczne immo, do GLI ładowali takie ?mieszne swego czasu ,  w GSI były w kluczyku chyba od zawsze.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2006, 16:58:35 pm »

kan

  • Gość
Cytat: "Chudson#1423"
To może być fabryczne immo, do GLI ładowali takie ?mieszne swego czasu ,  w GSI były w kluczyku chyba od zawsze.


Ja my?lę że to raczej radosna twórczo?ć salonów. Montowali takie dziwne ustrojstwa a kasowali jak za fabryczny immobilizer. Często się spotykam z "fabrycznymi" centralnymi, mechanizmami podnoszenia szyb które na fakturze zaznaczone s? jako fabryczne a pó?niej okazuj? się nie być wcale oryginalnymi.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2007, 12:49:53 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "marianpan"
Tylko gdzie moze znajdowac sie ta centralka która tym steruje


Najczesciej znajduja sie albo za zegarami albo na dole pod tapicerka obok pedału sprzęgła -trzeba odkrecic listwe trzymajaca tapicerke przy drzwiach

PS w ksiazce która sie dostawalo razem z nowym samochodem jest wyszczególnione dodatkowe wyposarzenie ale nigdzie z tego co pamietam nie pisze ze montowała to fabryka !
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2007, 13:50:03 pm »

Zak

  • Gość
Elwood#1887,
te mieja o których piszesz  mogły być faktycznie wykorzystywane przez servis.
w jednym z moich poldów był (moim zdaniem) immo. montowany fabrycznie łącznie z alarmem.
Ponieważ:
immo było pod deską mniej więcej za środkowymi wlotani powietrza na tej poprzeczce, przymocowane opaską metalową podobną do tych co inst. el. tylko dłuższą rzecz jasna.
mniemam  że nie ma innej możliwości, aby go tam zamontować po montażu dechy :D

[ Dodano: 29-01-2007, 14:02 ]
no i chyba nie musze nikomu mówić że z immo wychodzą tyklo czarne kable :wink:
i to idcina kilka obwodów, które łączy po włożeniu "kluczza", pastylki" czy jak to tam kto jeszcze sobie nazwie :lol:

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2007, 09:16:57 am »

Gilmor

  • Gość
Sprawa wyglada tak;]
Na bank immo w Poldku z którym mam problem miał fabryczny immo
jest on umieszczony pod środkowymi wlotami powietrza do kabiny na blasze (trzeba być chińczykiem by włożyć tam małą rączkę i to odpiąć...)
 i moje pytanie jest takie jak to odciąć wogóle ... lub które kabelki mam zewrzeć,żeby to obejść??
bo mi coraz cześciej odcina pompkę paliwa(byćmoże też zapłon) i niemogę ruszyć;(

polonez atu 1998 1,6GSI

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2007, 13:27:00 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli to GSI to tego nie odetniesz. W GSI immo jest spięty z komputerem, a brak sygnału z immo do kompa oznacza, że nie odpalisz. Takie jest moje zdanie.

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2007, 14:47:55 pm »

Zak

  • Gość
Gilmor,
musisz "ciągnąć po kabelkach" :D
tzn znaleść wszystkie końce kabli które wychodzą z immo, a później je tylko pomostkować. :wink:

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2007, 18:57:05 pm »

Gilmor

  • Gość
Dobra jutro z kolegą Elwoodem będziemy rozkminiać ten temat cobaczymy co się da zrobić;]

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2007, 19:45:49 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Zak#1907"
Gilmor,
musisz "ciągnąć po kabelkach" :D
tzn znaleść wszystkie końce kabli które wychodzą z immo, a później je tylko pomostkować. :wink:


Nie w GSI

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2007, 20:15:36 pm »

Gilmor

  • Gość
Czyli się nie da zdjąć immo? to co ja mam zrobić??

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2007, 11:54:36 am »

Zak

  • Gość
utek,
czy immo w GSI jest wbudowane w komputer?
jeśli nie, tzn że jest podłączane osobno.
a że jest taka maxyma: "niema zabezpieczeń nie do obejścia" , więc wiedz że sposób na pewno jest :wink:

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2007, 12:40:08 pm »

Gilmor

  • Gość
sterownik od immo w GSI jest pod wlotami powietrza... i według mnie to właśnie ta maksyma jest słuszna "niema zabezpieczeń nie do obejścia"  poprostu potrzebny jest ktoś z wiedzą odpowiednią i chęciami ... jak coś wykminię z tym to na bank dam znać i zrelacjonuję przebieg walki...

Jak odł?czyć fabryczny immobiliser ??
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 30, 2007, 23:18:48 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Zak#1907"
a że jest taka maxyma: "niema zabezpieczeń nie do obejścia" , więc wiedz że sposób na pewno jest :wink:


Pewnie że jest sposób, bo nie jedno GSI ukradziono :)

Ale nie taki, że się wyjmie immo i zepnie kabelki.