Autor Wątek: Obniżanie poloneza  (Przeczytany 311607 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #720 dnia: Październik 08, 2014, 10:43:30 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
I jeszcze pytanko czy ktokolwiek bylby w stanie zrobic mi VT poldka na dwoch kolorach felg? Bo totalnie nie umiem sie zdecydować. 

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #721 dnia: Październik 08, 2014, 10:59:42 am »

Offline Prezydent

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro GLD
Śmiało wrzucaj 1,5 mm różnocy nie będzie widać.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #722 dnia: Październik 08, 2014, 19:25:12 pm »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Myślę że tak zrobie, obwodem koła będą identyczne tak samo profilem, a z przodu 165 bez wspomagania będzie rozsądne :d
Panowie może podpowiecie mi z kolorem? Ranty polerowane rotor srebrny i złote śrubki czy rotor złoty śrubki srebrne ranty polerowane?
Poldek strażacka czerwień z pomarańczowymi kierunkami.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #723 dnia: Październik 08, 2014, 20:32:39 pm »

Offline Prezydent

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro GLD
Ja bym zrobił na czarno ze złotymi śrubkami.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #724 dnia: Październik 08, 2014, 22:55:08 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
czarne środki były dobre z 10 lat temu, rób na złoto.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 09, 2014, 16:37:15 pm »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Czerwonego poldka na tych felach ze złotymi rotorami nie znalazłem ale jest 80tka w podobnym odcieniu na tych kapciach i według mnie wygląda zacnie :d

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 09, 2014, 16:37:42 pm »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 10, 2014, 09:08:43 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Zostały tylko zestawy 8j et15 przód i tył... wejdzie to do przodu?

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 10, 2014, 09:29:00 am »

Offline Prezydent

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro GLD
Ja mam z przodu 8j et12 jest na styk z oponą 185 50

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 10, 2014, 09:42:39 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Prezydent ale Ty masz już chyba szerokie zawiecho nie? Ja mam wąskie jeszcze :d Nawet jak 8 cali wejdzie to tyl bede mial bardziej waski niz przod dlatego pasowalo mi to 7j i 8j : /

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 10, 2014, 10:37:09 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Poczekaj na to 7J, bo potem pożałujesz. I tak bez dystansu się nie obejdzie.

PS masz dojście do tych dare w jakiś rozsądnych pieniądzach czy z allegro w cenie PN kupujesz?
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 10, 2014, 10:51:13 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
7j nie wiadomo kiedy będzie o ile będzie w ogóle bo rozmawiałem teraz też z szefem "dawmac" i fabryka w ogóle nie dała odpowiedzi co do tego rozmiaru. Niestety dojścia żadnego nie mam, to co na allegro,  jest jeszcze opcja na 16 cali 8j przód i 9j tył wszystkie et20, jeśli Prezydent ma 8j na szerokim zawiasie i ma na styk to myślę że na wąskim chyba było by ok?
Opona do tego 195/45.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 10, 2014, 12:56:32 pm »

Offline Prezydent

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro GLD
No fakt u Ciebie jest wąski. A co do 16 to czemu nie ale tu już musisz dać niską oponę np. 165 45 przód i 195 40 tył żeby to jakoś posadzić.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 10, 2014, 14:14:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie lubie wieswagenow,ale tego sraudi to mi żal, ze go tak oszpecono

a co do waskiego zawiasu to tam nic nie wejdzie,bez odpowiedniego ET, a wiec bez dystansu sie nie obejdzie,

 czyli zamowic trzeba felgi szerokie jak walec drogowe ;waskie opony - najlepiej takie,ktorych nie da sie nalozyc bez kilograma C4 ; dystanse dobrane co do 1mm grubosci i lawete,zeby auto moglo sie poruszac,

takie dylematy nad tym jak skutecznie popsuc samochod - strach pomyslec, co by bylo,gdyby trzeba bylo go naprawiac,a nie psuc

P.S.
w sumie opcja z laweta pozwala zaoszczedzic na dystansach i spokojnie lawetansowac sie na miescie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 10, 2014, 19:48:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna


Lojalnie i najzupełniej poważnie uprzedzam, że dzięki tak daleko posuniętej modyfikacji, już jeden z użytkowników zgubił skrzynię biegów na torowisku tramwajowym, urywając przy okazji kawałek podłużnicy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #735 dnia: Październik 10, 2014, 23:57:08 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
przecież to audi nie jest mocno obniżone.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #736 dnia: Październik 11, 2014, 00:59:15 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
KGB jak zwykle przesadza
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #737 dnia: Październik 12, 2014, 00:58:48 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Oj oj ile cynizmu i pseudo ironii ;-) Nikt Ci nie każe lubić "sraudi i wieśwagenów" ale nie rozumiem po co tak hejtować. Nie będę bronił żadnej z marek choć mam, w moim przypadku przyjemność, jeździć przeróżnymi modelami "sraudi i wieśwagena" i gdy miałem okazję poprowadzić RS7 to skakałem z radości jak mały chłopczyk, i myślę że gdybyś stanął przed taką możliwością to nagle "sraudi" zmieniło by wydźwięk ;-) Pomijając już to, jeśli ktoś ma ochotę tak a nie inaczej zmodyfikować SWÓJ samochód to ma do tego prawo, i tym bardziej jeśli się pyta co by było dobre to wystarczy, jeśli ma sie odmienne zdanie, powiedzieć coś w stylu "stary nie idź w to bo umoczysz, mówię Ci" ale po co lepiej wylać wiadro oburzenia i niezadowolenia bo ktoś sądzi inaczej niż ja (czyli tak jak się powinno sądzić- prawilną ścieżką) :p

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #738 dnia: Październik 12, 2014, 02:12:24 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
po naszych drogach jeżdżą tysiące audi i volkswagenów. zniszczenie jednego czy nawet tysiąca z nich nie jest warte uwagi, są w dalszym ciągu produkowane. natomiast biorąc pod uwagę fakt, że 12 lat temu zaprzestano produkować Poloneza, zniszczenie jakiegokolwiek z tych jeszcze "żyjących" jest niepowetowaną stratą. a Ty to właśnie robisz i niszcząc jednego z nich domagasz się akceptacji i oczekujesz pomocy. wielokrotnie dawano Ci delikatnie do zrozumienia że to co czynisz nie wzbudza entuzjazmu, jest złe i pozbawione sensu. powinniśmy przyjąć na siebie rolę kustoszy i konserwatorów a nie niszczycieli. bo nikt z naszych "rządzicieli" nie widzi się w roli opiekunów naszej historii, oni chcą  abyśmy wykreślili z pamięci nasze osiągnięcia i udawali że tych osiągnięć nie było. twierdząc przy tym bezczelnie, że naród bez historii i przeszłości jest narodem bez przyszłości. zauważ że polonezów jest coraz mniej a te które jeszcze turlają się po drogach są w coraz to gorszym stanie. nie róbmy więc z ostatnich sprawnych polonezów, niesprawnych dziwadeł i kalek- jak to ktoś już wcześniej napisał.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 02:18:32 am wysłana przez wrb »
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Obniżanie poloneza
« Odpowiedź #739 dnia: Październik 12, 2014, 12:43:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gdy miałem okazję poprowadzić RS7 to skakałem z radości jak mały chłopczyk,
jezdzilem wieloma autami, wiec i tym moglbym sie przejechac ,jednak jestem za stary na to,zeby "skakac jak dziecko" z tego powodu,ze ktos da mi poprowadzic swoja fure,
nie sadze tez,ze jazda na automacie moze dostarczyc wielkich wrazen - kupe koni mozna wsadzic do wielu pojazdow i uzyskac dobre przyspieszenie,
lecialem samolotem,wiec w fotel i tak bylem mocniej wcisniety podczas przyspieszenia

to 80/90 jest cabrioletem i pozbawienie tego samochodu zawieszenia spowoduje,ze zlamie sie jak patyk,jezeli bedzie eksploatowane poza laweta,
twoj Polonez tez sie w koncu rozpadnie,jezeli pozbawisz go zawieszenia,

jezdzilem na 195/50/15 7j ET35 - 10mm na dystansie i uwazam,ze jest to absolutny kres dla normalnej jazdy autem,ale i tak trzeba zachowac ostroznosc przy skrecaniu,
pomijajac wysokosc profilu (na tak niskim juz nie mam zamiaru jezdzic,ale to nie ma wplywu na skrecanie) to kazde kombinowanie z felgami w jakakolwiek strone tylko pogarszy trakcje i mozliwosci skretu,
z tylu wejdzie i 8j ,ale nie wiecej ,a i taka jest bez sensu,
szersze felgi to koniecznosc podniesienia auta ,a nie obnizenia i wystawienie rantow poza nadwozie - nie tylko wyglada idiotycznie,ale jest nielegalne nie bez powodu,
to sraudi ma niemieckie blachy,ale raczej nie ma niemieckiego przegladu,wiec po ulicach nie jezdzi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.