Autor Wątek: konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb  (Przeczytany 10655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« dnia: Maj 13, 2004, 20:39:24 pm »

gonzo

  • Gość
Czesc. mam pytanie. we wtorek przyciemniam szybkim . kusi mnie takze zaciemnienie przednich bocznych chociaz minimalnie , by byl jako taki kontrast z tylnimi. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz , a mianowicie :
1) podczas kontroli drogowej moge stracic dowód ( to wiem). Utrata dowodu jest równoznaczna z brakiem dopuszczenia autka do ruchu, a zatem defacto nie ma on w swietle prawa badań technicznych nie ? Ale moja obawa jest inna. Jesli np. podczas kolizji ( nie z mojej winy) ucierpią dwa auta to czy policjant ma prawo przypisac mi winę za zdarzenie tylko dla tego że miałem przyciemnione ( chociazby minimalnie ) przednie szyby , a zatem auto nie powinno byc dopuszczone do ruchu ? Czy w swietle prawa jest to odgórnie przesadzone , a może badanie techyniczne jest wazne mimo przyciemnienia szyb ( do pierwszej kontroli policji)? Jest to wazny problem gdyz nie wiem czy np. PZU moze sie doczepić do moich szybek po kolizji z NIE MOJEJ winy i odstapic od wypłaty odszkodowania ? Jak to własciwie wyglada ?

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2004, 21:08:51 pm »

Maciek#938

  • Gość
Teoretycznie jest to możliwe i bardzo prawdopodobne, gdyż również w pewnym stopniu ponosisz odpowiedzialność za zaistniały wypadek. Podobnie sprawa wygląda, gdy się posiada tylne światła np. białe, które nie posiadają homologacji. Dlatego nie radzę przyciemniać przednich szyb, gdyż po prostu jest to zbyt duże ryzyko. A jeżeli chcesz zmniejszyć kontrast to zrób szybę tylną oraz trójkąciki maksymalnie przyciemnione, a szyby boczne w drzwiach tylnych przyciemnij, ale już w trochę mniejszym stopniu. Efekt powinien być znakomity.

Pozdrawiam

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2004, 21:39:23 pm »

Wafel

  • Gość
przedniej nie wolno przyciemniać, a boczne muszą mieć 75% widoczności i muszą mieć atest i dowodu można nie stracić - trza tylko okleine zerwać (ale to zależy na jakiego sie trafi)

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2004, 21:40:14 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
jesli bedziesz mial przyciemnione przednie szyby i policja zabierze ci dowod to tylko na przegladze bedziesz placil za sprawdzenie szyb czy masz usunieta folie kosz 20PLNow

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2004, 09:15:28 am »

JBT

  • Gość
wiesz co oplata za zabranie dowodu to pikus, jakas kolizja teoretycznie nie z twojej winy to tez pikus ... problemy moga byc jak ci ktos wlezie pod kola - automatycznie twoja wina :eek:

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2004, 12:52:08 pm »

ka3or#1818

  • Gość
Ja miałem przednie szyby przyciemnione folią jaśniejszą niż tył ale i tak w nocy nic nie było widać w środku. Folie WSZYSTKIE posiadały atest. Pojechałem na przegląd i facet się mnie pytał czy nie mam wizytowki z tej firmy co przyciemniała szyby bo są spoko zrobione i bez problemu przechodzą przez przegląd. potem pojechałem na plawniowice i trafiłem na miśków. Powiedzieli, że przednie szyby nie mogą być przyciemnione bo mam złą widocznośc ,a ja mu na to że przez te folie widać tak samo jak bez nic to póżniej wyciągnął jakieś pogniecone kartki ksero, które nazywał kodeksem i stwierdził, że takiego atestu nie mają we spisie. O szybach z tyłu powiedzial, że nie muszą mieć atestu ale za to chciał się doczepić do nakładek na pedaly bo nie miały homologacji ?! :shock: Skończyło się tak, że chcieli mi dowód zabrać ale zerwałem folie z przodu i mnie puścili. Mój dziadek też ma przyciemnione szyby i zrobił to wcześniej ode mnie, 3 razy miał kontrolę i ani razu mu się do szyb nie doczepili!!! Więc morał z tego taki, że co miasto to tak jakby inny kraj a z nim inne prawa. Poza tym wszystko zależy od miśków bo kumpel sie klucił i dali mu mandat za brudny silnik :eek:

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2004, 14:00:10 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
druga sprawa jest tez taka, ze jak widza labka w naszym wieku to tez nie pogadasz,chyba ze naprawde spoko jest pies, a jak widza starszego goscia to sie go nie czepiaja, smutne lecz prawdziwe :(

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2004, 16:18:20 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Ajsza#1678"
druga sprawa jest tez taka, ze jak widza labka w naszym wieku to tez nie pogadasz,chyba ze naprawde spoko jest pies, a jak widza starszego goscia to sie go nie czepiaja, smutne lecz prawdziwe :(

Tak to prawda. Jeżeli widzą kogoś w naszym wieku to dopierdzielają się dubeltowo. Dlatego z przyciemnianiem szyb przednich nie ma co ryzykować.

Pozdrawiam

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2004, 18:23:11 pm »

rolek

  • Gość
jak chcesz przyciemniać przednie szyby to zrób to samemu bo niewarto jest płacić za zrobienie w jakiejś firmie bo oni i tak nie dadzą ci na nie atestu ktory będzie "podobał" się miską :roll:

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2004, 19:45:33 pm »

gonzo

  • Gość
dzieki Wszystkim za zainteresowanie sie tym tematem, juz teraz jestem przekonany by zaciemnić tylko tył i jechać pewnie drogą  :-)  Pozdrawiam

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2004, 21:42:46 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
gonzo szerokiej drogi i wyrozumialych smerfow

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2004, 00:18:24 am »

Mebig#489

  • Gość
Ta a ja jak bym miał atest który jedna firma daje w Poznaniu i w dodatku jest to atest instytutu szkła i ceramiki to za cholere bym im tej foli nie zdarł, niech się walą, grzecznie poprosiłbym o dokumenty swojego auta, wsiadł i odjechał, bo skoro dokumenty sie zgadzają a do reszty nie maja zastrzeżeń, to wole odjechać bo debile jeszcze mi wwalą za postój w niedozwolonym miejscu.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2004, 00:36:59 am »

toms55

  • Gość
Trafisz na KRETYNA i będą problemy. ZLUZUJ!!!

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2004, 10:48:51 am »

Ajsza#1678

  • Gość
uwierz mi oni zawsze cos znajda, na nich nie ma bata, jak kca ci zabrac dowod to ci zabiora

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2004, 10:58:18 am »

Pablo-X

  • Gość
haha.juz widze, Mebig jak taka gadke puszczasz do gliniarza. on mowi stoj! a ty bierzesz dokumenty i odjezdzasz.  :roll:  podczas kontroli trzeba wykonywac polecenia policjanta. jak bedzie ci kazal wyjac rece z kieszeni to nalezy wyjac bo spusci ci lomot i zakuje w kajdanki bo stwierdzi,ze mogles miec noz w kieszeni.

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2004, 13:37:08 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
Mebig chyba nigdy nie byl kontrolowany przez niebieskich i mysli ze za piekne oczy go puszcza i za lanie wody  :twisted:

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2004, 17:31:45 pm »

Arapaho

  • Gość
Ja mam przyciemnione wszystkie szyby, oprócz przedniej czolowej. Jezdze tak juz 3 rok i jeszcze nigdy nie zabrali mi za to dowodu, choc pare razy bylo pytanie o atest, ale zawsze sie jakos wykrecalem bo go nie mialem (sam przyciemnialem). Natomiast kiedys uczestniczylem w wypadku i jeden z policjantów przybylych na miejsce, wrecz w tajemnicy przed drugim powiedzial mi - "niech pan opusci obie przednie szyby zanim szeryf zobaczy, bo beda klopoty".  :lol: Tak tez zrobilem i bylo po temacie...  :lol:

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2004, 17:35:12 pm »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "Arapaho"
Ja mam przyciemnione wszystkie szyby, oprócz przedniej czolowej. Jezdze tak juz 3 rok i jeszcze nigdy nie zabrali mi za to dowodu, choc pare razy bylo pytanie o atest, ale zawsze sie jakos wykrecalem bo go nie mialem (sam przyciemnialem). Natomiast kiedys uczestniczylem w wypadku i jeden z policjantów przybylych na miejsce, wrecz w tajemnicy przed drugim powiedzial mi - "niech pan opusci obie przednie szyby zanim szeryf zobaczy, bo beda klopoty".  :lol: Tak tez zrobilem i bylo po temacie...  :lol:


Dobry pomysł z opuszczaniem przed kontrolą, ale w zimie to podejrzane może być  :D

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 15, 2004, 17:39:06 pm »

Arapaho

  • Gość
Malo tego.... czesto jezdzac po Warszawie, mijam wielokrotnie rondo na przecieciu Al. Jerozolimskich i Marszalkowskiej... Kiedys zawsze mijajac te rondo (prawie zawsze stoja tam miski) opuszczalem przednie szyby, teraz dalem sobie spokój... Chyba sie do widoku mojego Poldolota przyzwyczaili....

konsekwencje przyciemnienia przednich, bocznych szyb
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2004, 18:05:19 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Arapaho"
Ja mam przyciemnione wszystkie szyby, oprócz przedniej czolowej. Jezdze tak juz 3 rok i jeszcze nigdy nie zabrali mi za to dowodu, choc pare razy bylo pytanie o atest, ale zawsze sie jakos wykrecalem bo go nie mialem (sam przyciemnialem). Natomiast kiedys uczestniczylem w wypadku i jeden z policjantów przybylych na miejsce, wrecz w tajemnicy przed drugim powiedzial mi - "niech pan opusci obie przednie szyby zanim szeryf zobaczy, bo beda klopoty".  :lol: Tak tez zrobilem i bylo po temacie...  :lol:

Masz szczęście. Kilkanaście razy się udawało, ale w końcu możesz trafić na jakiegoś barana i nie będzie zmiłuj się. I niestety policjant ma zawsze rację. SerU przecież zabrali dowód za inne śruby w kołach, dlatego nie ma co za dużo dyskutować tylko próbować się jakoś dogadać.

Pozdrawiam