Autor Wątek: konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb  (Przeczytany 10654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2004, 19:18:05 pm »

Mebig#489

  • Gość
Cytat: "Ajsza#1678"
Mebig chyba nigdy nie byl kontrolowany przez niebieskich i mysli ze za piekne oczy go puszcza i za lanie wody  :twisted:


A byłem kontrlowany, a dokładniej zatrzymany za przejazd na pomarańczowym swietle, ale zaczęła się gadka z mojej strony o przepisach i skończyło się na pouczenia a groziło na początku 500 zł, więc panowie nie pieprzyć ze zależy jak się trafi, znajomosć przepisów to podstawa, zawsze można nie przyjąŹ mandatu i sprawa trafi do sądu a wtedy wygracie, i tak powinno być w przypadku szybek, powiedziałbym zę wolę do sądu, ponieważ mam atest na to i jego widzimisie mnie nic nie obchodzą, jest zezwolenie to niech się wali, przepraszam ale przestrzeganie prawa obowiązuje wszystkich, a to ze on pokazuje swoją wyższość przez to że ma odznake, to poprosiłbym go grzecznie o imię i nazwisko, stopień i komende w jakiej pełni służbę i zgłosił to gdzie trzeba. Za którymś razem by się nauczyli zę kierowcy to nie popychadła.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2004, 22:30:38 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
jesli masz taka firme ktora zrobi ci przod z atestami i przy pierwszej kontroli nie skasuja ci dowodu to przeprowadzam sie do twojego miasta :)

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2004, 23:38:49 pm »

Arapaho

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
powiedziałbym zę wolę do sądu, ponieważ mam atest na to i jego widzimisie mnie nic nie obchodzą, jest zezwolenie to niech się wali,


Masz troche racji ale nie do konca. Atest, atestem, ale w naszym prawie jest powiedziane, ze przednie szyby musza miec 75% przepuszczalnosci... a atest jest jedynie na folie... Sam kiedys "bylem madry" i twierdzilem - a jak mi to policjant udowodni, czy moje szyby maja mniej lub wiecej niz 75% przepuszczalnosci...? (przypomne, ze mam wszytskie szyby przyciemnione, tyl na super czarna, a przod na szara)... Teraz kupilem Astre i pierwsze co, przyjrzalem sie szybom.... Sa idealnie przezroczyste... ale widnieje na nich nadruk "costam  do 75%".  Teraz sie niedziwe, ze policja na oko stwierdza, ze przyciemnienie przednich szyb przekracza 75% dopuszczalnej przepuszczlnosci swiatla...

Reasumujac... sam atest nic Ci nie da... Atest masz na folie... a przepisy stanowia, ze przepuszczalnosc szyb ma wynosic nie mniej niz 75%... i wydaje mi sie, ze w tym momencie niemasz szans na wygranie z policja czy w sadzie...

Ale to tylko moje zdanie.... :P

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2004, 00:51:05 am »

Mebig#489

  • Gość
W przypadku poloneza ma, niech mi ktoś powie że te szyby nie mają fabrycznie 100% przepuszczalności, przynajmniej atest maja jako szyby przepuszczające 100% światła, wiec reasumujac zakładając folię która ma atest na przepuszczalność swiatła 75% to sprawe mam wygraną, nawet im szybę wymontuje i do sądu zaniosę żeby wygrać.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2004, 13:13:33 pm »

Pablo-X

  • Gość
No tak-co innego nie przyjac mandatu a co innego odwrocic sie na piecie i odjechac.   jak zatrzymali kumpla ze mna to jemu kazali podniesc obie przednie szybki do gory zeby sprawdzic czy przyciemnione. I mial przyciemnione- ale z atestem i wszystko bylo legal.
Arapaho po jakim miescie jezdzisz?

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 16, 2004, 14:26:54 pm »

Chudson.

  • Gość
Koledzy , kupcie sobie na giełdzie albo zabierzcie dziadkowi światłomierz fotograficzny ( ruski Leningrad jest tani ) i woŹcie ze soba , jak się miśki doczepią to szybki teścik. Pomiar światła przez szybkę i normalny. Niech sobie miśki policzą procent róŹnicy i odrazu będzie wiadomo czy mają podstawy do czepiania się

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 16, 2004, 23:12:34 pm »

Leszekk#004

  • Gość
Mozna przyciemnic szybki przez napylanie.
Drozej, ale z certyfikatem  :)
Poczytajcie to info:
http://www.womarc.transit.net.pl/

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2004, 22:11:28 pm »

Arapaho

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
wiec reasumujac zakładając folię która ma atest na przepuszczalność swiatła 75% to sprawe mam wygraną,


Nie do konca zrozumiales, o co mi chodzilo w moim poscie. Obecnie w Astrze mam fabrycznie przyciemnione szyby z 75% przepuszczalnoscia swiatla... i na oko niczym sie nie roznia od szyb nie przyciemnionych z 100% przepuszczalnoscia w Polonezie. Dlatego sie nie dziwie miskom, ze sa w stanie stwierdzic na oko, ze folia na szybach przednich ma mniejsza przepuszcalnosc niz 75%. A przyciemniac szyby w Poloniezie folia z atestem o przepuszczalnosci 75% poprostu mija sie z celem, bo takie przyciemnie poprostu jest niezauwazalne...

W odpowiedzi na pytanie Pabla - jezdze po W-wie...

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 21, 2004, 13:23:42 pm »

ka3or#1818

  • Gość
Cytat: "Ajsza#1678"
druga sprawa jest tez taka, ze jak widza labka w naszym wieku to tez nie pogadasz,chyba ze naprawde spoko jest pies, a jak widza starszego goscia to sie go nie czepiaja, smutne lecz prawdziwe :(


Tym Samochodem jechał mój ojciec a ja byłem tylko pasażerem (jeszcze nie mam prawka  :( )

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 21, 2004, 21:56:23 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
wtedy co zrywales folie?? co sie czepiali tez nakladek??

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2004, 14:57:52 pm »

Jaski#40

  • Gość
a ja Wam powiem jeszcze co innego :P i chyba Was zmartwię :(
Miski niekiedy sie przyczepiaja o to ze jest fola na szybach, ze w razie wypadku beda problemy z wybiciem szyby itd. Zabieraja dowód  :cry:
Juz nieraz slyszalem i czytalem ze wlasnie tym sie tlumaczyli, w sumie nie ma chyba zadnego przepisu zabraniajacego posiadanie folii na szybach co?? no oprocz tej przepuszczalnosci

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 22, 2004, 16:36:21 pm »

Bodzioo

  • Gość
jeśli się zafoliuje hartowaną szybę to ona podczas wybijania i tak się rozsypie a filia ją tylko w "kupie" utrzyma, czyli zrobi się nazwijmy to ruchomy kocyk z hartowanego szkła - zgadza się??

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 22, 2004, 17:11:54 pm »

Jaski#40

  • Gość
no własnie Bodzioo, a miśki sie czepiają o to :( zwykla szyba sie rozkruszy w drobny mak a taka z folią to bedzie kocyk :))

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 22, 2004, 17:30:05 pm »

Bodzioo

  • Gość
ale ona w niczym nie będzie przeszkadzała i nie stanowi zagrożenia dla życia/zdrowia

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2004, 19:16:27 pm »

Guciu1801

  • Gość
wiecie.. nie ma idealnych aut. a psa latwo wqrzyc. Po prostu jak wytlumaczysz mu ze masz szyby z atestem, to  czepi sie tego ze masz slaby reczny, jesli to przejdziesz, to to ze masz brudny silnik, zle sruby w kolach czy jakies inne bzdury. Czasem trafisz na spoko gliniarza i przejdzie.. Kiedys kolo drugiej w nocy smignalem kolo patrolu jaies 130 km/h.. powaznie. Oni pojechali za mna.. zatrzymalem sie na czerwonym( jedne z dwoch swiatel dzialajacych w moim miescie o tej porze) oni za mna.. jak ruszylem oni oczywiscie kogucik. zatrzymali mnie i tylko spytali czy nie pilem, nawet nie musialem dmuchac. A innym razem (jeszcze w DF-ie) sprawdzili mi wszystko i doje.bali sie ze nie mam chlapaka.. mimo iz mialem czarne wszystkie swiatla i to przyciemniane spayem. Widac nie zauwazyli. I tak zabrali mi dowod.

Co do "kocyka"- moze utrudnic dostanie sie do wnetrza pojazdu, a za tym do ofiar.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2004, 19:55:14 pm »

Bodzioo

  • Gość
napewno nie utrudni bo lfolia aż tak nie usztywni tego szkła i onoo pod postacią tego kocyka powinno wpaśc do środka już przy uderzeniu

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2004, 23:01:00 pm »

Arapaho

  • Gość
Profesjonalne zaklady przyciemniajace szyby pozostawiaja 0,5 centymetrowy odstep od gornej krawedzi szyby, tak, aby w razie wypadku i wybicia szyby folia z okruchami szyby wpadla/wypadla do srodka lub na zewnatrz wtedy gdy jest calkowicie zamknieta... i na to miski wlasnie tez zwracaja uwage.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 28, 2004, 12:45:11 pm »

ka3or#1818

  • Gość
Zerwałem jedną folię z przedniej szyby i gówno było widać. Misiek jescze się mnie spytał o jakąś homologację na te nakładki to go opier..iłem to mi powiedział, że nie jest potrzebna bo mam je przykrecone śrubami do pedałów na wylot

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 29, 2004, 14:08:40 pm »

PeNY#1816

  • Gość
ja mam przyciemniony caly bok... nigdy nie sprawdzalem jaka maja przepuszczalnosc swiatla, ale przy jednej kontroli w nocy, gliniarz powiedzial mi ze szybki sa OK bo z zewnatrz mnie widac... nie wiem za bardzo o co im chodzilo, ale przez przeglad juz od dwoch lat przechodze i nie ma nigdy problemow...

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 29, 2004, 22:55:12 pm »

ajk#1212

  • Gość
Kiedys podczas rutynowej kontroli trafilismy z kolegami na bardzo nieprzyjemnego typa. 4 lepkow w aucie ciemna pora no to trzeba ich zatrzymac. Akurat trafilismy na jakiegos Straznika teksasu koles od razu widac bylo ze nie w sosie czepail sie wszystkiego, nawet ze ranty w felgach sa troche zjechane :) Najwiekszy popis dal z tekstem " przestancie mnie denerwowac bo zaraz bedziecie lezec na chodniku rowniutko z rekami na karku " i co poradzic ?:D ehehhe ale jakby nie bylo trzeba zawsze zachowac spokoj i jak juz wczesniej pisane bylo spokojnie wykonywac polecenia :)