Autor Wątek: dym z tylnego koła  (Przeczytany 3128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dym z tylnego koła
« dnia: Czerwiec 27, 2007, 14:18:55 pm »

marcinwolak

  • Gość
wracajac dzis do domu moj poldi cos kiepsko szedl, zatrzymalem sie i zobaczylem dym z tylnego lewego koła, po jakims czasie puscił, wciskajac hamulec raz byl twardy raz miekki i  słabo hamował, rozebralem to w domu i wyglada na to ze wszystko jest OKczy to z ręcznym cos nie tak??bo byl zaciagany czy z czyms innym, przy okazji dodam ze przy hamowaniu czasami sciaga mi przod na lewo a czasami na prawo, jaka jest tego przyczyna???????

dym z tylnego koła
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2007, 14:25:11 pm »

-Automatic-

  • Gość
a co masz z tyłu tarcze czy bębny ???

dym z tylnego koła
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2007, 15:44:00 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
mnie się raz łożysko zapiekło i efekt był taki jak wyżej... ale jak Cię ściąga to pewnie hamulce ( mniemam że masz 4 x tarcze ) pewnie zapieczony cylinderek, albo ewentualnie przemieścił Ci się klocek hamulcowy i tarł cały czas o tarczę.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

dym z tylnego koła
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2007, 14:05:08 pm »

marcinwolak

  • Gość
tak -Automatic- 4xtarcze

dym z tylnego koła
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2007, 14:21:18 pm »

-Automatic-

  • Gość
hamulec miękki - zacisk miał taką temperaturę że powstawały pęcherze gazowe !!!
przyczyną  tego grzania jest zablokowany tłok w tylnym zacisku - każde naciśniecie pedału  dociska klocki ale one nie wracają -,tylko trą non stop -
- zacisk do naprawy ( wcześniej sprawdż czy linka od ręcznego nie jest zatarta !!! - bo to też da podobny efekt - po zaciągnięciu i zwolnieniu- nie wraca tłoczek , a linka ciągnie nadal jak na sprężynie)

dym z tylnego koła
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2007, 23:41:50 pm »

gucio

  • Gość
Cytat: "marcinwolak"
to z ręcznym cos nie tak??bo byl zaciagany


jeśli za każdym razem zaciągasz ręczny to nie zapiecze ci się. w poldków moich rodziców był wieczny problem z tylnymi hamulcami do momentu gdy ja i mój brat zrobiliśmy prawko ponieważ zawsze po zgaszeniu silnika zaciągaliśmy ręczny a rodzice twierdzili że ręczny jest zbyteczny i tylko na biegu auto należy zostawiać.