Autor Wątek: hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce  (Przeczytany 4532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« dnia: Listopad 06, 2006, 14:06:48 pm »

Binias

  • Gość
witam...moj problem polega na tym ze jak samochod stoi nie odpalony to hamulce sa twarde, nie wchodzi pedal do dolu...a jak niestety zapale poldka to peadl wchodzi prawie na sam koniec i dopiero wtedy hamuje,,,,co to moze byc? jest to poldek 1.6 GLI to mnie denerwuje i to bardzo....Pomocy ludzie...czytalem na forum ale nic nie przychodzi mi do glowy... :(

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2006, 14:20:35 pm »

Miłosz

  • Gość
jak na postoju stoi i s? twarde a jak zapalasz to s? miękkie to dobrze (nie za miękkie powinny byc), po prostu działa serwo. A jak za głęboko wchodzi pedał to jest oznaka że zapowietrzone.

Ja tak miałem u Siebie


Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-11-06, 14:20 ]
jak na postoju stoi i s? twarde a jak zapalasz to s? miękkie to dobrze (nie za miękkie powinny byc), po prostu działa serwo. A jak za głęboko wchodzi pedał to jest oznaka że zapowietrzone.

Ja tak miałem u Siebie


Pozdrawiam Miłosz

[ Dodano: 2006-11-06, 14:25 ]
Po drugie było to wałkowane kilkana?cie razy :roll:  :roll:  :roll:

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2006, 14:31:58 pm »

Binias

  • Gość
no dobrze...ale odpowietrzylem wszystkie kola i tak samo jest !!!

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2006, 14:38:05 pm »

Miłosz

  • Gość
A nie masz gdzie? wycieków płynu?? Bo u mnie wyciekało z pod zbiorniczków. I dlatego cały czas zasysało powietrze.

Jak nie masz wycieków to ... moim zdaniem serwo jest na wyczerpaniu.

Pozdrawiam Miłosz

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2006, 15:55:49 pm »

Binias

  • Gość
hmmm...nie ma wyciekow aczkolwiek musialem wczoraj dolewac plyn....ciekawe czy to wyciek

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2006, 16:02:21 pm »

Woj4

  • Gość
Je?li go krasnoludki nie wypiły to napewno masz nieszczelno?ć.Akurat odno?nie układu hamulcowego jest to łatwe do zauważenia.Płyn nie odparowuje jak woda czy benzyna ,więc bez trudu zauważysz gdzie cieknie.

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2006, 16:17:00 pm »

marianpan

  • Gość
A według mnie to normalne w samochodach z serwem hamulcowym. Gdy jest zapalony to akumulator daje prad do niego i dopiero wtedy można normalnie hamować. A na wył?czonym silniku pedał twardniejej bo jest zatkany płynem hamulcowym. Ja mam tak samo w moim Poldku. Nie można używac hamulca na zgaszonym silniku. Auto praktycznie wogule nie powinno zahamować.

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2006, 16:21:29 pm »

RooS

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Gdy jest zapalony to akumulator daje prad do niego i dopiero wtedy można normalnie hamować

jaki akumulator? jaki prad? serwo dziala na podcisnienie z ukladu dolotowego. po wlaczeniu silnika hamulce sa wspomagane serwem ALE przy wylaczonym silniku przeciez hamulce tez musza hamowac ( wiadomo ze gorzej) jak wyobrazasz sobie holowanie takiego auta ???????

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2006, 16:31:32 pm »

e_gregor

  • Gość
Hamulce działają tak samo dobrze przy zgaszonym silniku, różnica polega na sile jaka jest potrzebna do hamowania. Jakbyś miał giry jak pudzian to byś równie skutecznie hamował na zgaszonym silniku jak i na odpalonym

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2006, 17:00:21 pm »

Miłosz

  • Gość
e_gregor#1917 Całkowicie sie z Tob? zgadzam

Hamulce działaj? tak samo dobrze przy zgaszonym silniku, różnica polega na sile jaka jest potrzebna do hamowania

Pozdrawiam Miłosz

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2006, 17:26:27 pm »

Woj4

  • Gość
Cytat: "marianpan"
A według mnie to normalne w samochodach z serwem hamulcowym. Gdy jest zapalony to akumulator daje prad do niego i dopiero wtedy można normalnie hamować. A na wył?czonym silniku pedał twardniejej bo jest zatkany płynem hamulcowym. Ja mam tak samo w moim Poldku. Nie można używac hamulca na zgaszonym silniku. Auto praktycznie wogule nie powinno zahamować.


   Tak pewnie jest jak piszesz.A jak Ci ga?nie samochód  to pewnie wiatraczek chłodnicy zdmucha(poprawne słowo zostało ocenzurowane) iskrę na ?wiecach  :D  :D


  Przepraszam,ale nie mogłem się powstrzymać

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2006, 15:53:10 pm »

Binias

  • Gość
ok dzieki...myslelem ze znowu rozwalilem staremu poldka...ale znowu mam jakis dziwny problem, tym razem z elektryk?...samochod jak nie ma obrotow to wszystko ladnie sie swieci nic nie przygasza, ale za to jak dam na obroty to radio praktycznie czerwienieje od pradu...daje takie napiecie ze moje radio czasami gubi stacje przez co sie chyba psuje...na desce chyba mi sie spalila zarowka (byla pod obrotomierzem) wiec jedna strona mi swieci a druga nie...i tam gdzie sie pokazuje stan oleju swici slabiej niz swiecila wczesniej....cos sie chyba wali z elektryk? :( krzycze na pomoc ! :(

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2006, 16:32:37 pm »

Woj4

  • Gość
Ja sprawdziłbym regulator napięcia na alternatorze .

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2006, 16:50:21 pm »

karol-1987

  • Gość
zgadza sie. regulator. 23 albo 29 albo 32zl :P mozna zrobic od gory bez rozkrecania niczego.

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2008, 16:26:12 pm »

malzoni

  • Gość
Mam problem.Jeśli wciskam hamulec to przygasa podświetlenie zegarow do momentu odpuszczenia pedału...   Help!

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2008, 16:30:24 pm »

Yachoo

  • Gość
wymień/naładuj akumulator, sprawdź ładowanie, przeczyść styki żarówek stopu :D

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2008, 16:41:36 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Sprawdź mase lamp na karoserii.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2008, 17:34:06 pm »

malzoni

  • Gość
Sprawdzilem Ładowanie  OK 14,3 . Przed rozruchem akumulator 12.15 odpalam i obroty mi faluja na biegu jałowym  miedzy  0-1000 obr/min  jak zalącze swiatla,albo ogrzewanie dzis po zmroku bez swiatel jechalem aby auto odstawic do znajomego nawet kierunków nie dawalem bo obroty spadały.stoje na swiatlach to tez musze go na obrotach trzymac bo sie dławi.ksztusi,pyrka jakby chcial a nie mogł. a jak zgasnie to nawet rozrusznik nie kreci. za kazdym razem odpalalem z kabli rozruchowych.na odcinku 8 km zgasł mi chyba z 10 razy   :x

[ Dodano: 17 Lis 2008 17:44 ]
a i jak obroty na poziomie 5000-6000  to sie swieci kontrolka ładowania.
poldka mam na LPG

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2008, 19:12:54 pm »

fazer151

  • Gość
zobacz czy przyapdkie mzaden bezpiecznik nie przypalony... albo zobacz z innym aku czy problem bedzie ten sam

hamulce hamulce i jeszcze raz hamulce
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2008, 21:23:06 pm »

Yachoo

  • Gość
nawet jak obroty falują i przy włączonych odbiornikach ( światła ogrzewanie szyby ) masz dobre ładowanie? i przy tych wysokich obrotach jak zapala ci się kontrolka?
moim zdaniem objawy przypominają uszkodzoną diodę w alternatorze, miałem podobnie, tylko mi obroty skakały od 0 do 4 tys :D i wszystko mrygało jak na choince. Okazało się że diody się potopiły i wariował alternator