Autor Wątek: Urwane odpowietrzniki.... bębny  (Przeczytany 1960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Urwane odpowietrzniki.... bębny
« dnia: Kwiecień 12, 2007, 10:14:21 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No więc wczoraj wziąłem sie za wymiane linki od ręcznego (koszt 25zł tak przy okazji)
Mam z tyłu bębny wiec musiałem to wsyzstko rozmontowac zeby ja wymienic, no i o ile wymiana poszla bezproblemowo... o tyle przy sprawdzaniu stanu tloczkow.. kolega za mocno depnal na hebel i z jednej strony wylazł tloczek .. i po hamulcach. Teraz pedal jest baardzo miekki i zeby zatrzymac auto z 50km/h trzeba dosc mocno naciskac (przedtem naprawde niewielkasila wystarczala zeby opony wrzszczały na asfalcie przy wiekszych predkosciach)
Ale nic to ... pomyslalem sobie ze odpowietrze drania i bedzie jak złoto... zagladam za bęben ... a tam nie ma odpowietrznika tak z jednej jak z drugiej strony (odpowietrzanie na wezu odpada bo sie nie da sruby ruszyc a ja sie boje weże pourywac)
Po kilkudziesieciu minutach kombinacji dalem sobie spokoj.
Teraz pytanie do was, jak sobie z tym poradzic ?
Czy mozna je jakos rozwiercic i zakupic nowe i wkrecic ? Wymiana calych cylinderkow to kupa szmalu a i przy okazji rozbieranie znowu calego ukladu mi sie nie widzi.
Jak ktos ma jakis patent to chetnie sproboje :) Najlepiej jakby sie to dalo rozwiercic. Ponoć sa do tego specjalne wiertla.... i przy okazji.. jakiego wiertla uzyc ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Urwane odpowietrzniki.... bębny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2007, 11:01:51 am »

marcinmk2

  • Gość
Rozwierca sie i wkreca sie nowe u mnie w Lublinie koszt jednego odpowietrznika to ok. 1zł.

Ja mam podobny problem tez mam urwany odpowietrznik i jazda bez odpowietrzonego jednego kola to gów.... nie jazda.Próbowałem rozwiercac ten stary odpowietrznik zwykłymi wiertłami to trzy nie wytrzymały a nawet nie wiem jak te specjalne wiertło wygląda i ile może kosztowac może ktoś wie i jak sie fachowo nazywa?

Urwane odpowietrzniki.... bębny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2007, 11:36:37 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Chińskie wiertla to moze sobie podarujmy do rozwiercania odpowietrzników , ja rozwierciłem urwany odpowietrznik wiertłem tytanowo-węglowym. Bez problemu sobie poradziło , wsumie to nawierciłem a pózniej wykrętakiem do urwanych śrub wykręciłem pozostałośc odpowietrznika i wkręciłem nowy. Koszt samego odpowietrznika to 1,20zł jak dobrze pamietam .

Ja niestety musiałem wymienic u siebie cylinderki to za nowe zapłaciłem po 29zł. za sztuke z tymze to było z trzy lata temu i to w słynnym wrocławskim sklepo-warsztacie na ul. Nyskiej :)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.