Autor Wątek: Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !  (Przeczytany 28111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2007, 23:12:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wsadź w rure kawałek blaszki.


Carówka na oryginalnych tłumikach też pięknie "szumi", ale to rzadko sie już spotyka.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2007, 23:17:53 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Cytat: "G.T."
bruns, a czy krecisz go powyzej 4 tys?? bo jezeli nie to swistu nieuraczysz, taka prawda


  :arrow:  

Cytat: "bruns"
przy ok.5000 rpm coś jakby chciał gwizdać ale tylko śladowo .

...

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2007, 18:17:08 pm »

Kojack

  • Gość
Ja przy swoim Fiacie miałem już 3 ostatnie tłumiki i na żadnym nie chciał gwizdać. Postanowiłem wymusić to z niego i zainstalowałem takie oto cacko:
http://img413.imageshack.us/img413/6007/img0105eb3.jpg
wiadomo że żadna firma nie podrobi gwizdka FSO ale jakoś sobie trzeba radzić;) a gwizdek pojawia się już od 2tys obr/min.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2007, 19:37:22 pm »

bruns

  • Gość
Kojack i gwiżdże jak trzeba ? Gwizd jest konkretny tzn. słyszalny i głośniejszy niż sam wydech czy tylko , tylko go słychac ? Od 2000 obr. było by idealnie bo trudno kręcić cały czas 5000 obr.  chociaż lubie ale troche szkoda silnika i paliwa . Napisz jakiej długości jest oryginalna końcówka rury od puszki , jakiej średnicy i o ile dłuższa jest ta dospawana gruba rura i czy musi mieć te zawinięcie krawędzi do środka . No i ten krzyżak z blaszki ? Jest ozdobą , zabezpieczeniem przed ciśnięciem kartofla do rury , mocowaniem czy czymś jeszcze ?

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2007, 15:16:21 pm »

Kojack

  • Gość
Całą tą wkładkę kupiłem gotową. Blaszkę przyciąłem na odpowiednią szerokość (była za szeroka). Gwizd jest słyszalny ale musisz mieć opuszczoną lekko szybę boczną. Gwizda dość dobrze lecz to nie jest to co FSO-wski pogwizd.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2007, 23:02:31 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:28:17 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
to jest chyba gwizdek troche innego typu.

W DF/Polonezie to cały układ tak pracował, ze był ten charakterystyczny gwizd połączony z czymś takim jakby wydechem opiłki metalu wylatywały i ocierały się o ścianki rury(nie wiem jak to opisać).

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2007, 21:03:52 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
wiem o co chodzi z tym gwizdem
tak po prostu zaproponowałem ten gwizdek
pewnie coś delikatnie zmieniło się w dziś produkowanych tłumikach i trudno o ten gwizd
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2007, 08:52:29 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Wcześniej dość modne w pojazdach FSO były wiercone blaszki w tłumiku końcowym. Gwizdało to już od 2 tyś :)

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2007, 20:35:58 pm »

bruns

  • Gość
Van wiem że nie boli i nie gryzie ale nic konkretnego nie znalazłem oprucz tej świstawki co zaproponował Meme . Nawiasem mówiąc to znalazłem ją dawno temu w necie ale czytając opinie nabywców to jej nie chcę jej za darmo . Ani jednej pozytywnej opini . gwizd z niej jest cienki i piskliwy "tak jakby ratownik na basenie gwizdał " A o co chodzi z wierconymi blaszkami w końcowym tłumiku ? Napisz coś więcej , albo obrazek , albo linka , albo jak Chcesz . Pozdrawiam !

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2007, 23:51:34 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 12, 2007, 08:46:29 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
obrazka ani linka nie posiadam. była to płąska blaszka nawiercana w tylu miejscach ilu sie dało. Kiedyś jak byłem mniejszy czesto widywałem takie cudo wetknięte w rurę dużego fiata :D
po nawierceniu możliwie dużej ilości niewielkich dziurek były one nakierunkowane jakimś gwoździkiem w jedną stronę - wtykane w rurę mniej więcej dzieląc przelot na połowę. i ot świstawka

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 13, 2007, 03:02:17 am »

bruns

  • Gość
Dzięki  Van !  Osobiście nie spotkałem się z tym nigdy ale sprawdzę może zadziała .

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2007, 22:53:54 pm »

kisiel

  • Gość
witam.
a ja mam takie pytanko - gdyby obciąć fabryczną końcówkę i wywiercić większy otwór w tłumiku, np. o średnicy 100mm i wspawać tam rurę o takich wymiarach to dałoby to coś w dźwięku?? :idea:
...oczywiście nie szkodząc tym silnikowi :roll:

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:09:04 pm »

bruns

  • Gość
kisiel silnikowi to może zaszkodzić brak oleju lub płynu w chłodnicy ale nie dziura w tłumiku . Co do dźwięku to może być podobny jak po zjedzeniu grochówki z chlebem razowym .

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:11:51 pm »

kisiel

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
kisiel silnikowi to może zaszkodzić brak oleju lub płynu w chłodnicy ale nie dziura w tłumiku . Co do dźwięku to może być podobny jak po zjedzeniu grochówki z chlebem razowym .

no ale kiedyś czytałem ze jesli spaliny zbyt szybko opuszczają układ to sonda lambda nie osiąga temperatury roboczej i wzrasta spalanie, a w tym przypadku chyba tak będzie... :roll:

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:19:11 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Oczywiście, że dziura w tłumiku szkodzi.

Dla przykładu proszę wywiercić dziurkę w środkowym tłumiku lub rozszczelnić układ wydechowy przy łączeniach tłumików. Auto znacznie osłabnie.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:26:17 pm »

kisiel

  • Gość
nie chodzi mi o dziurę w tłumiku, tylko żeby końcówka była o większej średnicy :)   i chodzi mi o wywalenie tej starej, powiększenie otworu i wspawanie większej...
powinno gwizdać ale nie wiem :roll:  doradźcie :oops:

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2007, 00:21:01 am »

bruns

  • Gość
sonda lambda jest wkręcona przed katalizatorem i jeżeli nie jest on wydłubany w srodku lub usunięty  w całości to średnica wylotu ostatniego tłumika nie ma żadnego wpływu na pracę silnika i nie czyni mu żadnej szkody . Pisałem w przenośni o dziurze w tłumiku ,  miałem na myśli wycięcie większego otworu w tylnym deklu tłumika . Nie bardzo się to uda ponieważ rura wewnątrz tłumika  się trzyma tylnego dekielka . Prawa akustyki są takie że zwiększając średnicę rury powodujemy przesunięcie dźwięku w zakres tonów niskich i o żadnym gwiżdźe mowy być nie może . Poza tym kisiel nie pisze o jakie auto mu chodzi , kant czy pold z katem lub bez ?

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2007, 06:58:17 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
bruns, a co do twojego gwizdu, to spotkalem sie z przypadkiem ze w rurze wylotowej z ostatniego tlumika gosc mial wspawane wiertlo  i nawet to gwizdalo, ale to patent made in PRL