Autor Wątek: konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb  (Przeczytany 10653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 30, 2004, 00:26:58 am »

DooMinick#1823

  • Gość
U nas w Krakowie tez bywa roznie. Od wrzesnia do kwietnia jezdzilem rozbita o drzewo Dacia 1310, w dodatku poszpachlowana, posprayowana na szpachli szarym podkladem i z wylazaca rdza. Walnalem w drzewo prawym przodem, wiec wgniotly sie (nie pekly) reflektory i swiecily w dol bardziej tak, ze jak wrzucilem dlugie to z prawej mialem mniej, niz jakbym mial normalnie. Nie mialem kierunkowskaza (byl w zdrezaku, poszedl w miazge). Byl za to boczny. Dopiero w zimie jakies dresy wracajace z techniawy (mieszkam w okolicy, gdzie jest taki klub jeden) w nocy rozbily mi reflektor dlugich (sama szybke, zarowka swiecila dalej). I kilka razy w nocy przejezdzalem kolo patrolu i patrzyli sie i nic (choc swiatla ewidentnie swiecily w dol). Zaliczylem wycieczke do Czestochowy, prulem Gierkowka 120 i nikt mnie nie ruszal. I kiedys sie na miescie doczepili, zajechali za mna an parking jak jechalem na korepetycje, zastawili wyjazd stajac obok z prawej i pokazal mi koles, zebym szybe opuscil. A szyby mi nie dzialaly. No to wysiadam i pytam o co chodzi a on standardowo dowodzik, prawko i ze takie auto nie moze jezdzic, ze mam reflektor stluczony. Ja mowie, ze swieci. On, ze nie mam migacza, ja mu mowie, ze mam (zamontowalem w oprawce zarowke i zwisala na kablu). On, ze migacz ma byc pomaranczowy. I ze 200 i zabiera dowod. Wyblagalem (ze jedyne auto w rodzinie, ze taka bieda, bo na ojca bylo zarejestrowane, ze jakbym mial 200 to naprawilbym to i takie kity rozne) i puscil mowiac, ze nastepnym razem jak ja zobaczy to da 400. Zawsze sie do czegos moga przyczepic, najwazniejsze to nie klocic sie tylko grzecznie rozmawiac i wyrazac skruche.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2004, 15:52:20 pm »

ka3or#1818

  • Gość
Najbardziej bezsensowne jest to, że możesz mieć totalnego złoma i możesz nim długo, długo pojeŹdzić bez miśków na karku. Jak zaczniesz tuning to oni zaczynają włazić ci w dupsko i się dopier..alać do wszystkiego co tylko jest w tym aucie inne. Polska to niestety pojeba..y kraj ale cóż na to poradzić. W USA możesz sobie z autem zrobić co chcesz. NIe wolno tylko jeŹdzić na wstecznym :)

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2004, 16:27:46 pm »

ajk#1212

  • Gość
Z tym usa to nie do konca tak jest. Tez nie mozna wielu rzeczy robic. Rowniez czepiaja sie o przyciemnione szyby o nielegalne przerobki pod maska a nawet o to ze auto za nisko lezy. No ale tam jest inna mentalnosc i raczej w wieksozsci przypadkow jak sie nei robi zadnych przypalow na drodze typu palenei gum nielegalne wyscigi to jest spoko. U nas za sama spokojna jazde sie obrywa :)

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2004, 11:28:37 am »

zezuama

  • Gość
Fabryczne szybki w poldzie posiadają jakieś 90-95% przepuszczalności ! A przednie boczne szybki można spokojnie przyciemniać pod warunkiem ze folie posiadają certyfikat Instytutu Ceramiki i Szkła w Krakowie (chyba 4 czy 5 rodzajów foli w polsce posiada ten certyfikat) oraz zostały założone przez firmę !

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 10, 2004, 19:41:46 pm »

Bodzioo

  • Gość
wg mnie zamiast pieścić się w folie lepiej oddać je na "piecowanie"

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 10, 2004, 22:51:13 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
czy ja wiem czy lepsza jest piecowka

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 11, 2004, 09:13:31 am »

Wafel

  • Gość
lepsza bo nic nie mogą ci kazać zerwać :D

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 11, 2004, 10:07:20 am »

Bodzioo

  • Gość
ale to juz nie jest "mafia look" i niektórym się to nie spodoba